نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » اخبار سایر رسانه‌ها

تلاش نتانیاهو برای احداث ۲۵۰۰ واحد مسکونی جدید در کرانه باختری

۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹

منابع صهیونیستی بامداد چهارشنبه گزارش دادند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تلاش است تا دو هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی جدید در کرانه باختری احداث کند.

به گزارش جبهه جهانی مستضعفین،‌العالم به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین نوشت، قرار است این طرح که از سوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی ارائه شده پس از موافقت در شورای عالی برنامه ریزی ساخت شهرک های صهیونیستی اجرا شود.

بر اساس گزارش شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی قرار است که دو هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرک های صهیونیستی آونی هویتس، گولد لیو، نوویم، تسوویم، شاوی شومرون و الوی منشیه احداث شود.

با وجود تصویب قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد و محکومیت شهرک سازی و مصادره اراضی فلسطینی ها، مقام های رژیم صهیونیستی و در راس آنها نتانیاهو نخست وزیر این رژیم همواره اعلام کرده اند که به این قطعنامه ها پایبند نخواهند ماند.

روند توسعه شهرک سازی و مصادره اراضی مردم مظلوم فلسطین در دوران زمامداری 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا نه تنها متوقف نشد، بلکه در سایه حمایت های بی دریغ وی از رژیم تل آویو و سکوت شرم آور رهبران عرب، این روند افزایش بی سابقه ای داشته است.