تظاهرات در مقابل کنسولگری آمریکا در استانبول

دمشق اظهارات اردوغان درباره ایجاد منطقه امن در سوریه را محکوم کرد

هشدار حماس به رژیم اشغالگر درباره هتک حرمت به مسجدالاقصی

۴۳۷ بار نقض آتش‌بس در الحدیده در عرض ۷۲ ساعت

زباله تفکیک کنید و صاحب خودرو شوید!

تظاهرات و تیراندازی در پایتخت سودان

ضرب و شتم مدیر مسجدالاقصی به دست نظامیان اشغالگر

وام یک میلیارد یورویی فرانسه برای بازسازی عراق

شهادت یک زن یمنی در حملات موشکی عربستان به صعده

انواع کاتالوگ کالیته سازی ممتاز ساعی

گسترش بیماری در یمن ناشی از تخریب مراکز بهداشتی

حمایت روسیه از مواضع دمشق درباره لزوم خروج کامل آمریکا از سوریه

افتتاح ایستگاه رادیویی حماس در اسرائیل

تظاهرات شهروندان بحرینی در گرامیداشت "شهدای الفجر"

با تفکیک زباله در منازل برنده خودرو شوید!

توییت وزیر جنگ مستعفی رژیم صهیونیستی علیه نتانیاهو

شلیک ۲ موشک بالستیک یمن به جنوب عربستان

واشنگتن کمک‌ها برای بازسازی سوریه را به خروج ایران مشروط کرد

مشارکت ۸۴ هزار فرانسوی در نهمین شنبه اعتراضات

اعلام آمادگی قطر برای سرمایه گذاری در بازسازی عراق

جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۶
کد مطلب: ۱۹۲۳
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
انتقاد شدید اسقف کلیسای ارتدوکسی از سکوت در قبال تقسیم "تدریجی" قدس
انتقاد شدید اسقف کلیسای ارتدوکسی از سکوت در قبال تقسیم "تدریجی" قدس
اسقف اعظم کلیسای ارتدوکسی قدس تاکید کرد که رژیم صهیونیستی با تمام قدرت سعی در تقسیم قدس و مسجد مبارک الاقصی و مقدسات آن بر اساس معیارهای طایفه ای و مذهبی را دارد تا از این راه زمینه تفرقه افکنی میان فلسطینیان به نفع خود و به ضرر فلسطینیان را فراهم سازد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع قدس اشغالی نوشت، "عطا الله حنا" خاطر نشان کرد تا زمانی که با این تلاش های رژیم صهیونیستی و نژاد پرستی های بی شرمانه آن مقابله کنیم، این رژیم نخواهد توانست به هدف خود برای تقسیم "تدریجی" قدس دست پیدا کند.

اسقف عطا الله در گفتگو با پایگاه خبری "فلسطین الیوم" وابسته به جنبش جهاد اسلامی فلسطین، احتمال تقسیم "تدریجی" قدس بر اساس معیارهای مذهبی را غیر ممکن دانست و گفت قدرت ید واحده عربی ـ فلسطینی در قدس در کنار قدرت عزم و اراده اهالی این شهر برای مقابله با این تلاش های رژیم صهیونیستی مانع از تحقق اهداف آن خواهد شد.

وی افزود ما فلسطینیان ساکن قدس با تمامی اشکال طرح تقسیم قدس مخالف هستیم و با تمام توان جلوی آن ایستادگی خواهیم کرد؛ چرا که سرزمین فلسطین، سرزمینی یکپارچه و واحد است.

اسقف اعظم کلیسای اردتدوکسی قدس خاطر نشان کرد که این مساله مایه ننگ ما عرب ها و فلسطینیان است که موضع انفعالی در قبال تجاوزات صهیونیست ها اتخاذ کنیم، بلکه از همین الان باید اعمال فشار علیه رژیم صهیونیستی به منظور منصرف کردن آن از اجرای طرح های خود را آغاز کنیم.

عطا الله با انتقاد شدید از کوتاهی و سکوت برخی کشورهای عربی در قبال طرح رژیم صهیونیستی برای تقسیم تدریجی قدس و مسجد الاقصی بر اساس معیارهای زمانی و مذهبی گفت ما کاملا با این مساله مخالف هستیم و کشورهای عربی باید برای حفظ این میراث تاریخی و اسلامی و مسیحی دست به دست هم دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از اقدام رژیم صهیونیستی در زمان بندی ورود به حرم ابراهیمی در شهر الخلیل و تعیین برنامه های ویژه برای ورود پیروان ادیان مختلف به آن تاکید کرد که این اقدام غیر قانونی است و باید با آن مقابله شود.

این اسقف مسیحی از مقامات فلسطینی خواست که با کمک گرفتن از سازمان های عربی، اسلامی، مسیحی و بین المللی زمینه مقابله با یهودی سازی قدس را فراهم کنند و از ثبات و پایداری اهالی قدس در مقابل طرح های صهیونیستی حمایت کنند.

وی از حمله نظامیان صهیونیستی به قدس و مسجد الاقصی و مسلمانان به منزله حمله مستقیم به مسیحیان و مقدسات آنها یاد کرد و خطاب به فلسطینیان و اهالی قدس اظهار داشت که «پیام ما در وضعیت کنونی شهر اشغالی قدس، وحدت فلسطینی و عربی در قبال طرح های صهیونیستی است و همین وحدت و همبستگی است که می تواند جلوی توطئه ها علیه قدس و مسجد الاقصی را بگیرد.
Share/Save/Bookmark