عکس/ تظاهرات مردم مراکش در اعتراض به کنفرانس منامه و معامله قرن

ویدئو کلیپ: رؤیای کودکان یمنی

تظاهرات گسترده مردم نیجریه برای آزادی فوری شیخ زکزاکی + فیلم

مجوعه پوستر: رؤیای کودکان یمنی

شهر کالیته

بررسی ابعاد و پیامدهای حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان + فیلم

تظاهرات صدها هزار نفری مردم جمهوری چک برای استعفای نخست‌وزیر + عکس

دولت میانمار اینترنت مسلمانان را قطع کرد!

بحران استقلال در دستگاه قضایی ترکیه

ویدئو کلیپ: سرانجام محمد مرسی و بشار اسد

پوستر: ۹۱۰۰۰ شمار کشته‌شدگان حمله ائتلاف سعودی به یمن

جمع‌آوری ۶ میلیون امضا در مخالفت با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

طومار فعالان آمریکایی در حمایت از فلسطین

عکس/ تشییع جنازه نمادین محمد مرسی در بوسنی و هرزگوین

دیدار روحانی وابسته به امارات با افسران اسرائیل

پوستر: آتش‌افروزی در منطقه با دلارهای نفتی

راهپیمایی اتوبوس‌ها در لندن علیه اعدام عالمان دینی در عربستان + تصاویر

پیام داعش به مناسبت مرگ محمد مرسی

تحصن مردم تركیه علیه نشست منامه و معامله قرن

فیلم/ اعتراض شجاعانه زن آمریکایی در مراسم جشن سفارت عربستان

يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
کد مطلب: ۸۳۷۶۱
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
مرگ ۳۴۲ شهروند آمریکایی در شلیک پلیس در پنج ماه اول سال ۲۰۱۹
مرگ ۳۴۲ شهروند آمریکایی در شلیک پلیس در پنج ماه اول سال ۲۰۱۹
آمارهای منتشر شده در آمریکا نشان می دهد که در پنج ماه نخست سال ۲۰۱۹، تعداد ۳۴۲ نفر از شهروندان آمریکایی به دلیل شلیک پلیس، جان خود را از دست داده اند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایرنا، کار یک افسر پلیس محافظت و خدمت رسانی است، اما در برخی کشورها همیشه این طور نیست. بسیاری از افسران پلیس به خوبی برای مردم کار می کنند اما بعضی از قدرت خود برای رفتارهای غیرقانونی، بی عدالتی و حتی آزار استفاده می کنند که در این صورت نه تنها شاهد محافظت از شهروندان نیستیم، بلکه خود تبدیل به تهدید می شوند.
این حال و روز پلیس در آمریکا است که در فیلم های متعددی که در شبکه های ارتباطی پخش می شود می توان تبعیض، خشونت و آزار به دیگران و بی رحمی را از رفتار روزانه آنها دید که برخی منجر به قتل و گرفته شدن جان کسانی می شود که گناه آنها اثبات نشده است.
شاید بتوان این بخش از پلیس آمریکا را 'قاتلانی با مدال و افتخار' توصیف کرد که داستان های غم انگیز رفتار آنها با شهروندان کمتر با پاسخ عادلانه ای مواجه شده است.
تازه ترین جنایتی که این روزها ویدئوی کوتاه آن در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده است، نمونه ای از بیش از هزار مورد قتلی است که در آمریکا بر اثر شلیک پلیس به شهروندان رخ می دهد.
پلیس، زن حدود ۴۵ ساله ای را گرفته است. او می خواهد دستبند به دستان او بزند اما زن فریاد می زند که کاری نکرده و او در حال رفتن به خانه خود است.
با این حال، پلیس ابتدا با شوک الکتریکی سعی دارد او را زمین گیر کرده و دستبند بزند اما زن با تلاش های خود و فریاد از این که 'حامله' است، اجازه نمی دهد او را دستگیر کنند.
به ناگاه، پلیس اسلحه کمری خود را به سمت او گرفته و با شلیک پنج تیر، این زن را نقش بر زمین می کند که شاهدان به محض رسیدن به او، تایید کرده اند که جان داده است.
تعداد افرادی که در سال گذشته توسط پلیس آمریکا کشته شده اند بالغ بر یک هزار و ۱۶۶ نفر است و در سال ۲۰۱۷ هم یک هزار و ۱۴۷ نفر با شلیک پلیس جان خود را از دست داده اند.
سهم سیاه پوستان کشته شده در این تیر اندازی ها ۲۵ درصد بوده است در حالی که تنها ۱۳ درصد جامعه آمریکا را تشکیل می دهند. از این رو در هر یک میلیون نفر، سیاه پوستان سه برابر بیشتر از سفید پوستان در معرض این تهاجم پلیس قرار گرفته اند.
حدود ۳۰ درصد از جنایت ها علیه سیاه پوستانی رخ داده است که ۳۰ درصد آنها فاقد سلاح بوده اند، در حالی که ۲۱ درصد از سفید پوستان سلاح نداشتند.
بر اساس اعلام منابع رسانه ای، فقط ۲۳ روز در سال ۲۰۱۸ کسی با شلیک پلیس کشته نشده است با این حال ۹۹ درصد افسران پلیس تحت تعقیب قضایی قرار نگرفته یا مجرم شناخته نشده اند.
Share/Save/Bookmark