کلیپ: نسل کشی مسلمانان در میانمار را متوقف کنید

پوستر: مقایسه محمد مرسی و بشار اسد

اعلام آمادگی ۵۰ شهر آلمان برای استقبال از آوارگان

اعتراض به تعلیق ارسال کمک‌های غذایی به مناطق تحت سیطره حوثی‌ها در یمن

برگزاری کنفرانس «قتل عامدانه محمد مرسی» در استانبول ترکیه

تحصن در الجزایر علیه تعطیلی رسانه‌های منتقد

برگزاری نمایشگاه پناهندگان در لندن

تظاهرات فعالان آمریکایی علیه تعطیلی اردوگاه پناهندگان + تصاویر

لغو کنسرت خواننده زن حامی اسرائیل در اردن

عدم شایستگی عربستان برای ریاست بر كنفرانس گروه 20

درخواست تشكیل كمیته حقیقت‌یاب برای مرگ محمد مرسی

انتشار گزارش شکنجه زندانیان سیاسی در ترکیه

فیلم/ گدایی به اسم آوارگان سوری در فرانسه

«معامله قرن» از نگاه تحلیل‌گران خارجی + فیلم

یک مسئول صهیونیست: بن‌سلمان و بن‌زاید بیشتر از یهودیان از اسرائیل حمایت می‌کنند

پوستر: گرسنگی و مرگ، هدیه سعودی‌ها به کودکان یمنی

نمونه کارهایی از کالیته و سرکالیته

تولید جدیدترین کالیته و سرکالیته در شهر کالیته

کلیپ: قدرت پوشالی آمریکا

تظاهرات محیط زیستی در لبنان

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۱:۲۳
کد مطلب: ۵۲۰۷
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
هشدار دوباره سازمان ملل درباره شرايط اسفبار كودكان سوري
هشدار دوباره سازمان ملل درباره شرايط اسفبار كودكان سوري
نماينده ويژه دبيركل سازمان ملل در امور كودكان جنگ زده تاكيد كرد وضعيت كودكان سوري بسيار نگران كننده است به ويژه درباره به كارگيري اجباري آنان در درگيريهاي نظامي هشدار داد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری ايرنا، ليلا زروقي درخصوص ديدار سه روزه اش از سوريه اظهارداشت اوضاع در آن كشور روز به روز در حال وخيم تر شدن است و پيامدهاي روزانه جنگ براي كودكان از استخدام به عنوان نيروي نظامي تا تجاوز و شكنجه به آنان همچنان ادامه دارد.

وي اوضاع در سوريه را نسبت به سفر قبلي خود بسيار پيچيده تر خواند و گفت : شاهد قطبي شدن فضا بين طرفداران و مخالفان دولت دمشق هستيم و به رغم اينكه دولت بشار اسد توانسته است در برخي نقاط بر گروههاي مخالف غلبه كند، اما اگر هر چه سريعتر راه حلي ديپلماتيك براي پايان دادن به خشونت ها در سوريه پيدا شود، اوضاع بسيار وخيم تر خواهد شد.

نماينده ويژه دبيركل سازمان ملل در امور كودكان جنگ زده اضافه كرد با نمايندگان دولت، اردوگاه پناهندگان در كشورهاي همسايه و خود پناهجويان صحبت كرده ام و به اين نتيجه رسيديم كه تامين نيازهاي اوليه پناهندگان بايد در اولويت اساسي قرار بگيرد.
وي ضمن اشاره به اينكه بيش از ۵۰ درصد پناهجويان را كودكان تشكيل مي دهند به مشكلات تحصيلي اين آنان اشاره كرد و گفت ظرفيت و امكانات لازم براي تحصيل اين كودكان وجود ندارد و بسياري قادر به ادامه نيستند.

ليلا زروقي به تلاش هاي دولت لبنان براي وارد كردن اين كودكان به مدارس اشاره كرد و گفت اگرچه دولت لبنان تلاش مي كند تا امكان ادامه تحصيل اين كودكان را بدهند اما برنامه هاي درسي كودكان سوري با كودكان لبناني همخواني ندارد، مدارس لبنان ظرفيت اين تعداد كودك را ندارد و مشكل تفاوت زباني هم هست كه اين مشكل تفاوت زباني در تركيه خيلي بيشتر است.

نماينده ويژه دبيركل سازمان ملل متحد در امور كودكان و درگيري هاي نظامي گفت كشورهاي همسايه همه تلاش خودشان را حتي بيش از ظرفيتي كه دارند براي ياري رساني به اين كودكان مي كنند اما آنها به حمايت ما به ويژه كمك هاي مالي نياز دارند.

وي افزود من اصرار دارم كه اگر مي خواهيم به مردم سوريه و كودكان سوري و به جمعيت ۶ ميليون و ۸۰۰ هزار نفري اي كه بي خانمان و آواره شده اند كه بيشتر آنها كودكان هستند كمك كنيم تنها راه حل گفتگوهاي ديپلماتيك است نه افزايش جنگ.

زروقي اضافه كرد كه بيشتر كودكاني كه به ويژه از طرف مخالفان مسلح وادار به جنگ مي شوند بين سنين ۱۵ تا ۱۸ سال هستند و سازمان ملل به صراحت اعلام مي كند كه استخدام كودكان توسط گروه هاي تروريستي در سوريه به عنوان نيروي جنگي غير قابل قبول است.

وي در پايان خطاب به افرادي كه مرتكب خشونت و جنايت به ويژه عليه كودكان مي شوند، اعلام كرد كه بدانيد اين جنگ دير يا زود تمام مي شود و صلح به سوريه باز مي گردد و ما در حال ثبت همه مدارك مربوط به اين جنايت ها هستيم و روزي در دادگاه به آنها رسيدگي خواهيم كرد و مرتكبين خشونت به ويژه عليه كودكان را به سزاي اعمالشان خواهيم رساند.
Share/Save/Bookmark