آغاز کنفرانس «حمایت از قدس» در قاهره

وتوی تازه امارات برای بازگشت «هادی» به جنوب یمن

سفر قریب‌الوقوع «نیچروان بارزانی» به بغداد

هاآرتص: جنگنده‌های اسرائیل به نزدیکی دمشق حمله کردند

توزیع بسته‌ حمایتی مسلمانان تگزاس برای بی‌خانمان‌ها

گفت‌و‌‌گوی تلفنی وزیر خارجه آمریکا و بارزانی

ارسال سلاح توسط ترکیه به جبهه النصره در ادلب سوریه

عرضه پوشاک اسلامی در سان فرانسیسکو

سازمان ملل: ۲۲ میلیون یمنی کمک نیاز دارند

کاهش کمک های مالی به آوارگان فلسطینی

روزنامه صهیونیستی: اقتصاد غزه به مرحله بحرانی رسید

۲۰ حمله هوایی عربستان به مناطق مختلف یمن طی روز یکشنبه

کویت برای میزبانی کنفرانس بازسازی عراق اعلام آمادگی کرد

کمپین آموزش هزار تروریست توسط «النصره» در سوریه

تهدید نتانیاهو به حملات بیشتر علیه غزه

ایجاد امارتی سلفی در مرز مشترک یمن با عمان توسط عربستان

اعلام رسمی همپیمانی «العبادی» و «العامری»

ارتش ترکیه تجهیزات نظامی جدید به مرز با سوریه ارسال کرد

شهادت صیاد فلسطینی توسط مصری ها

وقوع انفجار تروریستی در شمال شهر بغداد

چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲
کد مطلب: ۶۶۸۷۹
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
تداوم جنگ رسانه‌ای سعودی علیه لبنان
تداوم جنگ رسانه‌ای سعودی علیه لبنان
تصمیم ناگهانی شبکه ماهواره ای مصر « نایل ست» برای توقف پخش برنامه های شبکه های ماهواره ای از ایستگاه « جوره البلوط» لبنان به ویژه شبکه المنار که در چارچوب افزایش جنگ رسانه ای رژیم سعودی و همپیمانان منطقه ای آن بر معادله « ارتش ، ملت و مقاومت لبنان» اتخاذ شده با واکنش هائی در لبنان مواجه شده است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایرنا، روزنامه لبنانی السفیر نوشت که با اجرای تصمیم نایل ست از صبح امروز برای توقف پخش شبکه های ماهواره ای از ایستگاه خود در منطقه « جوره البلوط» لبنان، چهار شبکه « الجدید»، « ان بی ان»،« المنار» و « تلویزیون لبنان» متضرر می شوند.
السفیر به نقل از « قاسم سوید» مدیرکل شبکه « ان بی ان» متعلق به جنبش امل لبنان به ریاست « نبیه بری» در واکنش به این تصمیم نایل ست گفت: شبکه ان بی ان ضرر زیادی خواهد کرد زیرا تنها از طریق نایل ست پخش می شود.
سوید افزود: نایل ست به وزارت ارتباطات لبنان علت توقف پخش شبکه های الجدید ، ان بی ان و تلویزیون لبنان از ایستگاه جوره البلوط را « عدم پرداخت مبالغ قرارداد توسط وزارت ارتباطات لبنان» اعلام کرده است و ما اکنون درصدد حل این مشکل هستیم.
این روزنامه لبنانی با بیان این که « ابراهیم فرحات» مدیرکل شبکه المنار از اظهارنظر در باره این تصمیم شبکه نایل ست خودداری کرد و گفت که منتظر نتیجه مذاکرات طرف های لبنانی و مصری است.
فرحات درعین حال تاکید کرد که پخش المنار متوقف نمی شود و کار خود ا از طریق ماهواره های دیگر از جمله ماهواره های روسی ادامه می دهد.
السفیر به نقل از « پیر الضاهر» رئیس هیات مدیره تلویزیون لبنان هم گفت در صورت توقف پخش این شبکه همکاری با ماهواره های دیگر از جمله اروپائی در دستور کار این شبکه قرار می گیرد.
این روزنامه لبنانی به نقل از « رمزی جریج» وزیر اطلاع رسانی لبنان نوشت که در این زمینه با رئیس هیات مدیره نایل ست و سفیر مصر در لبنان و دیگر طرف های مصری تماس می گیرد تا دلیل این تصمیم ناگهانی را جویا شود.
وی این اقدام نایل ست را که تنها ۴۸ ساعت به زمان اجرای تصمیمی به این بزرگی لبنان را آگاه ساخته است، تعجب برانگیز خواند.
جریج تاکید کرد که با همه امکانات برای حمایت از شبکه های لبنانی اقدام می کند.
وزیر اطلاع رسانی لبنان به روزنامه المستقبل هم گفته است که نگرانی برای توقف پخش برنامه های تلویزیون رسمی لبنان با انتخاب ماهواره های جایگزین وجود ندارد اما دیگر شبکه های لبنانی از جمله المنار، ان بی ان و او تی وی از این تصمیم نایل ست متاثر خواهند شد.
المستقبل به نقل از « پطرس حرب» وزیر ارتباطات لبنان نوشت که او با محض دریافت نامه شرکت نایل ست با « محمد بدرالدین زاید» سفیر مصر در لبنان تماس گرفته و خواستار مهلتی یک هفته ای شده تا دولت لبنان بتواند قرارداد با آن را تجدید کندو ایستگاه جوره البلوط به کار خود ادامه دهد.
این روزنامه لبنانی افزود: سفیر مصر به پطرس حرب قول داده که این درخواست لبنان را به مقامات ذیربط در قاهره منتقل می کند.
در آستانه سفر شاه سعودی به مصر و بذل وبخشش های مالی، شرکت ماهواره ای مصر معروف به « نایل ست» در تصمیمی ناگهانی به وزارت ارتباطات لبنان اعلام کرد که پخش شبکه المنار را از این ماهواره متوقف می کند.
خبرگزاری ملی لبنان عصر سه شنبه گزارش داد که نایل ست اعلام کرده است پخش شبکه المنار از ساعت ۸ صبح امروز پنجم ماه آوریل ۲۰۱۶ به وقت قاهره قطع می شود.
شرکت ماهواره ای مصر ادعا کرده که این تصمیم را به دلیل « اقدامات المنار که بر خلاف توافق با آن است و پخش برنامه هایی که به فتنه ها و تحریک طائفه ای منجر می شود» اتخاذ کرده است.
ناظران معتقدند که این تصمیم شرکت مصری با درخواست رژیم های سعودی و صهیونیستی برای خاموش کردن صدای مقاومت ضد تروریسم صهیونیستی و تکفیری اتخاذ شده است.
قرار است در جریان سفر روز پنجشنبه سلمان بن عبد العزیز شاه سعودی به مصر،یک توافق نامه نفتی میان دو کشور امضا شود که بر اساس آن عربستان نیازهای نفتی مصر را به مدت ۵ سال به ارزش ۲۰ میلیارد دلار تامین می کند.
یک منبع دولتی مصری هم گفته است که توافق نامه دیگری میان دو طرف امضا می شود که بر اساس آن سعودی وامی معادل ۱.۵ میلیارد دلار برای توسعه منطقه سینا در اختیار مصر قرار خواهد داد.
نایل ست در نامه ای دیگر به وزارت ارتباطات لبنان نوشته که مجبور است پخش برنامه های خود را از منطقه « جوره البلوط» لبنان از ابتدای ساعت ده صبح فردا چهارشنبه( ششم ماه آوریل ۲۰۱۶) به دلیل پایان قرارداد امضا شده با دولت لبنان از سال ۲۰۱۵ قطع کند.
پیش از این نیز شرکت ماهواره ای « عرب ست» متعلق به اتحادیه عرب که سهامدار عمده آن سعودی است، به قطع پخش برنامه های شبکه المنار تهدید کرده بود.
Share/Save/Bookmark