پوستر: اسرائیل طی سال 2019، فلسطینیان را مجبور به تخریب ۲۲۴۱ خانه خود کرده است

پوستر: نقض حقوق هوایی ایران توسط آمریکا، از دیروز تا به امروز

پوستر: 40 سال شکست آمریکا برای به زانو درآوردن ایران

پوستر: همه خدمات آمریکا به مردم عراق

پوستر: تروریسم هوایی آمریکا

پوستر: وحشت صهیونیست‌ها از انتقام

پوستر: ابتلای بیش از 500 زندانی زن به کرونا در یکی از زندان های آمریکا

پوستر: سیلی دردناک یمن به متجاوزان سعودی

پوستر: عاقبت بن سلمان جنایتکار

پوستر: آزادی فلسطین، خواست مشترک مردم ایران و عراق

پوستر: ایران: دیر یا زود آمریکا از افغانستان رفتنی است

پوستر: پادشاه در حال مرگ، شاهزاده‌ها در حال جنگ

گفتگو با رابرت بریدج درباره کاهش تأثیرگذاری و نقش آمریکا در عرصه بین‌المللی + فیلم

پوستر: اعتراف سیاستمدار نزدیک به منصور هادی: مردم یمن به انصارالله ایمان دارند

پوستر: دروغ تکراری ترامپ: دو هفته به من فرصت بدید! پاسخ‌های یکسان به سوال‌های مردم و خبرنگاران

پوستر: انصارالله یمن: فرستاده سازمان ملل با متجاوزان هم دست شده است

پوستر: دو دهه همکاری و عادی‌سازی روابط امارات با اسرائیل

پوستر: رکورد فروش ۱.۰۰۰.۰۰۰ نسخه از کتاب افشاگرانه "مری ترامپ" علیه دونالد ترامپ

پوستر: ایران و عراق جدا شدنی نیستند

پوستر: دبیر کل سازمان ملل: ۲۶ نفر نیمی از ثروت جهان را در اختیار دارند

چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۶
کد مطلب: ۳۸۵۶۴
۹۶ نظر
داخلی آرشيو گزارش صفحه بیداری اسلامی
این مطلب به روز می‌شود...
واکنش جوانان غربی به نامه اول و دوم امام خامنه‌ای
با انتشار نامه دوم امام خامنه‌ای به جوانان غربی، مانند نامه اول تلاش کردیم تا این پیام را به مخاطبان اصلی آن برسانیم.

اکثر جوانان و فعالان غربی با شخصیت والای امام خامنه‌ای آشنا نیستند و از این دو نامه نیز اطلاعی ندارند؛ اما بعد از آنکه به هر طریقی این نامه‌ها در اختیار آنان قرار گرفته است، واکنش‌های جالب و متنوعی را نشان می‌دهند.

عده‌ای شگفت‌زده شده و حتی تصمیم گرفته‌اند که به مطالعه اسلام واقعی بپردازند و عده‌ای نیز از همان ابتدا در مقابل نام اسلام و ایران گارد بسته گرفته‌اند. به هر حال می‌توان گفت تقریبا تمامی افرادی که منصفانه این نامه را مطالعه کرده‌اند، از محتوای آن استقبال و حمایت کرده و این ابتکار رهبر ایران را ستوده‌اند.

سایت جبهه جهانی مستضعفین بعد از دو سال فعالیت در حوزه بین‌الملل و آشنایی با بسیاری از فعالان و ان‌جی‌اوهای خارجی، تلاش کرده است تا این نامه را به مخاطبان اصلی آن برساند و نظرات هر چند کوتاه جوانان غربی را پیرامون این نامه دریافت ک

این مطلب به‌روز می‌شود...
=================================
واکنش‌های جوانان غربی به نامه دوم امام خامنه‌ای:
=================================

** حسین رضا فواض (Hussain Reza Fawaz) / فعال سیاسی و فرهنگی در کانادا
ایشان در نامه اول به جوانان تاکید کردند که آگاهی خود از اسلام را مستقیما از قرآن و سیره پیامبر اسلام دریافت کنند؛ اما در نامه دوم به مسایل مهمی که امروز در جهان می‌گذرد پرداختند.
رهبر ایران به این واقعیت اشاره کردند که جوانان جهان باید رفتار خود را برای ایجاد آینده‌ای بهتر اصلاح کنند. ایشان همچنین مسئولین اصلی آشوب در جهان را معرفی کردند و مثل همیشه بحث ایشان بسیار صحیح بود.
به نظر من این نامه حتی بیشتر از نامه اول باید پخش شود.


** لوری میکام (Lorie Meacham) / فعال سیاسی و ضد جنگ از آمریکا- کالیفرنیا
من این نامه را مطالعه کردم و واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم.


** هری جیسون(Harry Jason)، روزنامه نگار، انگلیس
خداوند رهبر عالی‌قدر ایران را سلامت نگه دارد. برای همین مسئله است که مردم همیشه نیازمند یک رهبر معنوی صادق و آشنا به فلسفه و تفکر انتقادی هستند که عاقل بوده و از گفتن حقیقت نترسد.
همچنین بداند چطور ارتباط برقرار کند. نامه عالی بود.


طارق سراد(Tarek Sarad)، فعال سیاسی، لبنان
رهبر بزرگ ایران همیشه در مقابل هر مشکلی آماده ارائه راه‌حل است؛ نه فقط برای ایران، نه فقط برای مسلمانان بلکه برای تمام دنیا.
همانطور که در این دو نامه اخیر به جوانان اروپایی دیده‌ایم، ایشان از طرف خودشان کارشان را انجام داده‌اند، اما از این طرف با مشکل دسترسی به جامعه هدف مواجه هستیم.
خصوصا در شبکه های اجتماعی این پیغام می‌تواند به دست کسانی برسد که واقعا به خواندن آن مشتاق هستند بنابراین باید یک استراتژی جدید برای دست‌یابی به جامعه هدف تدوین شود.


** پتر الیسوسن (Petter Eliseussen)/ فعال سیاسی از نروژ
رهبران زیادی در دنیا پیدا نمی‌شوند که چنین سخنان با ارزشی بزنند. من این نامه آیت‌الله خامنه‌ای را به اشتراک می‌گذارم.


** ابوبکر بلو (Abubakr Bello) / فعال سیاسی و دینی از نیجریه
این نامه رنگ واقعی اسلام و چهره واقعی سران غرب را نشان می‌دهد. دیگر زمان آن رسیده است که جوانان غرب بفهمند سران آنها در ایجاد و معرفی اسلام تقلبی برای به وجود آوردن آشوب در منطقه نقش اساسی دارند.


** مایک برچ (Mike Burch) / ناشر و ویراستار کتاب "شعر هولوکاست و نکبت" و صاحب شرکت نرمافزاری در تنسی آمریکا
به نظر من این نامه به نکات ارزشمندی اشاره کرده است.
من با نظر ایشان در مورد ناعادلانه خواندن این طرز فکر که تروریسم آمریکایی و صهیونیستی خوب و دیگر تروریسمها بد هستند موافقم. به نظر من تروریسم در هر شکلی منفور است.
ایشان جوانان را خطاب قرار داده اند چرا که فکر میکنند جوانان نسبت به دیگران کمتر مورد شستشوی مغزی توسط غرب قرار می گیرند.

mwfpress: نظرشما درباره رهبر ایران چیست؟

Mike Burch: من خیلی طرفدار روحانیون در ایران نیستم؛ اما این به آن معنا نیست که هر چیزی که آنان می‌گویند اشتباه است. من سعی می‌کنم ذهنم را نسبت به دریافت حقایق باز نگه دارم.

mwfpress: به نظر شما با این که خاورمیانه مدتهاست درگیر تروریسم بوده چرا غربی‌ها و دنیا تنها درباره وقایع تلخی مانند پاریس اظهار ناراحتی می‌کنند؟
Mike Burch: دوگانگی غرب تنها مربوط به پاریس نیست. اگر یک حیوان کشته شود آنها دلسوزی می‌کنند و ناراحت می‌شوند؛ اما اگر همه کودکان فلسطینی ناعادلانه کشته شوند برای غربی‌ها مهم نیست.
من به تازگی طرحی با نام (Peace initiative) ارائه کرده‌ام و در آن توضیح داده‌ام که چگونه می‌توان اسرائیل را به رفتار عادلانه با فلسطینیان مجبور کرد. خوشحال می‌شوم اگر وقت بگذارید و آن را مطالعه کنید. بی‌صبرانه منتظر نظرات شما هستم.** جاستین پیکرینگ(Justine Pickering)/ پرستار و فعال استرالیایی

Justine Pickering:به نظر من این نامه واقعا هوشمندانه و پر محتوا است. ایشان با لحنی دلسوزانه واقعیات دنیای امروز را شرح داده‌اند.
mwfpress: نظر شما درباره نویسنده این نامه یعنی رهبر ایران چیست؟
Justine Pickering: من پیش از مطالعه این نامه چیز زیادی درباره ایشان نمی‌دانستم، جز چیزهایی که از ایشان در رسانه‌ها و مطبوعات خوانده بودم؛ اما حالا که متن نامه ایشان را مطالعه کردم باید بگویم ایشان شخصیتی آگاه و بسیار مسلط در بیان هستند.

تمام مطالبی که ایشان درباره نحوه فکر و رویکرد ما درباره دیگران نوشته‌اند کاملا صحیح است. همچنین نکته‌ای که ایشان تذکر داده‌اند درباره این که ما باید درک خود را درباره رفتار و احساسات مردم خاورمیانه افزایش دهیم کاملا درست است.

ای کاش راهی بود تا انسان‌های بیشتری این نامه را مطالعه کنند؛ چون در جامعه و رسانه‌های ما نوعی ترس و نافهمی به مردم القا می‌شود و انسان‌های زیادی در تاریکی نسبت به آن چه در قسمت‌های دیگر جهان اتفاق می‌افتد قرار دارند.


** هبا هیبا (Heba Heiba) / فعال سیاسی و  دانشجوی رشته زبان مصری
رهبر ایران کاری را انجام داد که رهبران عرب ما در انجام آن شکست خوردند.
آقای خامنه‌ای مطالبی را اشاره کردند که ما در دل داشتیم و می‌خواستیم بیان کنیم؛ اما مسئولین ما هیچ‌وقت جرأت بیان آن را نداشتند و ندارند.** جو کارلوس (Joao Carlos) فعال سوئیسی/ کارمند بخش امنیتی یک شرکت خصوصی
mwfpress: نظر شما درباره محتوای نامه رهبر ایران به جوانان غربی چیست؟
Joao Carlos: به نظر من تروریسم یک مشکل آشکار است. تنها مفهومی که تروریسم به ذهن من متبادر می کند، اسرائیل است.
نژادپرستی، بیگانه‌هراسی و یهودی‌ستیزی در هر جای دنیا جنایت محسوب می‌شود به همین دلیل هیچ انسان آگاهی نفرت و خشم را قبول ندارند. اگر حادثه پاریس غم‌انگیز بود، رنج و مصیبت فلسطینیان نیز غم‌انگیز است.
آنان حق دارند به کشورشان باز گردند. صهیونیست‌ها که خود را انسان‌های برگزیده معرفی می‌کنند همه انسان‌های دیگر به جز خودشان را نژادپرست، ضد یهود و دشمن معرفی می‌کنند.


mwfpress: نظر شما درباره اشاره این نامه به تقسیم‌بندی "تروریسم خوب" و "تروریسم بد" از سوی غربی‌ها چیست؟
Joao Carlos: تنفر در دنیا توسط صهیونیست‌ها ایجاد شده است و این‌ها هستند که هر طور بخواهند آن را اخلاقی و یا غیر اخلاقی توصیف می‌کنند. همین رویکرد باعث رخ دادن حوادث تلخ پاریس شد.** انریکو گیلر (Enrico Geiler) / مهندس ایتالیایی و فعال حامی فلسطین

mwfpress: نظر شما درباره "درد مشترکی" که رهبر ایران در نامه خود به جوانان غربی به آن اشاره کرده‌اند چیست؟
Enrico Geiler: البته که تروریسم درد مشترک بین همه بشریت است. بزرگ‌ترین تروریست‌ها همCIA ، MOSSAD و MI۵ و دولت‌های آمریکا، اسرائیل و بریتانیا هستند.

mwfpress: چرا رنج و درد مردم فلسطین که سال‌هاست با خطرناک‌ترین نوع تروریسم مواجه هستند، در رسانه‌های غربی سانسور می‌شود، اما حملات تروریستی پاریس مورد پوشش خبری وسیعی قرار می‌گیرد؟
Enrico Geiler: رسانه‌های غربی برده سازمان‌های مخفی صهیونیستی هستند و تنها ذهن مردم را به نفع خود شستشو می‌دهند.

mwfpress: کشورهای غربی به جای مقابله اساسی با داعش به چه دلیل تنها به حملات غیرمؤثر هوایی اکتفا کرده‌اند؟
Enrico Geiler: راز ترکیه در همکاری اقتصادی با داعش برای جهان فاش شده است. آنها می‌خواهند از طریق مداخله نظامی در سوریه با روسیه که عملا با تروریست‌های داعش مبارزه می‌کنند مقابله کنند و از شکست نیروهای تروریستی جلوگیری کنند.بیل هیستینگ / فعال سیاسی، آمریکا

عاشق نامه شدم. نامه تصویری عالی از چیزی ارائه می‌دهد که رسانه‌های ما برای شهروندان آمریکایی سانسور کرده‌اند.
با این حال ناراحتم وقتی می‌بینم نیمی از افرادی که می‌شناسم وقت کافی نمی‌گذارند که این نامه را به دقت بخوانند. ممنون که نامه را به اشتراک گذاشتید. من هم همین کار را می‌کنم.


** یانیس ون زیبروییک(Yannis van zeebroeck) فعال سیاسی و عضو موسسه فیزیک نظری ساکن لبنان
این يک نامه زیباست که موجب می‌شود ما دستانمان را به سوی یکدیگر به نشانه دوستی دراز کنیم.
ما می‌دانیم که اسلام نه داعش است و نه القاعده.


** مارجولین کاراسکو (Marjolaine Carrasco) / فعال حامی فلسطین در اهل شیلی
من نامه را مطالعه کرده و بلافاصله آن را در صفحه فیس‌بوک گروهم که درباره حمایت مردم شیلی از فلسطین است منتشر کردم. به نظر من چنین نامه‌ای در شرایط کنونی جهان بسیار استثنایی و خاص است. ایشان رهبر بزرگی هستند.

من به رسانه‌ها اعتماد زیادی ندارم و بیشتراطلاعات مورد نیاز خود را از طریق اینترنت به دست می‌آورم. بسیاری از مردم کشور ما طرفدار ایران هستند.

باید بگویم بیشتر رسانه‌ها توسط صهیونیست‌ها و آمریکا دست‌کاری می‌شوند. آنان می‌خواهند از این طریق به جهان این پیام را ارسال کنند که مردم خاورمیانه تروریست هستند؛ اما خوشبختانه مردم دنیا روز به روز بیشتر آگاه می‌شوند.

در زمان بمباران غزه توسط اسرائیل صدای حامیان فلسطین در کشور ما زیاد شد و ما اطلاعات زیادی درباره جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان منتشر کردیم. نکته جالب این بود که از آن زمان تا کنون اشتیاق جوانان در کشور ما درباره شناخت ایران به عنوان حامی فلسطین و مسائل مذهبی و سیاسی آن نیز بیشتر شده است.

نامه رهبر ایران شامل موارد بسیار جالبی می شود که با لحنی بسیار صادقانه بیان شده است. در آن جا که به نقش کشورهای توسعه‌یافته در ایجاد جنگ و ویرانی در سایر نقاط جهان و یا موردی که به غیراخلاقی بودن شیوه‌های اشغالگری اسرائیل اشاره می‌کند تحلیلی صحیح و درست ارائه شده است. صحبت رهبر ایران با جوانان بسیار پیامبرگونه است.

جوانان از سیاست‌های اشتباه و بیهوده غربی‌ها خسته شده و به دنبال راه‌های جدید برای زندگی صلح‌آمیز هستند. به همین دلیل است که با وجود همه درگیری‌های تروریستی ما شاهد افزایش روزافزون تعداد مسلمانان در جهان هستیم.


** ساندرا واتفه (Sandra Watfa) / فعال انگلیسی
وی بعد از ارسال نامه توسط خبرنگار ما و مطالعه آن گفت:
نامه بسیار جالبی است. داعش هیچ‌گونه سنخیتی با اسلام ندارد. این گروه تروریستی توسط ایالات متحده و انگلیس حمایت می‌شود. آنان این گروه تروریستی را ایجاد و از آن حمایت می‌کنند تا بتوانند به اهداف خود برسند و بر مردم دنیا مسلط شوند.


mwfpress: به نظر شما چگونه می‌توانیم این پیام را به جوانان غربی برسانیم؟
Sandra Watfa: استفاده از شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مردمی بهترین راه برای ارسال این پیام‌ها و رسوایی حامیان تروریسم و نشان دادن حقیقت است. چرا که رسانه‌های غربی هرگز حقیقت را به مردم نمی‌گویند.

mwfpress: چرا رهبر ایران جوانان را مخاطب خود قرار داده است؟
Sandra Watfa: آینده در دست جوانان خواهد بود. آنان هستند که می‌توانند شرایط کنونی را تغییر دهند. دنیای کنونی دنیای جنگ است و جنگ در نظر دولت‌مردان غربی سرازیر شدن پول به جیب آنان است. اما اگر جوانان یک جامعه آگاه شوند، آینده آن جامعه روشن خواهد شد. جامعه بشری به تغییرات اساسی نیازمند است.

mwfpress: نظرشما درباره رهبر ایران چیست؟
sandra Watfa: به نظر من ایشان برخلاف آن چه بسیای از مردم فکر می‌کنند یک رهبر واقعی هستند. به جز ایران و حزب‌الله لبنان همه دنیا به مردم فلسطین و آرمان‌های آنان پشت کرده‌اند و به درد و رنج آنان توجهی نمی‌کنند؛ زنده باد ایران.


** سمیه بتی ویلیامسون (Sumayya betty williamson) / فعال سیاسی در حوزه فلسطین از تگزاس آمریکا
رهبر ایران در این نامه با قلب و دانایی خود سخن گفته است. من به عنوان یک آمریکایی اعتقاد دارم روشنفکران و جوانان این کشور به خوبی هدف و محتوای این نامه را درک خواهند کرد. من این نامه را شخصا از طرق مختلف توزیع و منتشر خواهم کرد.


** آقای کریس الدریج (Chris Eldrigde) / هنرمند و فعال سیاسی در پنسیلوانیای آمریکا
این نامه بسیار قوی نوشته شده است. کاملا به اصل مطلب پرداخته است. لحنی بسیار زیبا و البته مقتدر دارد. اثری از سخنان رویایی و آرزومندانه در آن نیست.
این نامه به دنبال طرح دلیلی جدید و یا متفاوت برای توقف کشتار است. این چیزی است که باید همه جا گفته شود؛ اما گویا به راحتی توسط مردم درک نمی‌شود. در این نامه کاملا مشخص است که صلح و احترام به مردم، بخشی از اعتقادات دینی مسلمانان است.** مویسز ابراهیم (Moises Ibrahim) / معلم اسپانیایی

در ابتدا باید بگویم من بااین که یک مسلمان سنی مذهب هستم؛ اما از ایران حمایت می‌کنم. به نظر من نباید هیچ‌گونه جنگ و درگیری بین شیعه و سنی وجود داشته باشد. شیعیان و اهل سنت باید با هم متحد شوند؛ چرا که آنان با هم برادر هستند. دولت‌های اروپایی و آمریکا بین شیعیان و اهل سنت تفرقه‌افکنی می کنند.
نژادپرستی در بین مسلمانان یک امر جدید است که قبلا اصلا وجود نداشت. تاچند دهه قبل تفاوت‌های میان شیعیان و اهل سنت تا این حد پر رنگ نبود و همه مسلمانان با یکدیگر زندگی مسالمت‌آمیزی داشتند.
و اما درباره این نامه:

این نامه باعث شد احترام بیشتری نسبت به شیعیان در قلبم احساس کنم. به نظر من هیچ کس از اهل سنت نمی‌توانست مفاهیم، ایدئولوژی، احکام و الهیات اسلامی را چنین بلیغ و شیوا بیان کند.
من این نامه را در صفحه شخصی خودم به اشتراک گذاشتم.


** کوین هستر (Kevin Hester) / فعال نیوزیلندی
وی بعد از مطالعه نامه تأکید کرد:
این نامه فوق‌العاده است. به نظر من نیز حملات پاریس به‌دست صهیونیست‌ها انجام شده است. صهیونیست‌ها می‌خواهند بین سنی و شیعه از یک سو و بین مسلمانان و دیگر جوامع بشری از سوی دیگر تفرقه‌افکنی کنند. ما باید در برابر سیاست‌های تفرقه‌افکنانه صهیونیست‌ها مقاومت کنیم

mwfpress: چرا در هر دو نامه رهبر ایران، جوانان مورد خطاب ایشان قرار گرفته‌اند؟
Kevin Hester: چون جوانان هستند که آینده جوامع بشری را می‌سازند. من به محض این که از محتوای این نامه مطلع شدم آن را با کمال میل با دوستانم به اشتراک گذاشتم تا افراد بیشتری آن را مطالعه کنند.


** فرانک پنستری ( Frank Andrea Pennestri) / روانشناس ایتالیایی و فعال جنبش تحریم اسرائیل
بعد از آنکه نامه رهبری را برای او فرستادیم با مطالعه آن گفت:
به نظر من کار رهبر ایران در نوشتن این گونه نامهها واقعا جالب است. ایران در طول تاریخ هرگز به کشوری حمله نکرده است. این در حالی است که ایرانیان در منطقه‌ای بسیار پر آشوب زندگی می‌کنند. جایی‌که اسرائیل و سردمداران دیوانه‌اش سال‌ها است که به دنبال ویران کردن این کشور هستند.
به نظر من ایرانیان در چنین شرایط دشواری حق دارند از خود دفاع کنند. مردم ایران قابل احترام بوده و من همواره به آنان با دید احترام می‌نگرم. در مقابل نیز چیزی جز احترام و ادب از آنان ندیده‌ام.


mwfpress: دولت‌های غربی همواره از تروریست‌ها حمایت کرده‌اند؛ اما اکنون همین تروریست‌ها قلب اروپا را هدف قرار داده و به پاریس حمله کردند. در نامه رهبر ایران تروریسم درد مشترک بین مسلمانان و سایر مردم جهان نامیده شده است، نظر شما در این‌باره چیست؟
Frank Andrea Pennestri: به نظر من حمله پاریس به اشتباه توجه‌ها را به سمت تروریست‌ها برد؛ چرا که ماشین محرک و حامی اصلی این تروریست‌ها آمریکا و اسرائیل هستند. در واقع آمریکا و اسرائیل تنها کشورهای تروریستی هستند که ماباید واقعا از آنان بترسیم.

mwfpress: این دومین نامه رهبر ایران خطاب به جوانان غربی است؛ به نظر شما چرا ایشان جوانان را مورد خطاب قرار می‌دهند؟
Frank Andrea Pennestri: علت آن این است که جوانان آینده‌سازان جامعه هستند. به نظرمی‌رسد ایشان از اصلاح رویه دولتمردان غربی ناامید شده و قصد دارند جوانان را برای تغییر مسیر تاریخ و جهان تشویق کنند.

mwfpress: با توجه به سیاه‌نمایی‌های رسانه‌های غربی درباره ایران نظرشما درباره رهبر ایران چیست؟
Frank Andrea Pennestri: بر خلاف آن چه رسانه‌های غربی تبلیغ می‌کنند، ایشان شخصیت مثبت و خوبی دارند. ما در اینجا روز به‌روز بیشتر، رسانه‌هایی را که توسط صهیونیست‌ها اداره می‌شوند تحریم می‌کنیم چرا که اعتمادی به آنان نداریم.
به نظر من رسانه‌های غربی باید از سوی همه مردم جهان تحریم شوند. تحریم رسانهها کمپین بعدی ما خواهدبود. باید بسیاری از چیزها را در غرب تغییر دهیم و رویکرد یکسونگر و جانبدارانه رسانه‌ها یکی از این مسائل است.
من حتما متن این نامه را با دوستانم به اشتراک خواهم گذاشت.


** مای ساتر (Mae Sater) / هنرمند و فعال هنری در بیروت
به نظر من این نامه به طرز هوشمندانه‌ای عالی هست.


** ابومقدس (Abu moqaddas) / فعال سیاسی و مذهبی پاکستانی در شبکه یادواره فدک
من هم این نامه و هم نامه‌ی اول را مطالعه کردم؛ هر دو فوق العاده بودند.
فقط می‌توانم بگویم که این نامه یه شاهکار است و توسط شخصی نوشته شده که بینش وی فراتر از چیزی است که ما تصور می‌کنیم.
من فقط می‌توانم بگویم: "لبیک یا خامنه‌ای، لبیک یا حسین"** مشرف آقازاده (Musharraf Aghazadeh) / فعال آذربایجانی مذهبی و دانشجوی حقوق در روسیه
رهبری بر واقعیت‌ها به خوبی تاکید کردند. واقعا نامه‌ای فوق‌العاده ست.

مطالب مرتبط:

نخستین ویدئو کنفرانس بین‌المللی با موضوع نامه امام خامنه‌ای به جوانان غربی
گفتگوی چهره به چهره با جوانان غربی درباره نامه امام خامنه‌ای + تصاویر=============================
واکنش‌های جوانان غربی به نامه اول امام خامنه‌ای
=============================

** لوئیز کارلوس (Luiz Carlos Breviglieri)/ برزیل
او نامه را نخوانده بود، لینک نامه را برای او فرستادیم و بعد از مطالعه به ما گفت:
نامه بسیار خوبی بود و فکر می‌کنم در زمان بسیار مناسبی نوشته شده است.
این نامه نشان می‌دهد ایران خواستار صلح واقعی است و من به عنوان یک برزیلی این ادعا را می‌پذیرم.


mwfpress: نظر شما درباره نویسنده این نامه چیست؟
Luiz Carlos: به نظر من رهبر ایران شخص بسیار اندیشمندی است.


** سوزانا اوتن (Suzanna Otten) / اهل جمهوری چک، فعال حوزه فلسطین
وی بعد از مطالعه نامه به ما گفت:
من با تمام وجود به کلمات و حقیقتی که در این نامه بیان شده احترام می‌گذارم و معتقدم این نامه ابعاد بسیار وسیعی دارد.


** ادی نیستلری(Adie Nistelrooy) / انگلستان
او نامه را نخوانده بود و پس از آنکه نامه را برای او فرستادیم، از وی پرسیدیم:
mwfpress: نظر شما راجع به این نامه چه بود؟ آیا با محتوای آن موافق هستید؟
Adie Nistelrooy: به نظر من اسلام‌هراسی در غرب امر اشتباهی است. اسلام‌هراسی نوعی نژادپرستی است و البته که من مخالف آن هستم.

mwfpress: به نظر شما چرا بعضی قدرت‌ها می‌خواهند اسلام و پیروانش را به عنوان تروریست معرفی کنند؟
Adie Nistelrooy: در غرب دولت‌ها از طریق رسانه‌های جمعی این کار را انجام می‌دهند؛ چرا که می‌خواهند اعمال ضد انسانی خود در بمباران و راه‌اندازی جنگ در کشورهای عربی و غارت ثروت‌های نفتی این کشورها را در افکار عمومی توجیه کنند و حمایت خود از اسرائیل را موجه جلوه دهند.


ملیسا کانستبل (Melissa Constable) / ایالت کلرادو آمریکا 
وی در پاسخ به این سوال که آیا نامه را مطالعه کرده گفت:
من نامه را همان روزهای اول از طریق شبکه‌های اجتماعی مطالعه کردم و به شخصه با ایشان ۱۰۰ درصد موافقم.


** سو گرنت (Sue Grant) / فعال انگلیسی حامی مقاومت فلسطین
او نامه را ندیده بود و بعد از آنکه نامه را برای او فرستادیم گفت:
این نامه خیلی خوب نوشته شده است و مهم‌ترین پیام این متن چگونگی دسترسی به حقیقت است.


** فابریس (Fabrice) / فعال سوئیسی
وی بعد از مطالعه نامه گفت:
این نامه خیلی خوب است. به نظر من نامهها و پیامهایی از این دست باید خیلی بیشتر باشند.
من انتشار گسترده این نامه را در فیس‌بوک، توئیتر و اینستاگرام مشاهده کرده‌ام.
نمیدانم آیا به اندازه کافی مؤثر هستند یا نه؛ اما حداقل تلاش خود را کرده‌ایم.** دبورا بیودن (Deborah Beaudoin-Zaki) / اهل رود آیلند آمریکا
او بعد از مطالعه نامه با استقبال از ارسال چنین پیامی توسط رهبر انقلاب اسلامی جملات زیر را بیان کرد:
این نامه به علت محتوای عمیقی که دارد باید با دقت مطالعه شود.
ولی اولین نکته‌ای که در همان ابتدا به نظرم رسید استفاده از کلمه god به جای allah بود. برای غربی‌ها God به معنای خدای مهربان و بخشنده است ولی الله برایشان به عنوان یک نیروی خارجی شناخته می‌شود؛
یعنی من معتقدم از همان ابتدا نامه برای غربی‌ها قابل فهم است.
در این نامه تاکید نشده است که چه دینی بهتر است یا این دین را قبول کنید؛
بلکه روی اهداف بشردوستانه و صلح‌آمیز که در همه ادیان وجود دارد سخن گفته شده که خب این برای همه انسان‌های آزاده قابل درک است.
بحث درباره اهداف مشترک بشر است.** پارتیشیا هریرا (Patricia Herrera) / اهل فلوریدای آمریکا
وی بعد از ارسال نامه به خبرنگار ما گفت:
ممنونم که این نامه زیبا را برای من فرستادید.
من با گفته‌های رهبر ایران کاملا موافقم.** دیمیتری (Dmitri Vdl) / اهل تگزاس آمریکا
دیمیتری نامه را نخوانده بود اما راجع به آن شنیده بود و مایل بود آن را بخواند. به همین دلیل از ارسال نامه توسط خبرنگار ما استقبال کرد.

mwfpress: نظر شما راجع به محتوای این نامه چیست؟
Dmitri Vdl: درست همان چیزی بود که انتظار داشتم. مطالب ایشان درست است و من با تمام محتوای آن موافقم. بسیار خوشحالم که توانستم این نامه را بالاخره بخوانم.
بسیار متشکرم از این که لینک این نامه را در اختیارم گذاشتید.
متاسفانه این نامه به دست خیلی از جوانان نرسیده است.
من آن را در 9GAG (یک شبکه اجتماعی مجازی) به اشتراک می‌گذارم تا کاربران زیادی بتوانند آن را بخوانند.


mwfpress: آیا نویسنده این نامه را می‌شناسید؟
Dmitri Vdl: بله، البته، آیت‌الله خامنه‌ای.
ایشان رهبر عالی و مذهبی جمهوری اسلامی ایران هستند.
در رسانه‌های غربی، ایران همواره به بدی یاد می‌شود. رسانه‌های غربی آیت‌الله خامنه‌ای و ایران را افراطی و یک تهدید تروریستی معرفی می‌کنند؛ اما من همیشه ایران را تحسین کرده‌ام.
از نظر من ایران یکی از بهترین کشورهاست.


mwfpress: چرا رسانه‌های غربی تلاش می‌کنند جریان‌های افراطی را به نام اسلام و مسلمانان نمایش دهند؟
Dmitri Vdl: تروریست‌ها می‌گویند مسلمانند در حالی که این طور نیست. این درست مانند این است که بگوییم اسرائیلی‌ها یهودی هستند.
این حق مردم است که ایده‌های گوناگون را در اختیار داشته باشند.
امیدوارم تعداد زیادی از مردم این نامه را بخوانند؛ چرا که نامه بسیار مهمی است.


دیمیتری نامه را در شبکه اجتماعی 9GAG به اشتراک گذاشت و تعداد زیادی از کاربران این نامه را مطالعه کرده و درباره آن به بحث و گفتگو پرداختند.


** سیراج داویس(Siraj Davis) / کشور ژاپن
او نامه را نخوانده بود؛ بعد از ارسال نامه برای او و مطالعه آن گفت:
من با متن نامه موافقم.
البته در متن انگلیسی نامه از کلماتی استفاده شده که امروزه خیلی متداول نیست ولی با این حال تصمیم دارم آن را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر کنم.


ساعتی بعد این جوان ژاپنی لینک نامه رهبری را در صفحه خود بازنشر کرد.
او از "مجله انگلیسی سبک زندگی اسلامی" سایت ما استقبال کرد و این مجله را نیز به دوستان خود معرفی کرد.


** استیو مک لافلین (Steve McLaughlin)/ نیومکزیکو ، آمریکا
وی نامه را مطالعه نکرده بود و بعد آنکه نامه را برای او ارسال کردیم، گفت:
متن آن را دوست داشتم و با آن موافقم.

mwfpress: نظر شما راجع‌به دین اسلام چیست؟
Steve McLaughlin: من برای دین اسلام بیشتر از مسیحیت و یهودیت احترام قائل هستم و معتقدم اسلام حقیقتا دین صلح است.
به نظر من اسلام از بقیه ادیان ابراهیمی بهتر است؛ اما رسانه‌های غربی تصویری منفی از آن به مردم غرب ارائه می‌کند.
من دین مسلمانان را از بسیاری از جهات دوست دارم مثلا این که مسلمانان مشروب نمی‌خورند و زنانشان خود را از دید دیگران می‌پوشانند.
این نشان می‌دهد زنان مسلمان احترام زیادی برای شخصیت خود قائل هستند.


استیو یکی از مشکلات ادیان را ایجاد تفرقه بین انسان‌ها می‌دانست و معتقد بود صهیونیست‌ها بر اساس دین خود فلسطینیان را می‌کشند. با این حال نگاه او به دین اسلام، نگاهی مثبت بود؛ اما تفکیک بین تروریست‌های تکفیری و مسلمانان واقعی برای او دشوار بود. به همین دلیل ما گفتگوی طولانی با وی داشتیم تا نشان دهیم که جریان‌های تکفیری هیچ ارتباطی با دین مبین اسلام ندارند.

ما منابعی را برای شناخت اسلام و قرآن به او معرفی کردیم. استیو از این کار ما بسیار استقبال کرد و لینک آن منابع را در صفحه شخصی‌اش در فیس‌بوک به اشتراک گذاشت و نوشت:
درباره حقیقت اسلام بدانید....رسانه‌های غربی را باور نکنید....خودتان تحقیق کنید....
استیو از اینکه نامه رهبری را به اطلاع وی رسانده‌ایم بسیار تشکر کرد و گفت:
حتما قرآن را با فراغ بال و تمرکز مطالعه خواهم کرد.


** اندی تیلور (Andy Taylor)/ فعال انگلیسی و عضو سازمان مردم‌نهاد «صهیونیسم را نابود کنید»
وی بعد از مطالعه نامه با محتوای آن موافق بود؛ اما تحت تأثیر رسانه‌های غربی نگاهی بسیار منفی نسبت به ایران داشت و به همین دلیل با انتشار چنین نامه‌ای از طرف ایران مخالف بود. او به خبرنگار ما گفت:
نامه محتوای خیلی خوبی داشت و رهبر ایران حرف‌های درستی زده است؛
اما فکر می‌کنم ایران فعلا باید به فکر حقوق بشر در کشور خودش باشد. در ایران برخی مجرمان در ملأ عام اعدام می‌شوند. اگر ایران شرایط خود را اصلاح کند آن‌وقت می‌تواند به اصلاح کشورهای دیگر هم فکر کند.** ارین پیلی (Erin Pilley) / لوئیزیانا در آمریکا
وی نامه را نخوانده بود و بعد از ارسال نامه توسط خبرنگار ما و مطالعه آن گفت:
تمام آن واقعیت دارد.

mwfpress: آیا نویسنده آن را میشناسید؟
Erin Pilley: بله رهبر ایران هستند.

mwfpress: نظر شما راجع به ایشان چیست؟
Erin Pilley: با این که رسانههای غربی سعی میکنند چهرهای ترسناک و افراطی از ایشان به مردم نشان دهند؛ اما به نظر من شخصیت ایشان ابدا افراطی نیست.
حتما دوستان خود را از وجود چنین نامه‌ای مطلع خواهم کرد.** جانی گاگنن (Johnny Gagnon)/ اتاوا، کانادا
وی از انتشار چنین نامه‌ای مطلع نبود و بعد از ارسال نامه و مطالعه آن گفت:
این متن بسیار صادقانه نوشته شده است؛ و دقیقا همان چیزی است که دنیا به آن نیاز دارد.
من رویکرد ایشان را واقعا قبول دارم؛ همانطور که رهبر ایران در این نامه اشاره کرده‌اند امروزه سیاست‌مداران غربی اجیر شده‌ی قدرت‌های بزرگ هستند.

گفتنی است "جانی" لینک نامه را در صفحه فیس‌بوک خود قرار داد و خواستار بحث بیشتر درباره آن شد.


** اریانا (Ariyana) / فنلاند
او نیز نامه را مطالعه نکرده بود؛ اما رهبر ایران را می‌شناخت. اریانا نگاه منفی نسبت به امام خامنه‌ای داشت و ایشان را متعلق به زمان گذشته می‌دانست! و مایل به گفتگو درباره ایشان نبود.
ما بعد از ارسال نامه از وی خواستیم بدون پیش‌فرض‌های ذهنی خود درباره رهبر ایران، این نامه را مطالعه کند و نظر خود را به ما بگوید.
اریانا بعد از مطالعه نامه در چرخشی 180 درجه‌ای گفت:
در این نامه به مطالب خوبی اشاره شده است.

وی در تأیید مطالب رهبری افزود:
رژیم اسرائیل با استفاده از رسانه‌های حامی صهیونیسم، مردم غرب را از اسلام و مسلمانان می‌ترسانند.


** مامون احمد (Mamun Ahammed ) / جوان ۲۴ ساله هندی
او نامه را مطالعه کرده بود و درباره آن گفت:
من با ایشان موافقم. ما باید برای مبارزه با اسلام آمریکایی که در حال توهین به اسلام حقیقی است کاری انجام دهیم.


** دونا جفری (Donna Jeffrey)/ کانادا
وی پیشتر نامه را به صورت گذرا دیده بود؛ اما بعد از درخواست ما نامه را با تأمل بیشتر مطالعه کرد و گفت:
به نظر من حرف‌هایی که در نامه زده شده حرف‌های درستی است.

mwfpress: بازخورد نامه بین جوانهای دیگر چگونه بوده؟
Donna: خب در اینجا تعدادی از مردم بیدار هستند ولی عده‌ی زیادی هنوز در خواب به سر می‌برند؛ من معتقدم باید به گفتن حقیقت ادامه داد.


** لیلا بالا (Leila Bala) / فعال فرانسوی
لیلا نیز نامه را مطالعه نکرده بود و ساعاتی بعد از ارسال نامه و مطالعه آن با حالتی شگفت‌زده با خبرنگار ما به گفتگو پرداخت که در ادامه متن این مصاحبه کوتاه را مشاهده می‌کنید:

mwfpress: آیا با محتوای این نامه موافقید؟
Leila Bala: بله

mwfpress: نویسنده این نامه را می‌شناسید؟
Leila Bala: نه؛ این نامه توسط رهبر ایران نوشته شده؟! واقعا آقای خامنه‌ای این نامه را نوشته است؟!

mwfpress: بله؛ او را می‌شناسید؟
Leila Bala: من تا به حال به ایشان علاقمند نبوده‌ام و در واقع دیدگاه منفی نسبت به وی داشتم؛ اما این متن واقعا من را شگفت‌زده کرد.

mwfpress: چرا؟
Leila Bala: در این جا همیشه به ما گفته می‌شود وی فردی افراط گرا است؛ اما اکنون من عاشق مطالب این متن شده‌ام. رسانه‌های غربی نمی‌خواهند مردم این شخصیت را بشناسند.

mwfpress:به شما پیشنهاد می‌کنم سخنان ایشان را مطالعه کنید تا با شخصیت و نظات ایشان بهتر آشنا شوید.
Leila Bala: بله حتما این کار را انجام خواهم داد.


** ساندرا واتفا (Sandra Watfa) / فعال لندنی عضو ذهن‌های خلاق
ساندرا مانند اکثر جوانان غربی نامه را مطالعه نکرده بود و بعد از ارسال نامه توسط خبرنگار سایت جبهه جهانی مستضعفین گفت:
با محتوای نامه موافقم و فکر می‌کنم می‌تواند روی جوانان تأثیرگذار باشد. اسلام‌هراسی در غرب رو به افزایش است، بیچاره ملت‌ها!


** برندن استفنز (Brendan Stephens) / فعال ایرلندی
وی بعد از مطالعه نامه به خبرنگار ما گفت:
چیزی در این نامه ندیدم که بخواهم با آن مخالفت کنم.
ما ایرلندی‌ها با دستکاری‌هایی که غرب برای تحریف تاریخ انجام می‌دهد تا به اهداف خود برسد آشنا هستیم.
غرب همواره چیزی دارد تا مردم را از آن بترساند؛ قبلا شوروی بود و حالا اسلام
چه گوارا گفت: مردمی که نمی‌توانند بخوانند و بنویسند راحت‌تر فریب می‌خورند.
این وظیفه ما است که خودمان را از وقایع آگاه کنیم نه این که کورکورانه از تعصبات دیگران و آنچه فهم عمومی جامعه است پیروی کنیم.** جوزف اشنیدمن (Joseph Schneidman) / تل آویو
او در ابتدا واکنش تندی را نسبت به گفتگو با ما نشان داد و از عواقب سوء این مصاحبه برای زندگی‌اش می‌ترسید.
اما بعد از چند دقیقه گفتگو به سوال ما درباره نامه رهبری پاسخ داد و گفت:
من یک یهودی مذهبی هستم و معتقدم هیچ کس جز خدا ذهن مرا کنترل نمی‌کند.
من با سیاه‌نمایی و تلاش رسانه‌های سلطه‌گر غربی برای شیطانی نشان دادن اسلام و مسلمانان کاملا مخالفم.** پات پورتر (Pat Porter) / روسی‌الاصل ساکن واشنگتن آمریکا
او نیز نامه را ندیده بود و حتی رهبر ایران را نمی‌شناخت. وی بعد از ارسال نامه توسط خبرنگار ما و مطالعه آن گفت:
نامه‌ای سراسر صلح و فهم متقابل بود.


** آنتونیو منیسکالکو (Antonio Maniscalco)/ فعال ایتالیایی
وی رهبر انقلاب را می‌شناخت؛ اما از نامه هیچ اطلاعی نداشت. آنتونیو بعد از مطالعه نامه بیان کرد:
نامه‌ی جالبی است و امیدوارم مردم زیادی آن را جدی بگیرند.


** یانئو استیج (Yaneu Stage) / از فعالان ایالت فلوریدا در آمریکا
بعد از ارسال نامه به یانئو و مطالعه آن، وی نظرات جالبی را با خبرنگار جبهه جهانی مستضعفین در میان گذاشت که در ادامه مشاهده می‌کنید:

mwfpress: نظر شما راجع به این نامه چیست؟
Yaneu Stage: سخنان ایشان بسیار ارزشمند و تحسین برانگیز بوده و این که ایشان جوانان را مورد خطاب قرار داده‌اند بسیار جالب و قابل توجه است.

mwfpress: با توجه به این نامه، نگاه شما به رهبر ایران چگونه است؟
Yaneu Stage: من شخصا معتقدم ایشان شخص قابل احترامی هستند که به انسان‌ها اهمیت می‌دهند. همچنین به نظر من ایشان شخصی باهوش و ذکاوت هستند.
مسئله‌ای که من با دولت ایران دارم این است که طبق خبرها، رهبران ایران و دادگاه‌های این کشور، مردم را به دلیل مطالبی که می‌گویند یا در شبکه‌های اجتماعی می‌نویسند بازداشت می‌کنند؛ و این‌که افراد به دلیل حمل مواد مخدر اعدام می‌شوند.

mwfpress: به نظر شما اطلاعاتی که غرب راجع به ایران به مردم دنیا مخابره می‌کند صحیح است؟
Yaneu Stage: البته این اطلاعات را تنها از طریق رسانه‌ها دریافت کرده‌ام و هیچ‌گونه منبع موثقی برای کسب اطلاعات دیگر در این‌باره ندارم.

mwfpress: ممنون بابت ارائه نظراتتون؛
Yaneu Stage: باز هم متشکرم که رهبر ایران به جوانان اهمیت می‌دهند.


** Ephraim Andal Sabiwang / اهل هاوانا، کوبا
وی که از حامیان محور مقاومت و دوست‌داران امام خامنه‌ای و سید حسن نصرالله بود گفت:
من به این رهبر عالی‌قدر و متواضع عشق می‌ورزم.

...
Share/Save/Bookmark
ulaanbaatar
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۲۳:۰۱:۴۱
این نامه معرکه بود. (5990)
 
حانیه
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۲۰:۴۸:۳۰
برای کسانی نظرشان منفی بوده متاسفم و بهشان توصیه می کنم متن نامه را دوباره بخوانند (9566)
 
فاطمه
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۲۳:۱۲:۴۱
مطلب خوبی بود ممنون
لبیک یا خامنه ای (5992)
 
خان محمد
France
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۲۳:۴۴:۴۳
عالی و بی نقص بود. نحوه ارسال آن اگه فراگیر و به روز باشه تاثیر خیلی خوبی رو جوانان دنیا میتونه بذاره. لبیک یا حسین لبیک یا خامنه ای (5996)
 
خان محمد
France
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۲۳:۴۴:۴۴
عالی و بی نقص بود. نحوه ارسال آن اگه فراگیر و به روز باشه تاثیر خیلی خوبی رو جوانان دنیا میتونه بذاره. لبیک یا حسین لبیک یا خامنه ای (5997)
 
یزدی
Finland
۱۳۹۳-۱۱-۰۹ ۱۵:۳۱:۴۷
به داشتن همچین رهبری افتخار میکنم (6011)
 
شمیم110
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۱۱ ۱۲:۱۶:۱۳
واقعا برای کشی که منفی داده متاسفم (6055)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۱ ۱۱:۴۵:۰۵
لبیک یا خامنه ای
اگر مردم دنیا رهبر ایران را می شناختند همه عاشق شخصیت او می شدند (6054)
 
قاسم زاده
۱۳۹۳-۱۱-۱۱ ۱۴:۱۰:۰۶
با تمام وجودم دوست دارم تا روزی فرارسد که جانم را فدای رهبرم کنم (6062)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۱۱ ۱۶:۵۸:۳۳
با سلام
لبيك اللّهم لبيك
لبيك يا رسول الله (ص)
لبيك يا صاحب الزمان (عج)
لبيك يا خامنه اي

باابي انت و امي و نفسي و مالي و اولادي و جميع ما خوّلني ربّي بين يديك (6066)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۳ ۱۶:۲۶:۵۳
احسنت (6151)
 
مریم
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۰:۳۲:۰۴
جانم فدای امام خامنه ای عزیز (6083)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۳۰:۰۷
سلام
تا اونجا که من می دونم فقط 12 امام داریم. لطفا تعداد امامان رو زیاد نکنید. جلوی نکیر و منکر گیج میشیم.
با تشکر (16000)
 
هاتف
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۰۲:۱۰:۰۸
علیک سلام
عزیزم دونسته هات کمه پیشنهاد میکنم اول راجع به معنی و مفهوم ""امام ""بیشتر تحقیق کنید تا بهتر تفاوت بین امامان معصوم و ولی فقیه رو درک کنید.

لبیک یا امام خامنه ایی (16024)
 
نادر
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۰۰:۲۶:۵۸
خوشگل من، امام یعنی راهنما و رهبر... نه اونی که تو میگی (16137)
 
ترابی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۱:۰۹:۱۷
باسپاس از گزارش ناب و ارزشمندتان
خداقوت به شما رزمندگان جبهه فرهنگی انقلاب. (6087)
 
نرگس بهبهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۸:۳۵:۴۹
سلام کار قشنگی بود ممنون

لبیک یا خامنه ای (6099)
 
United States
۱۳۹۳-۱۱-۱۳ ۰۲:۴۱:۵۳
یعنی واقعا یه نفر از این غربی ها هم مخالف نبود؟ (6113)
 
جبهه جهانی مستضعفین
۱۳۹۳-۱۱-۱۳ ۱۰:۰۴:۵۳
سلام

اگر به مقدمه این بحث دقت کرده باشید ما اشاره کرده ایم که عده ای همان ابتدا در مقابل نام ایران و اسلام موضع منفی داشتند و نامه را مطالعه نکردند.

اما تقریبا همه کسانی که نامه را مطالعه کردند نسبت به موارد مطرح شده در نامه نگاه مثبت داشته و از آن حمایت کردند.

البته چند نفری هم بودند که بدون خواندن نامه از همان ابتدا به توهین به ایران و اسلام و رهبری پرداختند که قطعا انتظار ندارید ما این موارد را منتشر کنیم! (6121)
 
سوال
۱۳۹۳-۱۱-۱۳ ۰۸:۲۸:۱۹
ببینم اینایی که اسم بردین در فیس بوک پیدا کردین؟!!! پس چرا من دنبالشون گشتم اکثرا وجود خارجی نداشتن؟ یا مثلن اون که گفتین نامه رو در پیجش گذاشت اصلا چنین کاری نکرده؟!!! (6117)
 
جبهه جهانی مستضعفین
۱۳۹۳-۱۱-۱۳ ۰۹:۵۹:۴۵
با سلام به شما دوست عزیز

افرادی که با آنها مصاحبه شده در فیس‌بوک فعال هستند و در صورتی که درباره هر کدام از آنان شبهه ای وجود داشت، می‌توانیم آدرس صفحات آنان را در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

در ضمن اگر مقداری با شبکه‌های اجتماعی آشنا باشید متوجه می شود که ده‌ها و گاهی صدها کاربر با یک اسم در فیس‌بوک در حال فعالیت هستند ولی آدرس صفحات و سایر مشخصات آنان متفاوت است که می تواند ما را با شخص مورد نظر برساند.

در مورد فردی که مد نظر شماست این آدرس صفحه فیس بوک وی است که در حال حاضر پست اول آن به نامه رهبری اختصاص دارد:

https://www.facebook.com/JohnnyKGagnon.28athotmail

وی نامه را از طریق لینک سایت ما معرفی کرده است.

موفق باشید همیشه (6120)
 
فدایی رهبر
۱۳۹۳-۱۱-۱۳ ۱۴:۴۹:۰۴
لبیک یا خامنه ای رهبر مقتدر مدبر حکیم و مجتهد (6141)
 
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۵۵:۱۸
حرکت خیلی خوبیه انشاالله تداوم داشته باشه (6182)
 
فاطمه
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۹:۲۳:۳۹
لبیک به چنین رهبر مقتدر و مدبری و آینده نگری که همیشه چندین گام جلوتر از سایر افراد هستند جانم فدای رهبر (6210)
 
مجتهدی
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۲:۲۳:۱۲
چرا نظر ضد ایرانی اون یارو تیلور را منتشر کردید! (6213)
 
جبهه جهانی مستضعفین
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۲:۴۵:۳۳
سلام دوست عزیز

تلاش ما در این صفحه بر آن است که نظرات مخاطبان واقعی این نامه را منتشر کنیم.

هر چند اکثر جوانان از محتوای نامه استقبال کردند اما عده ای هم هستند که منتقدند و اگر نظراتشان توهین آمیز نباشد، آن را منتشر می کنیم.

گفتنی است عده ای نیز هستند که بدون مطالعه نامه از همان ابتدا با شنیدن نام ایران و اسلام به توهین و مخالفت می پردازند که این نوع نظرات را منتشر نمی کنیم. (6214)
 
سرباز ولایت
United States
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۲:۳۰:۲۸
تنها آرزوم سربازی آقاست در جنگ با اسرائیل.
منتظر اذن جهاد میمونیم.
لبیک یا خامنه ای............ (6222)
 
ب مهدوي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۰۹:۱۱:۱۰
با سلام جنگ امروز جنگ فرهنگي و اقتصادي و سياسي است جنگ با قلم است بنابراين نيازي به جنگيدن نظامي با اسرائيل و امثالهم در حال حاضر نيست اگر تلاش كنيم كه پيامبر اهداف عاليه اسلام وانقلاب ورهبري معظم آن باشيم خود سربازي هستيم در ميدان نبرد پس يا علي (14332)
 
هاتف
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۰۲:۱۶:۵۹
درونگهدار هر دو تون رباز ولایت با اهدافش
و جناب ب مهدوی با بصیرت و نکته سنجیش


حق نگهدار (16025)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۶:۰۷:۰۰
جانم فدای رهبر (6245)
 
صادق
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۰۰:۲۹:۳۲
عالی،خدا قوت
فان حزب الله هم الغالبون (6256)
 
علی آقا
۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۰۶:۳۹:۴۸
سلام تا آخرین قطره خونمان پای رهبری میمانیم وازهیچ کس وهیچ تهدیدی نمی هراسیم (6263)
 
امیرحسین زرین کمر
۱۳۹۳-۱۱-۱۸ ۱۱:۵۹:۴۸
با سلام
باید افتخار کنیم و ببالیم به خودمان که رهبری داریم به نام سید علی خامنه ای که راهش راه حسین(ع) است هرکس اورا نمیشناسد تهمت و افطرا میزند او را بشناسید تا دیر نشده تا اسیر خاک نشدیم او را بشناسیم تا انشاالله نجات یابیم یاحق (6279)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۵:۲۸:۱۲
درود بی پایان بر رهبر فرزانه و دوست داشتنی انقلاب اسلامی (6327)
 
Romania
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۲۱:۴۳:۳۶
بنظر شما جوانان ما بيشتر محتاج راهنمايي نيستن؟کاشکى واقع بين باشيم ,اعتياد فحشا دروغ ,دزدى ... داره ريشمونو خشک ميکنه,از صبح که بيدار ميشيم داريم سر همديگرو کلاه ميزارىم,کاشکى يکى مارو هم راهنمايى کنه,سوالم اينه که چرا ما ازين چشمه زلال هيچ بهره اى نميبرىم و چه بسا بدترم ميشيم (15607)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۱۳:۰۰:۳۱
سلام ببخشید متن نامه نیست؟ (6366)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۲:۲۴:۴۶
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/28731/index.html fa (6403)
 
ربابه
France
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۱۶:۱۰:۰۵
جانم فدای رهبر (6409)
 
سجاد
۱۳۹۳-۱۱-۲۲ ۱۹:۴۵:۲۸
باسلام انصافا نامه ای منصفانه وپند اموزوهدایتگر بودجانم فدای رهبر (6449)
 
فرزاد پورجعفر فوکلایی
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۱۵:۴۴:۴۲
معادله جند مجهولی برای ما قابل حله اما یه چیز برای ما قابل حل نیست اینه که:چرا بعضی مغرضانه به حقائق نگاه میکنند؟و منفی میدن؟درحکیم بودن امام خامنه ای دشمنان خارجی ما شک ندارن نمیدونم چرا بعضی داخلیها اینو متوجه نیستند.
من فکر میکنم اونایی که امام خامنه ای رو باور ندارن افرادی هستن که دوس دارن همیشه برده ی کشورهای کفر باشن و توسری خور اونا باشن کمی به نوشته ی من فکر کنید اگه امام خامنه ای نبود ما هم یکی مثل مردم یمن یا عراق یا افغانستان و ... بودیم که مادر و خواهر ما بازیچه بول هوسیهای سربازان بلاد کفر بودن.
جوانیم فدای رهبرما
خدایا از عمر من بگیر و به عمر خامنه ای عزیزتر از جان ما بیافزا. آمین (6513)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۰۷:۴۸:۴۶
جانم فدای رهبر

ممنونم از این حرکت عالی تون و انشاالله که ادامه داشته باشه و به کسانی که تو این مسیر همراه شما میشن و کمکی در پیشرفت و شناخت اسلام در دنیا میشن اضافه بشه (6549)
 
محمد
United States
۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۰۹:۳۷:۴۵
دوستان عزیزاراده الهی بر این قرار گرفته است که بشر را از اعماق تاریکیها به سوی نور هدایت کندوپرتوهای این نور لحظه به لحظه بیشتر ونزدیکتر میشودپس بیایید ظرفهای وجودمان را ازنامحرمان خالی کنیم تاقابلیت دریافت این نور عظیم را پیدا کنیم ودر این پیچ تاریخی بشریت نقش آفرینی کنیم وبدانیم هرچند مغز به خوبی فرماندهی کنداین سیستم ایمنی بدن است که باید به موقع عمل کند-بصیرت-بصیرت-بصیرت (6699)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۶ ۱۲:۴۹:۰۹
لبیک یا خامنه ای
جانم فدای سید علی (6795)
 
علی رضا جوزی سرابی
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۰۱:۱۹:۲۱
عالی بود: درود برشرف آقاخامنه ای که با ژرف نگری چنین سخنان حقی رابه رشته تحریر درآورده ،واینکه هرکسی که زره ای ازانصاف در وجودش بیدارباشد باخواندن این نامه به حقیقت اسلام پی می برد ومی فهمد که تنها راه سعادت بشرگرایش به اسلام ناب محمدی است نه ستیز با آن .
به امید ان روز که امپراطوری برحق جهان امپراطوری مظلومین ومستضعفین عالم به سرکردگی حضرت صاحب زمان برسرکارآید وحق مظلومین ومستضعفان عالم رااز ظالمان بستاند وجهان راپرازعدل ، داد ، صلح ودوستی نماید وجهانیان رابه روز رستاخیز روز تحقق وعده های الهی رهنمون شود. عبدالله : غلام حلقه به گوش ولایت فقیه فرزند ایران زمین ازخطه لرستان شهرستان نوراباد قومیت لک نژاد اسلام ناب محمدی ، نام علی رضا نام خانوادگی جوزی سرابی .
لبیک یا خامنه ای (7225)
 
نصراله احمدنژاد
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۰۱:۰۳:۰۱
لبک یا خامنه ای مقام معظم رهبری با مدیریت زمانی توانست به جوانان غرب بفهماند که اسلام دین صلح و مهربانیست و با ارسال نامه رهبری در فضای مجازی باعث شد آتشی که علیه اسلام توسط داعش و تکفیریها در جهان افروخته شده بود خاموش گردد و سخنان مقام معظم رهبری همچون اب ریختن بر روی آتش بود و موجب شد که دنیای غرب جهت فهم اسلام به مطالعه این مکتب عظیم روی آورد . این را حاکمان استبداد وهابی در سایر کشورهای اسلامی بدانند که دل سوختن به اسلام یعنی این .و علمای وهابی بدانند وشرم کنند که سکوت اختیار کرداند وفقط بلد هستند احکام مغایر با شریعت اسلام بدهند و احکام اسلامی را بر اساس امیال نفسانی و نفع خود صادر کنند . (7368)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۲-۲۳ ۲۰:۱۲:۳۱
از خداوند منان می خواهم که جوانان همه ی دنیا نسبت به مقام معظم رهبری شناخت درست پیدا کنن و یار و پشتیبان ایشان باشن. (7549)
 
منبعی که خواست نامش فاش شود
United States
۱۳۹۳-۱۲-۲۶ ۱۰:۰۱:۱۴
سلام
من هم از نامه آقا به وجد اومدم ، اما راستی شما چرا با بعضی جوونا از برزیل ، ژاپن ، کوبا و اسرائیل ( رژیم صهیونیستی ) مصاحبه کردید نامه برای جوانان اروپا و آمریکای شمالی بود . قطعا آقا اگه صلاح بدانند به جوانان کل دنیا هم نامه خواهند نوشت .
با تشکر
جانم فدای رهبر (7679)
 
رسول
۱۳۹۴-۰۱-۰۲ ۰۱:۱۲:۱۷
عالی بود اما کاش بیشتر از فضای مجازی بیشتر جهت شناسوندن ایران .رهبری عزیز به استفاده میشد (7852)
 
زهرا
۱۳۹۴-۰۱-۰۴ ۱۸:۱۸:۵۵
لبیک یا خامنه ای (7905)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۷ ۱۶:۱۰:۴۹
باید تلاش بیشتری شود تا این نامه به همه دنیا برسد (7935)
 
محمد رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۱:۱۹:۰۹
لبیک یا خامنه ای - یا علی گفتیم و عشق آغاز شد.
امام عزیز خامنه ای، نائب حضرت ولی عصر(عج)، به نامت، به سیمایت، به سخنانت، به ولایتت، به حقانیتت، به اندیشه ات، به عظمتت، به نامه ات و به وجودت عشق می ورزیم. سلام بر امام خامنه ای، اماما جانم فدایت. (8782)
 
فرزاد
۱۳۹۴-۰۲-۱۳ ۱۸:۵۸:۴۱
عالي (8968)
 
توماس
۱۳۹۴-۰۲-۱۷ ۲۲:۴۴:۴۳
من یک جوان امریکاییم از وقتی این نامه رو خوندم متحول شدم اول رفتم قران رو حفظ کردم بعد فارسی یاد گرفتم همین الان فارسی رو تموم کردم و تا اخرش بلد شدم وحالا به شما نامه می زنم با تشکر از آقا (9043)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۱:۵۵:۵۹
خالی نبد (15999)
 
نادر
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۰۰:۳۱:۰۷
ماشالا ب مغز شما...در عرض دو هفته هم قرآن حفظ کردی هم فارسی رو فول شدی... حمار خودتی داداش (16138)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۵ ۲۰:۰۶:۳۶
اونوقت چه جوری اول قرآن رو حفظ کردی بعد زبان یاد گرفتی تازه زبان فارسی؟؟؟
آقای مسخره قرار نیست با نامه های رهبری هیچ خارجی یا آمریکایی مسلمان بشه یا فارسی یاد بگیره یا... همین که چشمهاشون به روی حقایق باز بشه و نظرشون درباره اسلام وایران درست بشه کافیه حتی اگه درصد کمی از جوانان باشند در آینده نزدیک تاثیر خودش رو نشان میده ان شا ا...
ضمنا هدف رهبری از انتشار این نامه ها مطرح کردن خودشون نیست بلکه ایشان از روی احساس وظیفه دینی و شرعی کاری رو انجام میدن
یا علی (16250)
 
azad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۲-۲۶ ۰۰:۰۷:۱۶
در اینده نه چندان دور مردم اروپا و آمریکا عکسهای رهبرمان را بالای سر خواهند گرفت و ندای اسلام سر خواهند داد.. (9450)
 
azad
۱۳۹۴-۰۲-۲۶ ۰۰:۱۱:۲۷
اگه لینک خارجی مربوط به نظرات را منتشر کنید بیشتر میشه روش مانور داد چون امروزه مردم براحتی باور نمیکنن..
با تشکر و آرزوی موفقیت..
اللهم عجل لولیک الفرج.. (9451)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۳-۰۵ ۱۷:۵۶:۳۶
سلام،ما همه گوش به فرمان و مطیع امر""امام خامنه ای""هستیم؛و در این راه جان خود را نثار می کنیم!!!فدایی امام (9832)
 
امیرمحمد
۱۳۹۴-۰۳-۰۷ ۰۰:۱۷:۳۸
دوستت دارم رهبرفرزانه وعزیزم خداقوت .... (9861)
 
مهدی ملک پور
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۱۳:۴۲:۲۲
انشاالله که به زودی نامه جهاد با استکباران جهانی به دستمان برسد.
الهم عجل لولیک الفرج
ومن التوفیق
مهدی ملک پور 21خرداد94 (10408)
 
محمد خانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۴-۱۵ ۱۲:۱۴:۱۴
با گذاشتن نامه در فیسبوک مردم جهان به خصوص مردم آمریکای شمالی و اروپا, جوانان اروپا وآمریکا نسبت به دین اسلام به مراتب احساسی بهتر خواهند داشت .
وما مردم ایران و سایر کشور های اسلامی دنیا از این اقدام به جا و عالی مقام معظم رهبری متشکریم. (11421)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۴-۲۲ ۰۷:۵۹:۰۱
افسوسم از این است افرادی در داخل هستند که درجوار این چمشه زلال ولایت هستند واز درک و ارزش والای مقام این گوهر (رهبری) عاجزند. (11725)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۴-۲۲ ۰۷:۵۹:۰۲
افسوسم از این است افرادی در داخل هستند که درجوار این چمشه زلال ولایت هستند واز درک و ارزش والای مقام این گوهر (رهبری) عاجزند. (11726)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۴-۲۲ ۰۷:۵۹:۰۲
افسوسم از این است افرادی در داخل هستند که درجوار این چمشه زلال ولایت هستند واز درک و ارزش والای مقام این گوهر (رهبری) عاجزند. (11727)
 
سیدقباد
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۲۰:۰۱:۳۱
جانم فدای رهبر.ماه پشت ابر نمیماند.حقیقت اسلام ورهبری برای جوانان غرب روشن خواهد شد. علی رغم تبلیغات منفی غرب و رسانه های آنها. (11983)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۱۲ ۱۷:۴۹:۴۲
جانم فدای رهبر به رهبریتان افتخار میکنم خدا نگهدارتان باشد (12228)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۱۲ ۱۷:۵۲:۵۸
اسلام به رهبری مانند سید علی افتخار می کند امام زمان دیدن مهم نیست مهم ان است امام زمان به ما نگاه کند خیلی با علی (ع ) بودندند ولی دشمن اقا شدندند قدر رهبر را بدانیم (12229)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۸ ۱۷:۴۳:۰۸
عشق ما سید علی
دوسش داریم عاشقشیم والسلام... (12464)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۱۴:۲۹:۳۹
فدایی داری. (12972)
 
x
۱۳۹۴-۰۶-۲۲ ۱۶:۲۶:۰۱
سلام... واقعا چقد خوبه که جوانان غربی و آمریکایی می توانند انقدر آزادانه نظر خودشونو درباره هر موضوعی مطرح کنند...یه سوال داشتم... آیا ما هم میتوانیم آزادانه راجع به کشورمون و مسائل پیرامونش با سایت های غربی و آمریکایی گفتگو داشته باشیم؟؟؟ ...من که اینطور فکر نمی کنم (13217)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۳۰:۳۴
مشکل ما اینجاست اگه ما در مورد غرب نظر بدهیم به خاطر بحث گسترده اسلام انها دچار خطاهای مسایحباتی میشوند و طور دیگر معنا میکنند مثلا همین مرگ بر امریکا واکنش غربی ها در این مسیله زبانزد ه (13293)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۸:۱۳:۱۲
به نظر من شما دچار خطای محاسباتی شدید مرگ بر امریکا یعنی مبارزه با ظلم ستم در ضمن مطالعه خود را بیشتر کنید (14816)
 
سید مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۷-۱۸ ۲۰:۳۴:۴۵
وای از ان روزی که رهبرم حکم جهادم دهد (14193)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۲۳:۱۰:۵۸
جانم فدای رهبرم (14526)
 
United States
۱۳۹۴-۰۸-۱۸ ۲۱:۲۰:۵۲
خوب است /جانم فدای رهبرم (14911)
 
United States
۱۳۹۴-۰۸-۱۸ ۲۱:۲۰:۵۳
خوب است /جانم فدای رهبرم (14912)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۹-۱۳ ۰۰:۳۵:۵۲
لبیک یا خامنه ای (15819)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۳۶:۴۳
مرگ بر آمريكا (15985)
 
ققنوس
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۱۱:۲۵
موقعی که نامه رو خوندم با تمام وجود افتخار کردم که سایه امام خامنه ای بالا سر ماست
یه جورابی ته دلم قرصه
ممنون که بازخوردها رو انتقال میدین
خدا پشت و پناهتون (15988)
 
ولایی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۳۸:۱۹
شما فقط عظمت رو داشته باش (15989)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۳۷:۳۸
تا زمانی که سید علی داریم و علمدار هیچ نگرانی از آینده نداریم

فقط ای کاش که این مدیران مملکت به حرفهای شما بیشتر گوش می کردند (15993)
 
پریسا
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۰۳:۰۹:۱۰
به خودم می بالم که سید علی خامنه ای رهبرم است جانم فدای رهبر . (16145)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۹-۲۵ ۰۷:۳۵:۴۱
جانم فدای رهبرم . (16227)
 
Romania
۱۳۹۴-۰۹-۲۵ ۰۸:۱۲:۴۲
احسنت عالی بود خدا حافظ رهبرمان باشد (16228)
 
Tina
۱۳۹۴-۰۹-۲۵ ۰۸:۲۸:۲۸
مطلبی که نوشتید خیلی عالی بود من هم این نامه رو در کالج به چند نفر از دوستانم نشان دادم رفتارهای متفاوتی داشتند .
البته خود من هم موافق تمام ابعاد نامه نیستم (16233)
 
سرباز اقا
۱۳۹۴-۰۹-۲۶ ۲۰:۰۹:۳۱
احسنت عالی بود مطلبتون.من افتخار میکنم که رهبری داریم به نام سید علی خامنه ای اقا خامنه ای لب تر کنه برا جنگ با هر دشمنی اولین نفر هستم.جانم فدای رهبر (16271)
 
ali
۱۳۹۴-۱۰-۲۰ ۱۵:۴۴:۰۵
به داشتن چنین رهبری افتخار میکنم.


لبیک یا خامنه ای (16916)
 
مدافع حرم
United States
۱۳۹۴-۱۱-۱۸ ۱۵:۴۵:۵۰
افتخار میکنیم چنین رهبری داریم...لبییییییک یا خامنه ای
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی
خامنه ای نگهدار (17605)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۰ ۲۳:۳۳:۳۸
می ترسم روزی فرا برسه که همه دنیا آقا رو شناخته باشند ولی تو مملکت خودمون غریب باشه . (18067)
 
علی امیری
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۲۰:۱۴:۴۸
به دا شتن چنین رهبری واقعا افتخار می کنم تا خون دررگ ماست خامنه ایی رهبر ماست (19677)
 
علی امیری
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۲۰:۱۴:۴۹
به دا شتن چنین رهبری واقعا افتخار می کنم تا خون دررگ ماست خامنه ایی رهبر ماست (19678)
 
محمد
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۳:۱۸:۰۳
نامه اقا يك معجزه فرهنگى وارتباطيست، خداوكيل چندرهبردردنيا داريم كه خارج از اردوگاه ليبرالييسم ، سرمايه دارى وياتحجروارتجاع بااين شجاعت وصراحت بزرگان ورهبران قدرت وزور را افشا كند وبااين ادبيات وروشنگرى بى هيچ واهمه اى حرف بزند؟ كدام رهبر دينى از هر دين وفرقه اعم از مسلمان يا گروههاى چهارگانه مسيحيت، يهود،ويا رهبران وابسته عربى و.... اينطور ارام ومطمئن وبااعتماد به نفس بالا چهره تروريسم واقعى واسراييل را برملا كند؟ متاسفانه امروزة ترس از صهيونيست وتهديدهاى توخاليش ، بسيارى از حكام ورهبران را به الت دست وجاده صاف كن اين رژيم كودك كش تبديل كرده وهمه مرعوب شوكت وقدرت امريكا قرارگرفته ودرنقش عمله بى مزد ومواجب انان تلاش مى كنند، اما يكى هست كه چون شير وبه تأسى از جدش حسين عليه السلام فرياد هيهات منا الذله سرداده، فريادى كه نقشه راه وسند ازادى بسيارى از جوانان روشن فكر وازاده شده است، پس براى امادگى ظهور وتمرين دعوت جهانى اما عصرهمه مى گوييم لبيك يا بن رسول الله، (19814)
 
جلیل مجدمی
۱۳۹۵-۰۵-۱۹ ۱۶:۳۷:۵۹
جانم فدای رهبر اگه ما رهبر حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای نداشتیم ایران نابود می شدانشاالله عمرش طولانی باشد (20091)
 
نبی
۱۳۹۵-۰۶-۱۰ ۱۱:۳۸:۲۶
جانم فدای رهبر عزیزم (20174)
 
تقی رضائی
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۲۳:۰۷:۴۲
االهی رهبر اسلام را حفظ فرما (20220)