موافقت یمن با طرح استقرار مجدد در الحدیده

سوریه قربانی دروغ پراکنی رسانه های جریان غرب شد

زخمی شدن ۱۹ فلسطینی در شمال غزه

تظاهرات گسترده یمنی‌ها ضد عادی‌سازی روابط میان اعراب و تل‌آویو

تظاهرات مردم پاکستان در اعتراض به سفر «بن سلمان» به کشورشان

حملات گسترده ارتش سوریه به مواضع تروریست‌ها در حماه و ادلب

گردان‌های القسام: عادی‌سازی با اسرائیل خنجر به پشت مقاومت ملت فلسطین است

نقض بیش از 500بار آتش بس یمن توسط ائتلاف سعودی در ۷۲ ساعت گذشته

تداوم تظاهرات بحرینی‌ها به مناسبت هشتمین سالگرد انقلاب

زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در چهل و هفتمین جمعه تظاهرات بازگشت

حمله هوایی ارتش عراق به داعش در خاک سوریه

یمن پهپاد جاسوسی عربستان را سرنگون کرد

آمادگی مردم مغرب برای برپایی تظاهرات در اعتراض به کنسرت خواننده صهیونیستی

مخالفت مسئولان عراق با هرگونه پایگاه خارجی در این کشور

رژیم صهیونیستی طرح پیشنهاد سعودی برای سازش در خاورمیانه را رد کرد

شلیک موشک زلزال ۱ به محل تجمع مزدوران سعودی در عسیر

فراخوان تظاهرات در سالروز انقلاب بحرین

عقب نشینی نظامیان سعودی از بخش‌هایی در استان المهره یمن

بیست و سومین راهپیمایی دریایی غزه امروز برگزار می شود

آغاز عملیات پاکسازی داعش از مناطق جنوبی سامرا

سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۲
کد مطلب: ۷۶۰۳۹
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
رژیم آل‌خلیفه، ناقض حقوق مسلّم شیعیان بحرین
رژیم آل‌خلیفه، ناقض حقوق مسلّم شیعیان بحرین
رژیم آل خلیفه «خلیل الحلواچی» ۵۹ ساله را حدود دو سال پیش دستگیر و بدون گذراندن روال قانونی، وی را به مدت دو سال در زندان محبوس کرده و در طول دو سال گذشته، شدیدترین جنایات را علیه این فعال شیعی روا داشته است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ رژیم آل خلیفه «خلیل الحلواچی» ۵۹ ساله را حدود دو سال پیش دستگیر و بدون گذرادن روال قانونی، وی را به مدت دو سال در زندان محبوس کرده و در طول دو سال گذشته، شدیدترین جنایات را علیه این فعال شیعی روا داشته است.

مرکز حقوق بشر بحرین این اقدام رژیم آل خلیفه و دیگر اقدامات مشابه این رژیم را به شدت محکوم و خواستار آزادسازی هرچه سریعتر «خلیل الحلواچی» شد.

این فعال شیعی در تاریخ سوم سپتامبر سال ۲۰۱۴ میلادی در یورش نیروهای امنیتی به منزلش دستگیر شد و بدون تفهیم اتهام به هیئت تحقیقات جنایی بحرین معرفی و سپس به زندان افکنده شد.

وی در طول دو سال گذشته تحت شدیدترین شکنجه های روحی و جسمی قرار گرفته است. به گفته مرکز حقوق بشر بحرین، رژیم آل خلیفه، خلیل را به شدیدترین شکل شکنجه کرده که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد: منع طولانی مدت او از رفتن به سرویس بهداشتی، نگاه داشتن خلیل در هوای بسیار سرد برای مدت طولانی و گرفتن امضاء در ذیل اقرارنامه های جعلی و ساختگی از او در حالیکه چشمان او را بسته بودند.

رژیم آل خلیفه الحلواچی را بدون حضور وکیلش مورد بازجویی قرار داده و او را متهم به خرید و نگهداری غیرقانونی سلاح گرم نموده است.

مقامات بحرینی تاکنون سه مرتبه و به بهانه اقدامات ضد تروریستی، مدت حبس خلیل الحلواچی را تمدید کرده اند و از سال ۲۰۱۵ که قرار بود محاکمه وی آغاز شود، دستگاه قضایی آل خلیفه، ۱۷ مرتبه و به بهانه عدم حضور شهود پرونده جعلی الحلواچی، محاکمه وی را به تعویق انداخته و در نهایت و پس از حضور شهود، اکثر آنان در مورد سوالاتی که قاضی از آنان علیه این شهروند بحرینی پرسید، مدعی شدند: چیزی به یاد نمی آورند و فراموش کرده اند.

علیرغم عدم ارائه مدرکی قابل استناد از سوی دادگاه آل خلیفه علیه «خلیل الحلواچی» و نیز وضعیت نامساعد جسمی و روحی او، این دادگاه همچنان حکم به تمدید حبس وی در زندان داده است.

الحلواچی چندین بار نسبت به شکنجه های روحی و جسمی که نسبت به او انجام شده، شکایت کرده است ولی این شکایات به جایی نرسیده و همچنان در زندان و تحت همان شکنجه ها قرار دارد.

اکنون مرکز حقوق بشر بحرین، با انتشار بیانیه ای، ضمن محکوم کردن جنایات آل خلیفه نسبت به شیعیان بحرین، خواستار آزادی هرچه سریعتر و بدون قید و شرط «خلیل الحلواچی»، توقف دستگیری بدون دلیل و مدرک شیعیان بحرینی و توقف شکنجه روحی و جسمی شیعیان در بند این رژیم، شده است.
Share/Save/Bookmark