با تفکیک زباله در منازل برنده خودرو شوید!

شرکت بازیگران سرشناس سینما در تظاهرات فرانسه

ادامه ارسال تجهیزات ارتش سوریه به ادلب

زخمی شدن ۲۰ فلسطینی در حمله نظامیان صهیونیست به رام‌الله

حملات متعدد جنگنده های سعودی طی ۴۸ ساعت گذشته

زباله تفکیک کنید و جایزه بگیرید

تظاهرات هزاران انگلیسی در خیابان‌های لندن علیه طرح برگزیت

زخمی شدن 11 صهیونیست در رام الله

دفع حملات تروریست‌ها از چند محور توسط ارتش سوریه

سازمان ملل: حدیده پیچیده‌ترین مساله در مذاکرات سوئد است

بازداشت و زخمی شدن هزاران نفر در تظاهرات فرانسه

محمود عباس: به زودی پارلمان فلسطین را منحل خواهیم کرد

کشته و زخمی شدن دهها یمنی در حمله ائتلاف سعودی به الحدیده

با عضویت در سامانه تمو و تفکیک زباله خودرو برنده شوید!

زباله‌هایتان را تفکیک کنید و در قرعه‌کشی خودرو شرکت کنید!

ورود هیات مذاکره کننده انصار الله یمن به سوئد

تظاهرات اعتراضی مردم لیبی به حمله هوایی آمریکا

با جدا کردن پسماند در قرعه‌کشی خودرو شرکت کنید!

تظاهرات اعتراضی رانندگان آمبولانس در فرانسه

شهادت جوان فلسطینی در شمال کرانه باختری

شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
کد مطلب: ۸۰۲۹۸
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
حمایت عمار حکیم از مواضع مرجعیت اعلای عراق
حمایت عمار حکیم از مواضع مرجعیت اعلای عراق
سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق با حمایت از نقطه نظرات مرجعیت عراق عنوان داشت: فرمایشات، رویکردها و نقطه نظرات مطرح شده از سوی مرجعیت عالی دینی درخصوص اوضاع کنونی و خطرهای دربرگیرنده کشور کاملا مورد حمایت جریان حکمت ملی است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از العالم، شیخ مهدی کربلائی نماینده مرجعیت عالی عراق در خطبه های امروز جمعه شهر کربلا با قرائت بیانیه مرجعیت، ضمن حمایت از خواسته های معترضان بشدت از خشونت های متقابل بوجود آمده علیه معترضان و نیروهای امنیتی انتقاد کرد.
وی همچنین دولتمردان را بدلیل آنچه بی توجهی به تامین نیازها و خواسته های مردم در سالهای اخیر خواند به دولتمردان هشدار داد و خواستار تشکیل هر چه زودتر دولت جدید (بر اساس انتخابات پارلمانی ۲۲ اردیبهشت) و تلاش برای رفع مشکلات کشور شد.
حکیم جمعه شب با صدور بیانیه ای افزوده است همچنین تاکید ایشان (مرجعیت) بر لزوم تسریع در روند تشکیل دولت خدمتگزار با وزرایی که کاملا حرفه ای باشند و بر اساس برنامه های علمی شفاف و محکم فعالیت کنند، مورد تایید و پشتیبانی جریان حکمت ملی است.
رهبر این جریان سیاسی عراق ادامه داده است: این جریان در انتخاب نخست وزیری قاطع و مقتدر برای مرحله آتی با مرجعیت عالی هم عقیده است.
حکیم با صحه گذاشتن بر فرمایشات مرجعیت عالی دینی مبنی بر ترغیب مردم برای إعمال اراده شان در صورت عمل نکردن دولت و پارلمان به وعده های خود آورده است: جریان حکمت ملی با تاکیدات مرجعیت عالی مبنی بر ضرورت اجتناب ناپذیر اصلاحات و دعوت ایشان برای تصویب قوانینی که اجازه اعطای امتیازات ویژه به قشر خاصی را نمی‌دهد، همصدا می شود تا از این طریق انصاف و عدالت اجتماعی محقق گردد.
وی در پایان تصریح کرده است: ما حمایت کامل خود را همچنین از مأموریت دولت و دستگاه‌های نظارتی در زمینه مبارزه با فساد مالی و اداری اعلام میکنیم و از فراکسیون های سیاسی می خواهیم تا بر اساس شروط ملی به اجماع نظر برسند تا تشکیل دولت آتی تسریع داده شود و شایسته‌ترین افراد بر اساس آن شروط انتخاب شوند.
در پی صدور بیانیه مرجعیت عالی عراق، حیدرالعبادی نخست وزیر این کشور نیز در بیانیه ای تاکید کرد توصیه های مرجعیت سرلوحه کار دولت خواهد بود همانطور که از زمان صدور فتوای جهاد کفائی (برای مبارزه با داعش) چنین بوده است.
وی همچنین با تشریح اقدامات انجام شده در روزهای اخیر برای رسیدگی به مشکلات مردم در استان های مختلف، از تداوم تلاش ها تا رفع کامل معضلات و نیز مبارزه بی امان با فساد و مفسدان اقتصادی خبر داد.
در همین حال شیخ 'اکرم کعبی' رهبر نیروی مقاومت اسلامی النجبا عراق نیز در سخنانی ضمن اعلام حمایت از مواضع مرجعیت عالی عراق، بیانیه اخیر ایشان را به منزله تعیین گر مسیر نقشه راه جدید در عراق دانست.
وی گفت همانطور که فتوای مرجعیت در غلبه بر داعش نقش داشت، بیانیه امروز نیز راه آینده را مشخص خواهد کرد.
تظاهرات اعتراضی مردم عراق علیه فساد دولتی و ضعف خدمات عمومی بویژه خاموشی های طولانی مدت برق، کمی آبی، مشکل اشتغال از اواسط تیرماه ابتدا در شهر بصره درجنوب عراق آغاز و بسرعت به استان های مرکزی و جنوبی و از جمله بغداد پایتخت این کشور سرایت کرد.
این اعتراضات که به مدت دو هفته ادامه داشت و بعضا به درگیری و خشونت هایی نیز انجامید و طی آنها دو نفر کشته و دهها تن از معترضان و نیروهای امنیتی زخمی شدند، اواسط هفته جاری موقتا متوقف و به امروز جمعه موکول شد.
گزارش عصر امروز خبرنگاران ایرنا از بغداد و شهرهای بصره، نجف، ذی قار، ناصریه، دیاله و میسان حاکی است تظاهرکنندگان با آمدن به خیابان ها و سردادن شعارهای مختلف خواستار پاسخگویی هر چه زودتر دولت مرکزی و دولت های محلی (شوراهای استانی) به خواسته های خود در زمینه تامین خدمات ضروری شدند
Share/Save/Bookmark