یک مسئول صهیونیست: بن‌سلمان و بن‌زاید بیشتر از یهودیان از اسرائیل حمایت می‌کنند

پوستر: گرسنگی و مرگ، هدیه سعودی‌ها به کودکان یمنی

نمونه کارهایی از کالیته و سرکالیته

تولید جدیدترین کالیته و سرکالیته در شهر کالیته

کلیپ: قدرت پوشالی آمریکا

تظاهرات محیط زیستی در لبنان

عزل برادر ناتنی ولیعهد عربستان از سازمان گردشگری

شهر کالیته

پویش ضد دولتی مردم مصر در جام ملت‌های آفریقا + نماهنگ

پوستر: آرزوهای کودکان مظلوم غزه

حمله پهپادهای یمنی به ۲ فرودگاه سعودی «ابها» و «جازان»

اعتصاب عمومی فلسطینیان در روز برگزاری نشست منامه

اعطای حق شهروندی افتخاری فرانسه به زن فعال سیاسی عربستانی

تظاهرات كردهای استرالیا علیه دخالت تركیه در امور عراق و سوریه

پویش فعالان عرب علیه دست داشتن آمریكا و عربستان در حمله به نفت‌كش‌ها + عکس

درخواست فعالان آمریکایی از رئیس جمهور برای مخالفت با سلاح هسته ای

پوستر: یمن را دریابید

شهر کالیته

نامه ۹۱ نماینده پارلمان ایرلند علیه جنایات رژیم آل خلیفه

لندن میزبان بزرگ‌ترین كنفرانس حمایت از فلسطین در اروپا

سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۲
کد مطلب: ۷۶۰۳۹
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
رژیم آل‌خلیفه، ناقض حقوق مسلّم شیعیان بحرین
رژیم آل‌خلیفه، ناقض حقوق مسلّم شیعیان بحرین
رژیم آل خلیفه «خلیل الحلواچی» ۵۹ ساله را حدود دو سال پیش دستگیر و بدون گذراندن روال قانونی، وی را به مدت دو سال در زندان محبوس کرده و در طول دو سال گذشته، شدیدترین جنایات را علیه این فعال شیعی روا داشته است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ رژیم آل خلیفه «خلیل الحلواچی» ۵۹ ساله را حدود دو سال پیش دستگیر و بدون گذرادن روال قانونی، وی را به مدت دو سال در زندان محبوس کرده و در طول دو سال گذشته، شدیدترین جنایات را علیه این فعال شیعی روا داشته است.

مرکز حقوق بشر بحرین این اقدام رژیم آل خلیفه و دیگر اقدامات مشابه این رژیم را به شدت محکوم و خواستار آزادسازی هرچه سریعتر «خلیل الحلواچی» شد.

این فعال شیعی در تاریخ سوم سپتامبر سال ۲۰۱۴ میلادی در یورش نیروهای امنیتی به منزلش دستگیر شد و بدون تفهیم اتهام به هیئت تحقیقات جنایی بحرین معرفی و سپس به زندان افکنده شد.

وی در طول دو سال گذشته تحت شدیدترین شکنجه های روحی و جسمی قرار گرفته است. به گفته مرکز حقوق بشر بحرین، رژیم آل خلیفه، خلیل را به شدیدترین شکل شکنجه کرده که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد: منع طولانی مدت او از رفتن به سرویس بهداشتی، نگاه داشتن خلیل در هوای بسیار سرد برای مدت طولانی و گرفتن امضاء در ذیل اقرارنامه های جعلی و ساختگی از او در حالیکه چشمان او را بسته بودند.

رژیم آل خلیفه الحلواچی را بدون حضور وکیلش مورد بازجویی قرار داده و او را متهم به خرید و نگهداری غیرقانونی سلاح گرم نموده است.

مقامات بحرینی تاکنون سه مرتبه و به بهانه اقدامات ضد تروریستی، مدت حبس خلیل الحلواچی را تمدید کرده اند و از سال ۲۰۱۵ که قرار بود محاکمه وی آغاز شود، دستگاه قضایی آل خلیفه، ۱۷ مرتبه و به بهانه عدم حضور شهود پرونده جعلی الحلواچی، محاکمه وی را به تعویق انداخته و در نهایت و پس از حضور شهود، اکثر آنان در مورد سوالاتی که قاضی از آنان علیه این شهروند بحرینی پرسید، مدعی شدند: چیزی به یاد نمی آورند و فراموش کرده اند.

علیرغم عدم ارائه مدرکی قابل استناد از سوی دادگاه آل خلیفه علیه «خلیل الحلواچی» و نیز وضعیت نامساعد جسمی و روحی او، این دادگاه همچنان حکم به تمدید حبس وی در زندان داده است.

الحلواچی چندین بار نسبت به شکنجه های روحی و جسمی که نسبت به او انجام شده، شکایت کرده است ولی این شکایات به جایی نرسیده و همچنان در زندان و تحت همان شکنجه ها قرار دارد.

اکنون مرکز حقوق بشر بحرین، با انتشار بیانیه ای، ضمن محکوم کردن جنایات آل خلیفه نسبت به شیعیان بحرین، خواستار آزادی هرچه سریعتر و بدون قید و شرط «خلیل الحلواچی»، توقف دستگیری بدون دلیل و مدرک شیعیان بحرینی و توقف شکنجه روحی و جسمی شیعیان در بند این رژیم، شده است.
Share/Save/Bookmark