اطعام نیازمندان تورنتو توسط کمپین «حسین کیست»

وظیفه مسلمانان در برابر شرارت ترامپ علیه فلسطین

فروش سوخت فاسد توسط امارات به یمن

ناآرامی‌‌ها در کرکوک ادامه دارد

استقبال ترکیه از تصویب قطعنامه آتش‌بس در سوریه

پرونده فلسطین همواره مسأله محوری جهان عرب باقی می ماند

ارتش یمن بر پایگاه‎های مهم در «نهم»، «لحج» و «مارب» مسلط شد

گردان‌های حزب‌الله عراق: در انتخابات آتی نامزد نداریم

اردن خواستار آتش‌بس فوری در «غوطه شرقی» سوریه شد

انتقاد جامعه مسلمان از اخراج مشاور مسلمان نخست‌‌وزیر ترینیداد و توباگو

تاکید سوریه بر شریک جرم بودن مسئولان غربی با تروریست‌ها

عملیات ویژه برقراری امنیت در «بصره» از صبح امروز آغاز شد

آمادگی امارات برای تجزیه جنوب یمن

جشنواره «سوری‌ها برای صلح» در کانادا

مجروحیت ۱۴۸ فلسطینی در درگیری با نظامیان صهیونیست

سرنگونی یک پهپاد سعودی در «صعده»

جنگ با بقایای داعش همچنان ادامه دارد

۱۰ اصل مهم در طراحی تراکت

مراحل طراحی جلد کتاب از صفر تا صد

راهپیمایی مسالمت‌آمیز، راهبرد انقلابیون برای تحقق خواسته‌ها

چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۷
کد مطلب: ۷۹۱۱۸
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
شیعه انگلیسی به دنبال مصادره اسلام ناب محمدی است
رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس
شیعه انگلیسی به دنبال مصادره اسلام ناب محمدی است
مسعود شجره، رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس از ابعاد پیدا و پنهان تشیع انگلیسی و حمایتهای صهیونیستی از این جریان پرده برداشت.
جبهه جهانی مستضعفین - مسعود شجره ایرانی ‌الاصل ساکن لندن است. وی در سال ۱۹۶۸ برای تحصیل راهی آمریکا و سپس انگلستان شده است. دغدغه مبارزه با ظلم، او را به مبارزات عدالت‌خواهانه وقت کشانده و بعد با مواجه‌شدن با انقلاب اسلامی بر اساس عدالت‌خواهی انقلاب، با آن همراه شده و بعد پیام معنوی انقلاب اسلامی مبارزه عدالت‌خواهانه او را رنگ اسلامی داده است. او با این چارچوب عهد کرده که خود را وقف اسلام کند، پس‌ازآن وارد مبارزات مختلف اسلامی، دفاع از حقوق مسلمانان در انگلیس، اروپا و سراسر جهان و مبارزه با نظام سلطه شده است.

شجره نه‌تنها به سامان دادن حرکت در انگلیس که ساکن آن است می‌پردازد، بلکه به سامان‌دهی حرکت‌های عدالت‌خواهانه درنقاط دیگر و هم‌چنین کار جبهه‌ای با گروه‌های دیگر معتقد است. سامان دادن حرکت‌های جمعی مثل کمک به شکل‌گیری کاروان‌های آزادی غزه، سامان دادن شبکه جهانی عدالت‌خواهان (UJN) متشکل از فعالان عدالت‌خواه اسلامی کشورهای مختلف و مداخله آن‌ها در موارد متعددی مثل منع حجاب در ترکیه، حصر غزه و…، راه‌اندازی کمپین با موارد مختلف در همه قاره‌ها نمونه این اقدامات است.

لذا برآن شدیم تا پیرامون یکی از موضوعات حساس کنونی جهان اسلام یعنی “تشیع انگلیسی” که یکی از ریشه های اصلی اختلافات و تفرقه در بین مسلمانان است و ریشه فعالیتهای آن در کشورهایی مثل انگلیس می باشد، با وی به گفتگو بنشینیم. متن کامل این مصاحبه را در ادامه می خوانید:

در ابتدا بفرمایید منظور از شیعه انگلیسی و اهداف آن چیست؟

وقتی از شیعه انگلیسی صحبت می کنیم منظور گروهها و ایدیولوژی هایی است که بدنبال مصادره اسلام ناب محمدی و انحراف آن در جهت منافع سیاسی قدرتهای استعماری است. آنها بجای تقویت جامعه مسلمان بدنبال تضیف آن برای به بند کشیدن مسلمانان هستند و برای این مقصد تاکتیک های مختلفی را دنبال می کنند.

شیعه انگلیسی چگونه عقایدش را در میان مردم گسترش داده است؟

گروههای مختلفی در انگلیس برپا شده اند که هرکدام هدف خاصی را دنبال می کنند. گروهی از آنها اساسا به دنبال اسلام به اصطلاح لیبرال هستند که عمدتا تلاش می کنند گروهی از مردم را ایجاد کنند که از ابعاد سنتی اسلام و تشیع فاصله بگیرند و به لیبرالیسم رو بیاورند. آنها معتقدند باید طی مراحلی برنامه ای انگلیسی شامل سیاست خارجی، فرهنگی و اقتصادی انگلیس را پیاده کنند و برای رستگاری جامعه مسلمان، شیعیان و جامعه بشری همواره دنباله رو برنامه داخلی و خارجی دولت انگلیس باشند. این اولین دامی است که برای جوانان مسلمان گسترده شده است.

از آنجا که آنها میخواهند تمامی ابعاد را پوشش دهند دامی دیگر برای مسلمانان سنتی نگر گذاشته اند. در این راستا برنامه شان این است که زاویه دید و افکار آنها را به سمتی هدایت کنند که اصولا برای مسلمان انقلابی پیشرفت کردن امری قابل قبول نیست. بنابراین تشیعی را بوجود میاورند که فقط با فرهنگ تشیع سر و کار داشته باشد و سپس در این بعد فرهنگی تا مرحله افراط پیش برود مثلا به قمه زنی و یا عزاداری با زنجیرهای تیغ دار بپردازد و در نهایت از عقاید انقلابی اسلام راستین که حضرت محمد (ص) معرفی کرده است فاصله بگیرد. عقایدی که تمامی ابعاد زندگی اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی زندگی یک مسلمان را در بر می گیرد بنابر این شعار آنها این است که “نباید سیاسی باشیم” و “باید به ابعاد فرهنگی اسلام (بگونه ای افراطی) بپردازیم”

چه رابطه ای بین شیعه انگلیسی و تفرقه مسلمانان می بینید؟

در حال حاضر دشمنان از حربه “خون ریزی” بعنوان بعدی منفی از اسلام استفاده می کنند در عین حال مفهومی تفرقه انگیز از شیعه برداشت کنند چرا که شیعه هویتی منفی و در تقابل با اهل سنت معرفی میشود. آنها شیعه را نه بعنوان پیروان آموزه های اهل بیت بلکه بعنوان “ضد اهل سنت” معرفی می کنند و با شروع عزاداریهای ماه محرم تمامی تمرکز آنها بر روی خون ریزی و الگوهایی متفاوت با اهل سنت می چرخد تا حدی که در اقداماتی گسترده از سه خلیفه بعنوان تروریست یاد می کنند و در نتیجه تمامی اهل سنت را تروریست می شناسند ویا بدون توجه به آیات قرآن که بر وجوب احترام به خاندان پیامبر (ص) تاکید کرده در سالگرد درگذشت همسر پیامبر(ص) جشن می گیرند.

در مرحله بعد از این فعالیت ها برای ایجاد اختلاف استفاده می کنند. وجه اصلی آنها، ویژگی ضد انقلابی و ضد مقاومت در آنهاست، خواه این مخالفت با مساله فلسطین باشد خواه مخالفت با بی عدالتی ، تبعیض نژادی یا صهیونیسم.

آیا گروه دیگری به پیشبرد مقاصد شیعه انگلیسی و تفرقه میان مسلمانان کمک می کند؟

آنچه که ما اخیرا و کاملا به وضوح دیده ایم این است که این گروهها در تلاش هستند که شیعه را به صهیونیسم مرتبط کنند.در خلال ماه محرم مشاهده کرده ایم که این گروهها با صهیونیسم فعالیت مشترکی به راه انداخته اند و از آنها دعوت می کنند درباره امام حسین (ع) و عدالت امام سوم شیعیان به بحث بنشینند و به این روش بگویند صهیونیسم به معنای عدالت اهل بیت است اما اهل سنت و فلسطینیان مخالف اهل بیت هستند چون اسامی چون عمر و یزید دارند.

کارکرد ماه محرم و عاشورا برای آنها وارد کردن و صدور مجوز برای شرکت صهیونیستها در مجامع اسلامی و گردهمایی هایی درباره اهل بیت (ع) است و از این طریق اطمینان حاصل کنند نسل جوان امروز و نسل بعدی مسلمانان بخشی از تحریم یا قیام در برابر بی عدالتی صهیونیستها نخواهد بود و در راهپیمایی روز قدس شرکت نخواهد کرد.

چگونه و تا چه حد این گروهها تحت حمایتهای جهانی هستند؟

اتفاقاتی که هفته قبل رخ داد کاملا گویای این مساله است که گروه شیرازی مرکزی به مبلغ ۵ میلیون پوند در محله یهودی ها خریداری کردند و خب طبیعتا عده ای از یهودی های ساکن محل کمپینی بر علیه مرکز شیعی به راه انداختند اما کمپین یهودیان مقیم لندن با مخالفت یهودیان اسراییل و رسانه های آنها روبرو شد. در جامعه انگلیس که مخالف مسلمانان است و یهودیان پیشقدم در راه اندازی کمپین های ضد اسلامی هستند نیز حمایتی صورت نگرفت تا جایی که آگهی مخالفت آنها با راه اندازی مرکز شیعی نیز در روزنامه ها چاپ نشد. اینها همه نشان از نقشه های واقعی صهیونیسم دارد.

-iuvmpress
Share/Save/Bookmark