ترامپ: باورم نمی‌شود کسی از قطع کمک مالی به اسرائیل صحبت کند

تلاش عربستان برای فراری دادن داعشی‌های در بند کردها

نگرانی از بازگرداندن اجباری مسلمانان روهینگیایی به میانمار

قتل ۹۳ زن در فرانسه طی درگیری‌های خانوادگی

تظاهرات در اندونزی در حمایت از مسجد الاقصی

ورود ارتش سوریه پس از ۵ سال به خان شیخون

ترامپ: ایرانی ها به خاطر غرورشان به ما زنگ نمی زنند

شمال پاریس، بهشت معتادان

بررسی بحران کشمیر در گفتگو با کارشناسان + فیلم

شرکت بلژیکی، میانمار را به دلیل کشتار مسلمانان روهینگیایی تحریم کرد

افزایش حملات تروریستی به مساجد در پاکستان

فلسطین؛ ۷ شهید و ۱۵۵ مجروح طی ۷ روز گذشته

درخواست سازمان انگلیسی برای خروج نیروهای سودانی از یمن

پویش توییتری علیه فساد حكومت امارات

تظاهرات جهانی علیه جنایات حکومت کودتا در مصر

یورش خونین پلیس و ارتش هند به شهر «سرینگر» کشمیر

حمله هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل به شمال نوار غزه

اسرائیل بهشت تجارت اعضای بدن انسان

بی‌اعتنایی پاناما به تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا

دعوت فعالان اروپایی برای حمایت از قدس

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۴
کد مطلب: ۳۱۶۵
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
مردم یمن در برابر سفارت آمریکا در صنعا تظاهرات کردند
مردم یمن در برابر سفارت آمریکا در صنعا تظاهرات کردند
صدها نفر از مردم معترض یمن در برابر سفارت آمریکا در شهر صنعا پایتخت این کشور در اعتراض به اقدامات واشنگتن در زندان گوانتانامو و ادامه اعتصاب غذای زندانیان، راهپیمایی کردند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، تسنیم به نقل از راشا تودی نوشت، تظاهرات اعتراض آمیز مردم یمن بر ضد اقدامات آمریکا در زندان گوانتانامو در حالی است که بسیاری از زندانیان این زندان در اعتصاب غذا به سر می برند و دولت اوباما نیز به وعده خود برای بستن این زندان عمل نکرده است.

تظاهرکنندگان که بسیاری از آنان از بستگان و خانواده های زندانیان گوانتانامو بودند، بر ناکامی و شکست دولت آمریکا در عمل به تعهدات خود در زمینه تعطیل کردن این زندان تاکید کردند.

تظاهرکنندگان با برپایی این راهپیمایی خواستار جلب توجه جهانی نسبت به تشدید وضعیت سلامتی بسیاری از زندانیان گوانتانامو شدند که از ماه فوریه تا کنون در اعتصاب غذا هستند.

معترضان یمنی که تصاویر بستگان و دوستان زندانی خود را در دست داشتند همچنین خواستار آزادی فوری زندانیان یمنی از زندان گوانتانامو شدند.

چیزی که در تظاهرات اعتراض آمیز روز دوشنبه در صنعا غیر عادی به نظر رسید آن بود که در این تظاهرات گروهی از آمریکایی هایی که به عنوان گروه صلح به یمن سفر کرده بودند نیز حضور داشتند. هدف اصلی از سفر این گروه صلح آمریکایی به یمن دیدار و گفت و گو با خانواده های قربانیان حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا و دیدار با خانواده های زندانیان گوانتانامو اعلام شده است.

هم اکنون ۱۶۶ زندانی در زندان گوانتانامو در بازداشت به سر می برند که ۸۶ نفر آنان یمنی هستند و ۵۶ نفر از این اتباع یمنی باید آزاد شوند.

یکی از فعالان گروه صلح آمریکا که به یمن سفر کرده است در این باره تاکید کرد: ما باید زندان گوانتانامو را تعطیل کنیم. اوباما می تواند برای آزادی ۸۶ زندانی یمنی در این زندان اقدام لازم را انجام دهد.

نگرانی ها در خصوص وضعیت سلامت جسمانی زندانیان گوانتانامو در حالی رو به افزایش است که بیش از ۱۰۰ زندانی در اعتصاب غذای ۴ ماهه شرکت کرده اند. مقام های پزشکی این زندان اکنون ۴۰ زندانی را مجبور به خوردن مواد غذایی کرده اند. دو زندانی گوانتانامو در بیمارستان بستری شده اند و با گذشت یک ماه از از قول مجدد اوباما برای تعطیل کردن این زندان نشانه ای از پایان این اعتصاب وجود ندارد.
Share/Save/Bookmark