مزایای گوگل آنالتیکس چیست؟!

انواع آلبوم کالیته سازی ممتاز ساعی

انواع سمپل کالیته سازی ممتاز ساعی

عکس/ سیر تا پیاز شایعه عدم حمایت فلسطین از فوتبال کشورمان

فیلم/ ویدیویی جدید از داخل فرودگاه الحدیده

حمله جنگنده‌های ترکیه به مواضع پ.ک.ک در قندیل عراق

شبه نظامیان کرد قصد عملیات در عفرین سوریه دارند

شلیک راکت در پاسخ به بادبادک‌های آتش‌زا در مرز غزه

پیوستن دو جریان دیگر به ائتلاف «الفتح» عراق

اصابت موشک «توچکا» ارتش یمن به محل تجمع نیروهای متجاوز سعودی

عکس/ بشار اسد نماز عید سعید فطر را در شهر طرطوس اقامه کرد

۹۰ هزار فلسطینی نماز عید فطر را در مسجد الاقصی اقامه کردند

نکات ضروری در ساخت اپلیکیشن

تکرار جنایات عربستان در یمن با کشته شدن 7 غیرنظامی

پیام تبریک نماینده جنبش حماس در ایران به مناسبت عید سعید فطر

اتحاد منافقین و داعش برای خرابکاری درعراق و سوریه

راه‌اندازی شعب دانشگاه آزاد در سوریه

تشکیلات خودگردان تظاهرات در کرانه باختری را ممنوع کرد

دولت یمن اقدام سازمان ملل در الحدیده را محکوم کرد

سوریه خواستار بازگشایی گذرگاه مرزی با عراق شد

شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۸
کد مطلب: ۷۷۲۸۱
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
وخامت وضع معیشتی در روستاهای استان تعز
وخامت وضع معیشتی در روستاهای استان تعز
یک مقام وزارت بهداشت یمن گفت: از زمان حملات تروریست‌ها و درگیری‌های نظامی در استان تعز پانزده هزار نفر از اهالی این استان آواره شدند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، «خالد المؤید» یک مقام وزارت بهداشت یمن در صنعا اظهار داشت: از زمان حملات تروریست‌ها و درگیری‌های نظامی در استان تعز پانزده هزار نفر از اهالی این استان آواره شدند.

وی افزود: کمبود خدمات رسانی و کالاهای اساسی در استان تعز شهروندان را وادار به مهاجرات به سایر استان های شمالی کرده است .

این مسئول یمنی تاکید کرد: حملات وحشیانه عربستان به یمن تنها در سال ۲۰۱۶ موجب مرگ سه هزار و پانصد نفر از غیرنظامیان یمنی شده است.

المؤید ادامه داد: قطع آب و کمک های بهداشت و درمان به مردم تعز فاجعه انسانی در این استان به بار آورده و وضع معیشتی در روستاهای این استان در حال حاضر بسیار وخیم است.

۸۰ مزدور سعودی در شرق تعز از پا درآمدند

«حسین الحوثی»، یک فرمانده یمنی نیز گفت: نیروهای یمنی محل تجمع شبه نظامیان تروریست در جنوب شهر ذباب در استان تعز را هدف گرفته و ده ها تروریست را از پا درآوردند.

وی افزود: شبه نظامیان تروریست پس از ناکامی در میدان نبرد با رزمندگان یمنی مناطق مسکونی در الشبکة ،قشابة و روستای الحمراء در شهر الوازعیه را با انواع مختلف تسلیحات هدف گرفته و خسارت سنگینی به خانه های مردم وارد کردند.

درگیری های چهار روزه اخیر در استان تعز یمن با پیشروی نیروهای ارتش، کمیته های مردمی و نیروهای داوطلب قبیله ای و هلاکت قریب به یکصد و پنجاه نفر از شبه نظامیان منصور هادی و مزدوران ائتلاف سعودی همراه بود.

نیروهای یمنی در ادامه پیشروی خود در محور شرقی شهر تعز کنترل شهر صاله را به دست گرفتند تا رویای متحدان دشمن سعودی برای نفوذ به محله های شمالی تعز را به باد داده و حلقه دفاعی اطراف شهر را محکم کرده باشند.

نیروهای یمنی پس از سه روز درگیری با مزدوران سعودی در اطراف کاخ ریاست جمهوری و مناطق «العسکری» و «بازرعه» این مناطق را از وجود آنها پاکسازی کرده و تحت سیطره خود گرفتند.

یک منبع نظامی یمن گفت: سمت شرقی شهر تعز هدف راهبردی حمله مزدوران سعودی است چرا که کلید تلاش ها برای نفوذ به منطقه الحوبان در شمال تعز محسوب می شود که مهم ترین مناطق و مواضع استقرار نیروهای ارتش و کمیته های انقلابی و داوطلبان قبایل است.

وی افزود: نیروهای ارتش یمن طی درگیری با مزدوران سعودی در وادی صاله شماری از آنها را کشته و زخمی کردند با وجود اینکه هواپیماهای سعودی برای انها در این منطقه سلاح ریخته بودند

یک مقام امنیتی یمن که خواست نامش فاش نشود، خبر داد: در درگیری های جحملیه تعز نیروهای ارتش و کمیته های مردمی قریب به شصت مزدور سعودی را از پا درآوردند.

یک منبع نزدیک به تشکیلات تروریستی «گردان های قاطعیت» به سرکردگی عدنان زریق در تعز گفت: دستکم هشتاد نفر از جمله چند فرمانده طی درگیری های سه روزه اخیر کشته شدند.

وی افزود: رزمندگان یمنی حملات گروه های تروریستی به ارتفاعات راهبردی السلال و الجعشه در صاله را ناکام گذاشته تا ضمن تحمیل تلفات سنگین جانی و تجهیزاتی به آنها مانع نفوذشان به منطقه الحوبان شوند.

یک منبع نظامی یمن از هلاکت محمد حمود، یک سرکرده گردان الصعالیک و چندین نیروی آن در حمله به جحملیه در شرق تعز خبر داد.

درگیری های شدید رزمندگان یمنی با مزدوران سعودی در مناطق کلابه و الحریر نیز با تبادل آتش توپخانه ای و خمپاره ای همراه بود، هواپیماهای سعودی نیز منطقه صاله و سوفتیل در شمال تعز را چهار و یک بار بمباران کرده و سپس به طور گسترده در آسمان این مناطق به پرواز درآمدند.

یک منبع قبیله ای یمن گفت: در شهر صلو در چهل و پنج کیلومتری جنوب شرق تعز درگیری های شدیدی در پیرامون مناطق الشرف و الحود جریان داشت که در نتیجه آن ده ها خانواده برای فرار از آتش حملات آواره شدند.

این منبع افزود: هواپیمای سعودی منطقه نقیل الصلو را سه مرتبه بمباران کرده و خسارات سنگینی به این منطقه وارد کرد.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی همچنین پس از درگیری های شدید در ارتفاعات الضعیف در شهر الشمایتین در همجواری شهر الوازعیه و تحمیل ده ها کشته و زخمی به صفوف تروریست ها به پیشروی هایی دست یافتند.

ارتش و کمیته های مردمی کنترل امور تعز را در دست دارند

در سایه تشدید درگیری ها در جبهه های مختلف تعز رسانه های هوادار منصور هادی و ائتلاف سعودی طی روزهای گذشته اقدام به خلق پیروزی های خیالی برای خود در تعز هستند.

در حالی که رسانه های جنگ یمن حقایق نبرد در تعز را روشن کرده و دروغ پیروزی های خیالی نیروهای منصور هادی را رسوا می کند، رسانه های وابسته به ائتلاف سعودی با ساخته و پرداخته کردن پیروزی های تصنعی همچنان دست از دروغ پردازی و گمراه سازی افکار عمومی برنمی دارد.

ائتلاف سعودی با وجود اینکه هزاران مزدور خود را به آتش جنگ در تعز فرستاده و بارها برای پیشروی و سیطره بر جبهه های مختلف این استان تلاش کرده اما در رسیدن به هر دستاورد میدانی ناموفق بوده و ارتش و کمیته های مردمی تا به امروز زمام امور در این استان را به دست دارند.

در سمت غربی شهر تعز با وجود اینکه رسانه های ائتلاف سعودی درباره سیطره نیروهایشان بر ارتفاعات الدفاع شایعه پراکنی کردند اما نیروهای ارتش و کمیته های مردمی برخی مواضع را که از آنجا نیروهای ائتلاف به سوی این ارتفاعات راهبردی پیشروی کرده بودند بازپس گرفتند.

اما در جبهه جنوب غربی تعز و به طور مشخص در جبهه الضباب منبع یمنی از پیشروی ارتش و کمیته های مردمی پس از تسلط بر مواضع نظامی تحت سیطره نیروهای سعودی در ارتفاعات الهان و ارتفاعات السوداء خبر داد .

تلاش ناکام مزدوران سعودی برای پیشروی به سوی گذرگاه مرزی البقع

یک مسئول نظامی یمن خبر داد: رزمندگان ارتش و کمیته های مردمی دیروز جمعه تلاش مزدوران سعودی را برای پیشروی از گذرگاه خضراء در نجران به سوی گذرگاه البقع را ناکام گذاشته و شماری از آنها را کشته و زخمی کردند.

نیروهای یمنی یکشنبه گذشته نیز تلاش مزدوران سعودی برای پیشروی به پادگان البقع را به رغم پشتیبانی این تروریست ها توسط پنج نوبت حملات هوایی ائتلاف سعودی ناکام گذاشتند.

آماده باش قبایل الحدیده برای حمایت از انصار الله

در عین حال بزرگان قبایل و چهره های سرشناس استان الحدیده یمن طی نشستی گسترده بر آمادگی عمومی برای رویارویی با حملات سعودی و حمایت لجستیک در دفاع از میهن خود تاکید کردند.

محمد علی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن نیز از حاضران در این نشست بود که بر اراده ملت یمن برای رسیدن به آزادی و مقابله با تجاوز سعودی-آمریکایی تاکید کرد.

وی تاکید کرد: مواضع شیوخ و بزرگان قبایل یمن در حمایت از کمیته های انقلابی نشانه درک و فهم آنها از بزرگی توطئه های دشمنان علیه کشورمان است.
Share/Save/Bookmark