پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

هشتگ «اوباما، بهتر بود» آمریکایی‌ها علیه ترامب

آوارگی ۲۷۵ هزار یمنی طی ۶ ماه اخیر

پویش مردم امارات علیه بازداشت‌های خودسرانه حکومت

اقدام ضدایرانی فدریکا موگرینی

خروج بدون بازگشت ۷۲۰ هزار نفر از اسرائیل

تداوم اعتراضات به جنایات ترکیه در عفرین سوریه

اعتصاب غذای زنان مصری علیه بازداشت دختر قرضاوی

تظاهرات گسترده مردم انگلیس در حمایت از محیط زیست

شهرک‌نشین صهیونیست کودک ۶ ساله فلسطینی را زیر گرفت و کشت

نامزد پیشتاز نخست‌وزیری انگلیس اسلام را مانع پیشرفت دانست

ویدئو کلیپ: شیخ زکزاکی را آزاد کنید

پوستر: سکوت جهانی مقابل جنایات دولت نیجریه علیه شیخ زاکزاکی

بازداشت ۱۵۰ معترض در روز ملی فرانسه

آمریکا دو جنگنده اف ۳۵ به اسرائیل هدیه داد

وزیر تونسی پرچم کشور خود را تشخیص نداد!

حمایت ۷ سازمان اسرائیلی از جنبش تحریم اسرائیل

يکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۱:۲۴
کد مطلب: ۵۷۰۶۸
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
فشار امارات به انگلیس برای اقدام علیه اخوان‌المسلمین مصر
فشار امارات به انگلیس برای اقدام علیه اخوان‌المسلمین مصر
بر اساس یک گزارش، امارات تهدید کرده بود اگر نخست وزیر انگلیس اقدامی علیه اخوان المسلمین مصر انجام ندهد، قرارداد تسلیحاتی، سرمایه‌گذاری داخلی و همکاری اطلاعاتی با انگلیس را لغو می‌کند.
به گزراش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از پرس تی وی، بر اساس یک گزارش، امارات تهدید کرده بود اگر نخست وزیر انگلیس اقدامی علیه اخوان المسلمین مصر انجام ندهد، قرارداد تسلیحاتی، سرمایه‌گذاری داخلی و همکاری اطلاعاتی با انگلیس را لغو می‌کند.

روزنامه انگلیسی گاردین نوشت اسنادی که از درون دولت امارات درز کرده نشان می‌دهند که ولیعهد ابوظبی به خاطر پیروزی اخوان المسلمین در انتخابات ریاست جمهوری مصر و به قدرت رسیدن محمد مرسی به دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس شکایت کرده بود.

بر اساس این اسناد، امارات دولت لندن را تهدید کرده بود که اگر اقدامی علیه اخوان المسلمین انجام ندهد قرارداد چند میلیارد پوندی تسلیحاتی با لندن را لغو و سرمایه‌گذاری در انگلیس و نیز همکاری اطلاعاتی با این کشور را متوقف خواهد کرد.

در این سند آمده است شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد امارات، از کامرون خواسته بود مانع پوشش خبری شبکه بی‌بی‌سی از تحولات مصر شود.

در ازای این درخواست، امارات به کامرون پیشنهاد کرد معاملات پرسود نفتی و تسلیحاتی با شرکت‌های انگلیسی «بی‌ای‌ئی سیستمز» و «بی‌پی» انجام خواهد داد.

مجموعه دیگر از اسناد دولت امارات به بیرون درز کرد که مربوط به سال ۲۰۱۴ است. در این اسناد، خلدون المبارک، رئیس باشگاه فوتبال منچسترسیتی و دست راست ولیعهد امارات به دومنیک جرمی، سفیر انگلیس در امارات هشدار داد که ابوظبی از بی‌تفاوتی دولت لندن نسبت به عملکرد اخوان المسلمین مصر ناخرسند است.

المبارک به سفیر انگلیس گفته بود روابط بین دو کشور «به علت موضع بریتانیا بر برابر اخوان المسلین دست‌خوش چالش شده است» زیرا انگلیس به عنوان هم‌پیمان امارات اخوان الملسمین را «تهدید وجودی برای امارات و منطقه» تلقی نمی‌کند.

این در حالی است که امارات، عربستان و مصر همواره می‌گویند لندن پایگاه اصلی گروه اخوان المسلمین است.

بر اساس اسناد داخلی وزارت خارجه امارات، ابوظبی ادعا می‌کند اخوان المسلمین در جامعه انگلیس «ریشه دوانده» و همانند ستون پنجم عمل می‌کند.

به نوشته گاردین احتمالا عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر، در سفر هفته گذشته به لندن و دیدار با دیوید کامرون این موضوع را مطرح کرد.

محمد مرسی در سال ۲۰۱۲ در نخستین انتخابات آزاد مصر پیروز شد، اما مخالفان او با برگزاری تظاهرات کشور را ناآرام کردند. دوران یک ساله ریاست جمهوری مرسی ۳ ژوئیه ۲۰۱۳ با کودتای ارتش که در آن زمان سیسی فرمانده آن بود به پایان رسید.

پس از او عدلی منصور، رئیس دادگاه قانون اساسی، رئیس جمهور انتقالی مصر شد و انتخابات ریاست جمهوری برگزار کرد.

در انتخابات ریاست جمهوری مصر در ماه مه ۲۰۱۴، عبدالفتاح السیسی با ۹۷ درصد آرای شرکت‌ کنندگان پیروز شد. اما اخوان المسلمین انتخابات آن سال را تحریم کرد.
Share/Save/Bookmark