پوستر: ترامپ نژادپرست

پوستر: کشف بالن آتش‌زای آمریکایی در زمین‌های کشاورزی سوریه

پوستر: امام خمینی(ره): باید نهضت مستضعفین در مقابل مستکبرین در تمام عالم گسترده شود

پوستر: نژادپرستی در آمریکا ادامه دارد...

پوستر: آمریکا بدون روتوش

گفتگو با مکس پری درباره وحشیگری پلیس آمریکا

پوستر: تیتر: فرار ترامپ به زیرزمین کاخ سفید در پی اعتراضات مردم

پوستر: ولیعهد سعودی وقت و هزینه زیادی را صرف بازی‌ رایانه‌ای می‎‌کند

پوستر: ترامپ، ارتباط آمریکا را با سازمان بهداشت جهانی به طور کامل قطع کرد

پوستر: نژادپرستان بزرگ قرن 21

ویدئو کلیپ: قضاوت با شما...

ویدئو کلیپ: اقتدار دریایی از خلیج فارس تا دریای کارائیب

گفتگو با دکتر میشل جونز درباره مسئله اقدامات ضد انسانی اسرائیل+ فیلم

پوستر: آزادی فلسطین، هدف اصلی محور مقاومت

پوستر: همه دستاوردهای ترامپ در مقابله با ایران

پوستر: نژادپرست

نظرسنجی: کدامیک نژادپرست‌تر هست؟

پوستر: رژیم‌های نژادپرست

نظرسنجی: آیا با حذف اسرائیل موافقید؟

پوستر: اخطار توئیتر به ترامپ به‌خاطر طرح ادعاهای نادرست

پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۷
کد مطلب: ۵۸۸۴
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
مسلمانان با برپایی باشکوه راهپیمایی روز قدس زمینه نابودی رژیم صهیونیستی را فراهم کنند
عالم افغان:
مسلمانان با برپایی باشکوه راهپیمایی روز قدس زمینه نابودی رژیم صهیونیستی را فراهم کنند
نویسنده و پژوهشگر افغان، رژیم صهیونیستی را تهدید جدی برای امت اسلامی و قدس شریف دانست و اظهار داشت که ملت های مسلمان باید با برپایی باشکوه راهپیمایی روز قدس زمینه نابودی رژیم صهیونیستی را فراهم کنند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، حجت الاسلام «سید محمد هاشمی»، نویسنده و پژوهشگر مسائل اسلامی در گفت‌و‌گو با فارس، با اشاره به اهمیت نامگذاری روز جهانی قدس گفت که پس از بمباران جنوب لبنان توسط اسرائیل در ۱۶ مرداد سال ۱۳۵۸ شمسی، امام خمینی (ره) با ژرف نگری و دقت نظری خاص از مسلمانان جهان خواستند تا آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نام نهند و در این روز همبستگی و حمایت‌شان را از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین اعلام کنند.

هاشمی ادامه داد: فلسطین مظهر مظلومیت و نشانه آشکار تجاوز به حقوق یک ملت است، نقض آزادی‌های فردی و اجتماعی یا قتل و عام‌های بیرحمانه و بی‌خانمانی افراد بی‌دفاع و بی‌پناه، مظلومیت آشکار ملت فلسطین است، بنابراین چنین ستم‌های آشکاری باعث لبیک هر انسان مسلمان و آزاد اندیشی به ندای امام راحل (ره) شد و مسلمانان در روز قدس فریاد حمایت‌شان را از این ملت مظلوم سردادند تا قدری آلام این ملت فلسطین کاهش یابد.

نویسنده افغان با اشاره به تحولات کشورهای عربی و موضوع بیداری اسلامی، روز جهانی قدس امسال را ویژه دانست و اظهار داشت: بدون تردید رژیم صهیونیستی تهدید جدی برای ملت فلسطین، قدس شریف، کشورهای عربی-اسلامی و حتی مسیحیان است، این در حالی است که مسلمانان شاهد توطئه های آمریکایی-صهیونیستی در کشورهایی مانند سوریه، مصر و بعضی کشورهای دیگر اسلامی هستند.

وی خاطرنشان کرد که اخوان‌المسلمین پس از به قدرت رسیدن در مصر با سوء مدیریت، ضعف عملکرد داشت و متاسفانه مدیریت کاملی را نتوانست اعمال کند مثلا در مسئله سوریه به جای حمایت از این کشور که همواره به عنوان دژی در مقابل اسرائیل و صهیونیسم غاصب قرار داشت، از گروه‌های تکفیری حمایت کرد و مسائل سوریه به گونه‌ای دیگر پیش رفت.

پژوهشگر مسائل اسلامی تاکید کرد که هر قدر مسلمانان و کشورهای اسلامی گرفتار درگیری‌های داخلی و فرقه‌ای شوند به سود رژیم غاصب صهیونیستی است.

در عین حال امیدواریم که امسال در روز جهانی قدس مسلمانان با توجه به اهمیت مسئله و گرفتاری‌هایی که در کشورهای اسلامی بوجود آمده با حضور پرشور در راهپیمایی‌ها و همایش‌ها، شعور و بصیرت ستودنی‌شان را به نمایش بگذارند و با فریاد‌های کوبنده مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نفرت و انزجار خودشان را از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کنند و پیام خودشان را متحدانه و یکپارچه در حمایت از مردم فلسطین به گوش جهانیان برسانند.

نویسنده افغان تصریح کرد که روز جهانی قدس امسال، علاوه بر پیام وحدت و یکپارچگی پیام همسویی و بیدارباش هم برای مسلمانان و کشورهای اسلامی دارد.

عالم افغان با هشدار در مورد اختلافات مذهبی و فرقه‌ای در بین مسلمانان، افزود: استکبار جهانی و در رأس آن‌ها آمریکا با هماهنگی رژیم صهیونیستی از راه‌های مختلفی تلاش می‌کنند تا مسلمانان را درگیر اختلافات داخلی و جنگ های فرقه‌ای کنند و متاسفانه این تلاش‌های مزورانه در بعضی نقاط تاثیر گذار بوده است. مثلا در عرصه رسانه، شبکه‌های به ظاهر شیعی یا شبکه‌هایی برای اهل سنت راه اندازی کرده‌اند که گردانندگان آن وهابیت است و بدینوسیله سعی در ایجاد تفرقه در بین مسلمانان دارند تا از آب گل آلودی که ایجاد می‌شود راه برای اهداف رژیم غاصب هموارتر و به طرف اهداف شوم‌شان با اطمینان و سرعت بیشتری حرکت کنند.این در حالی است که اختلافات مسلمین هر چه زیاد تر باشد و هرچه تشدید شود وضعیت به نفع صهیونیست ها تغییر می‌کند.

حجت الاسلام هاشمی در مورد کارشکنی برخی رسانه‌ها در کم اهمیت نشان دادن روز جهانی قدس در افغانستان اظهار داشت که صهیونیست‌ها برای تسلط بر قدس شریف تلاش می‌کنند تا آهسته آهسته این مکان را به پایتخت رژیم اسرائیل تبدیل کنند و اما از سوی دیگر مسجد الاقصی به پایگاه مقاومت مردم فلسطین مبدل شده و این مسجد مقدس نقش خود را به عنوان پایگاه ایثار و مقاومت بازیافته است بنابراین بایستی کشورها و ملت‌های مسلمان در حمایت از مردم مجاهد فلسطین زمینه نابودی اسرائیل را فراهم کنند.

این در حالی است که علیرغم تبلیغات برخی رسانه‌ها و مراکز وابسته به جریان ضد اسلامی که سعی دارند مردم افغانستان را نسبت به مسئله قدس بی تفاوت نشان دهند، اما مردم مسلمان افغانستان اهمیت مسئله قدس را به خوبی درک کرده و به آن توجه جدی دارند.بنابر این در چند سال اخیر همنوا و همگام با دیگر مسلمانان جهان با برپایی راهپیمایی‌های باشکوه و همایش‌های مختلف نفرت و انزجارشان را نسبت به رژیم غاصب اسرائیل ابراز کرده‌اند.

وی یادآور شد که سال گذشته در کابل بیش از ۱۰ هزار نفر در روز جهانی قدس شرکت کرده بودند و امسال هم شاهد راهپیمایی باشکوه در شهرهای مختلف افغانستان خصوصا در کابل خواهیم بود.
Share/Save/Bookmark