ترامپ: باورم نمی‌شود کسی از قطع کمک مالی به اسرائیل صحبت کند

تلاش عربستان برای فراری دادن داعشی‌های در بند کردها

نگرانی از بازگرداندن اجباری مسلمانان روهینگیایی به میانمار

قتل ۹۳ زن در فرانسه طی درگیری‌های خانوادگی

تظاهرات در اندونزی در حمایت از مسجد الاقصی

ورود ارتش سوریه پس از ۵ سال به خان شیخون

ترامپ: ایرانی ها به خاطر غرورشان به ما زنگ نمی زنند

شمال پاریس، بهشت معتادان

بررسی بحران کشمیر در گفتگو با کارشناسان + فیلم

شرکت بلژیکی، میانمار را به دلیل کشتار مسلمانان روهینگیایی تحریم کرد

افزایش حملات تروریستی به مساجد در پاکستان

فلسطین؛ ۷ شهید و ۱۵۵ مجروح طی ۷ روز گذشته

درخواست سازمان انگلیسی برای خروج نیروهای سودانی از یمن

پویش توییتری علیه فساد حكومت امارات

تظاهرات جهانی علیه جنایات حکومت کودتا در مصر

یورش خونین پلیس و ارتش هند به شهر «سرینگر» کشمیر

حمله هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل به شمال نوار غزه

اسرائیل بهشت تجارت اعضای بدن انسان

بی‌اعتنایی پاناما به تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا

دعوت فعالان اروپایی برای حمایت از قدس

يکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۳
کد مطلب: ۶۱۰۲۸
داخلی آرشيو گفتگو صفحه جمهوری اسلامی ایران
ماموستا سبحانی: اعدام شیخ نمر در راستای ایجاد اختلاف بین مسلمانان است
ماموستا سبحانی: اعدام شیخ نمر در راستای ایجاد اختلاف بین مسلمانان است
مسلماً این حرکت تبعات فلاکت باری برای منطقه و مسلمانان دارد؛ مسلمانان باید به هوش باشند زیرا این قبیل حرکت‌ها بیشتر در راستای ایجاد اختلاف بین مسلمانان است و از لحاظ داخلی باعث افزایش تنش‌ها و از جهت خارجی باعث سوءاستفاده دولت‌ها از این اختلاف افکنی بین مسلمانان می‌شود.
ماموستا علی سبحانی در گفتگو با جبهه جهانی مستضعفین در خصوص اقدام اخیر عربستان در اعدام شیخ نمر گفت: "حقیقت این است که منطقه امروز حال و روز خوبی ندارد؛ عربستان در خیلی از سیاست‌های خود در منطقه شکست خورده است و همین باعث می‌شود دست به سیاست‌های نامعقولی بزند.
در موقعیت فعلی که مسلمانان به تقریب و وحدت نیاز فوری دارند انجام این حرکت توسط یکی از دولت‌های کشورهای مسلمان که متولی حرمین شریفین است حرکتی نامعقول و غیرمنطقی و اشتباه بود. با هر منطقی به شهادت رساندن شیخ نمر توسط عربستان در این برهه زمانی قابل توجیه نیست."


اعدام شیخ نمر در راستای ایجاد اختلاف بین مسلمانان است
ماموستا سبحانی در ادامه با اشاره به تبعات داخلی و خارجی این اقدام از سوی عربستان افزود: "مسلماً این حرکت تبعات فلاکت باری برای منطقه و مسلمانان دارد؛ مسلمانان باید به هوش باشند زیرا این قبیل حرکت‌ها بیشتر در راستای ایجاد اختلاف بین مسلمانان است و از لحاظ داخلی باعث افزایش تنش‌ها و از جهت خارجی باعث سوءاستفاده دولت‌ها از این اختلاف افکنی بین مسلمانان می‌شود."


وظیفه ‌NGO‌ها و سازمان‌های مردم‌‌نهاد اعتراض و محکومیت این اقدام است
وی هم‌چنین در خصوص وظیفه NGO‌ها و سازمان‌های مردم‌‌نهاد و هم‌چنین فعالان رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی اظهار داشت: "باید افکار عمومی اعتراض خود را به این جنایت عربستان نشان دهد، هر کس در هر جایگاهی که هست باید این اقدام را محکوم کند و به دنیا در خصوص این جنایت هشدار بدهد.

حرکت‌های اعتراضی در شبکه‌های اجتماعی در سال‌های گذشته به خوبی نشان داده که می‌توان با برنامه‌ریزی و استفاده درست از این امکانات و تکنولوژی به اهداف خود دست یافت.

دنیا باید در خصوص مظلومیت این شهید و حماقت آل‌سعود آگاه شود و البته باید دقت کنیم که نوع اعتراض ما باعث سوء استفاده دشمن نشود."


علما و نخبگان باید با آگاهی دادن به مردم مانع اختلاف بین شیعه و سنی شوند
سبحانی درپایان در پاسخ به این سوال که چه کنیم این موضوع به دعوای بین شیعه و سنی تبدیل نشود، گفت: "اینجاست که متولیان، علما و نخبگان باید وارد میدان شوند و با هر تلاشی و به هر قیمتی جلوی این سوء استفاده را به کسانی‌که به دنبال اختلاف افکنی بین شیعه و سنی و از بین بردن وحدت میانشان هستند بگیرند.

آنان باید با درایت کافی سعی کنند به مردم آگاهی و اطلاعات درست بدهند تا این موضوع به حربه‌ای در دست دشمنان اسلام و مسلمین و کسانی که نمی‌توانند وحدت میان مسلمانان را ببینند بدل نشود."
Share/Save/Bookmark