کلیپ: نسل کشی مسلمانان در میانمار را متوقف کنید

پوستر: مقایسه محمد مرسی و بشار اسد

اعلام آمادگی ۵۰ شهر آلمان برای استقبال از آوارگان

اعتراض به تعلیق ارسال کمک‌های غذایی به مناطق تحت سیطره حوثی‌ها در یمن

برگزاری کنفرانس «قتل عامدانه محمد مرسی» در استانبول ترکیه

تحصن در الجزایر علیه تعطیلی رسانه‌های منتقد

برگزاری نمایشگاه پناهندگان در لندن

تظاهرات فعالان آمریکایی علیه تعطیلی اردوگاه پناهندگان + تصاویر

لغو کنسرت خواننده زن حامی اسرائیل در اردن

عدم شایستگی عربستان برای ریاست بر كنفرانس گروه 20

درخواست تشكیل كمیته حقیقت‌یاب برای مرگ محمد مرسی

انتشار گزارش شکنجه زندانیان سیاسی در ترکیه

فیلم/ گدایی به اسم آوارگان سوری در فرانسه

«معامله قرن» از نگاه تحلیل‌گران خارجی + فیلم

یک مسئول صهیونیست: بن‌سلمان و بن‌زاید بیشتر از یهودیان از اسرائیل حمایت می‌کنند

پوستر: گرسنگی و مرگ، هدیه سعودی‌ها به کودکان یمنی

نمونه کارهایی از کالیته و سرکالیته

تولید جدیدترین کالیته و سرکالیته در شهر کالیته

کلیپ: قدرت پوشالی آمریکا

تظاهرات محیط زیستی در لبنان

چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۲
کد مطلب: ۵۸۲۹
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
ارتباط فوتبال انگلیس با نقض حقوق بشر در امارات
ارتباط فوتبال انگلیس با نقض حقوق بشر در امارات
روزنامه "گاردین" نوشت: دولت امارات با وجود نقض آشکار حقوق بشر، تلاش می کند از طریق خرید باشگاههای مطرح و مشهور جهانی مانند "منچسترسیتی" تصویر پیشرفته ای از خود ارائه نماید.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، شبکه العالم به نقل از روزنامه انگلیسی "گاردین" در گزارشی درباره سوء استفاده از نام باشگاه "منچستر سیتی" از سوی دولت امارات هشدار داد و اعلام کرد این کشور که مالکیت باشگاه مذکور را در اختیار دارد، به نقض حقوق بشر، محاکمه ناعادلانه و سیاسی فعالان و شکنجه زندانیان متهم است.

این روزنامه انگلیسی خاطرنشان کرد: سازمان عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر، درباره بازداشت ۹۴ فعال اماراتی و شکنجه آنها در امیرنشین ابوظبی (پایتخت امارات) اعتراض کرده و بازداشت های طولانی مدت این فعالان را به شدت محکوم کرده اند. در همین راستا، سازمان عفو بین الملل اعلام کرده است که این اقدام دولت امارات نشان دهنده آن است که مقامات ابوظبی درصدند تا هر نوع اعتراض را سرکوب نمایند.

گاردین نوشت: به دنبال انتقادات به جا و صحیح فعالان اماراتی از نظام استبدادی حاکم بر امارات و مطالبه آزادی بیان و دمکراسی، دولت آن کشور بر شدت اقدامات سرکوبگرانه خود افزوده است.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، سازمان عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر با اشاره به شکنجه هدفمند در زندان های دستگاه امنیتی دولت امارات در ابوظبی، شکایتهایی را مبنی بر شکنجه زندانیان با هدف اخذ اعترافات از آنها دریافت کرده اند. این در حالی است که هرگز درباره این امر تحقیقاتی صورت نگرفته است.

سازمان عفو بین الملل همچنین اعلام کرده است که محاکمه این فعالان رسوایی بزرگی برای دستگاه قضایی امارات است. این در حالی است که آن کشور تلاش می کند تا خود را به عنوان یک کشور پیشرو در جهان معرفی نماید.

گاردین به نقل از دیده بان حقوق بشر می نویسد: در سایه محاکمه های اخیر، هر روز لکه ننگین نقض حقوق اساسی شهروندان در امارات بزرگتر می شود و در چنین حالتی از باشگاه "منچستر سیتی" در لیگ برتر انگلیس به عنوان ابزاری برای تحکیم جایگاه تجاری امارات بهره برداری خواهد شد.

این روزنامه به نقل از دیده بان حقوق بشر می نویسد که مالکیت این باشگاه مشهور باعث بهبود وجهه کشوری خواهد شد که موارد متعدد و فراوانی نقض حقوق بشر را در کارنامه خود دارد و این امر باید برای طرفداران فوتبال و سازمان های حقوق بشری، مایه نگرانی باشد.
Share/Save/Bookmark