پوستر: رمضان در کشورهای اسلامی

پوستر: گیم آف ترور

جشنواره موسیقی حامیان فلسطین در لندن + تصاویر

فیلم/ خسارات سنگین حمله پهپادی یمن به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان

کمپین فعالان آمریکایی علیه جنگ با ایران

تأکید جنبش نجباء بر جنگ با آمریکا تا پایان اشغالگری

التهاب به زندان عسقلان بازگشت

فرانسه در زمینه تجمعات اعتراضی رکورد زد

عملیات جدید ارتش یمن علیه مزدوران سعودی

عکس/ سنت بیدار کردن روزه‌داران در سحرهای ماه رمضان با دهل در قدس شرقی

اولین نشست مربوط به معامله قرن به میزبانی بحرین

بازداشت بدون تفهیم اتهام شماری از شهروندان فلسطینی در کرانه باختری

مقامات سوریه استفاده از سلاح‌ شیمیایی در حومه لاذقیه را تکذیب کردند

ترامپ و دامادش مشکوک به پولشویی هستند

امکان حمله یمن به ۳۰۰ هدف نظامی و حیاتی در عربستان و امارات

بررسی دستاوردهای جنبش تحریم اسرائیل + فیلم

پویش فعالان آمریکایی در حمایت از پناهجویان

عکس/ افطار مردم غزه در کنار خانه‌های ویران‌شده‌شان

تلاش عربستان برای سکونت مزدوران سعودی در استان‌های جنوبی

ابراز نگرانی سازمان ملل از اخراج پناهجویان از اروپا

يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۲
کد مطلب: ۶۶۶۸۱
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
عکس/ عیدی دانش‌آموزان جهادگر برای مناطق محروم
عکس/ عیدی دانش‌آموزان جهادگر برای مناطق محروم
خودسازی و تقویت باورها مهمترین اهداف اردوهای جهادی است و به همین دلیل بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان حاضر در این اردوها مشتاق به ادامه آن هستند.
به گزارش جبه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، گروه جهادی «پیشگامان علم و خدمت» از استان قم به روستای العوده حمیدیه آمده‌اند تا با شستن غبار محرومیت از این روستا، زیبایی‌های آن را نمایان کنند، همه اعضای این گروه جهادی، دانش‌آموز هستند.

«العوده»، روستایی در ۲۵ کیلومتری حمیدیه که جاده منتهی به آن شبیه جاده‌های شمالی کشور است و شباهت کمتری به خوزستان دارد. جاده‌ای با درختان سر به فلک کشیده که مانع تابیدن آفتاب داغ خوزستان بر مسافران می‌شود و عبور کرخه از سمت راست آن ضمن رونق بخشیدن به کشاورزی و دام پروری، زیبایی خاصی به این مسیر بخشیده است.

 

در کنار این همه زیبایی و نعمت اما هنوز برخی از خانواده‌ها نتوانسته‌اند در جنگ با فقر پیروز شوند و باید  در خانه‌های محروم خود منتظر مردان جهادی باشند، آنها که در این روزهای خوش آب و هوا خوشی‌های مادی را رها کرده‌اند و در مناطق محروم به کمک همنوعان خود آمده بودند.

چند صد متر مانده به ورودی روستا صدای سرود و هیاهوی دانش‌آموزان گروه‌های جهادی به گوش می‌رسد که امسال به این روستای دور افتاده آمده‌اند تا جشن سال نو خود را با جهادی از نوع سازندگی آغاز کنند و خانه دار شدن محرومان، آنها را به وجد بیاورد.

محمد محسنی، دانش‌آموز 16 ساله قمی را در حالی دیدیم که مشغول بیل زدن بود.

وی درباره حضورش در اردوی جهادی می‌گوید: از سال گذشته که رسانه‌ها فضای اردوهای جهادی را به تصویر کشیده بودند، دلم هوایی شد و وقتی مدرسه خبر از این اردوی جهادی داد، پیشگام شدم.

 

وی می‌افزاید: فضا، فضای خوبی است که نمی‌توانم آن را وصف کنم. در این اردو برای چند روز از زندگی شهری دوریم و به ظاهر سختی می‌کشیم اما وقتی سختی‌ها به پایان می‌رسد، شادی تمام وجود آدم را فرا می‌گیرد و همه بچه‌های علی‌رغم کار سخت در طول روز، سرحال هستند.

این دانش‌آموز 16 ساله بیان می‌کند: در کارهای گروهی خیلی ضعیف بودم اما وقتی به اینجا آمدم آموختم که خودم را با جمع تطبیق بدهم تا به یک هدف برسیم؛ این اردو عامل مهمی شد که بنده به اهمیت کار گروهی پی ببرم و این مهم‌ترین دستاوردم از این سفر 10 روزه است.

 

وی عنوان می‌کند: اینجا نه اینترنت وجود دارد و نه خبری از بازی‌های کامپیوتری است اما با این وجود خوش می‌گذرد. در غیاب اینترنت بعد از پایان کار، اوقات فراغت بیشتری داریم.

این موضوع دلیلی شد که ما وقت خود را به کمک مربیان مدیریت کنیم و در حقیقت وقت شناسی دومین موضوع مهمی است که در این اردو به اهمیت آن واقف شدیم.

حامد آقاخانی، مسئول گروه جهادی پیشگامان علم و خدمت درباره فعالیت این گروه می‌گوید: این گروه جهادی دانش‌آموزی از روز سوم فروردین ماه به العوده آمد تا ساخت یک خانه را تکمیل کند. این خانه قبلاً توسط گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی ساخته شده بود و ما می‌خواهیم با ادامه دادن راه آنها، این کار را به سرانجام مطلوب برسانیم.

 

نماینده بسیج دانش‌آموزی در قرارگاه مرکزی اردوهای جهادی کشور می‌افزاید: 30 دانش‌آموز به همراه چند مربی در این اردوی جهادی شرکت کرده‌اند و هدف اصلی آن خودسازی است تا بتوانیم در آینده از این دانش‌آموزان به عنوان مسئولان گروه‌های جهادی دانشجویی استفاده کنیم.

مسئول سازندگی سازمان بسیج دانش‌آموزی بیان می‌کند: بیشتر کار این گروه جهادی کارهای فرهنگی است تا بتوانیم این جهادگران را تقویت کنیم و در آینده کارها به صورت گروه‌های جهادی تخصصی در حوزه علمی، عمرانی و فرهنگی انجام شود.

آقاخانی عنوان می‌کند: هدف اصلی ما در این اردو همراه کردن مردم روستا بود تا خودشان بتوانند در مسیر محرومیت زدایی و توانمند کردن مردم گام بردارند و به همین دلیل توانستیم بسیاری از روستاییان العوده را در این کار همراه کنیم.

 

خودسازی و تقویت باورها مهم‌ترین اهداف اردوهای جهادی است و به همین دلیل بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان حاضر در این اردوها مشتاق به ادامه آن هستند؛ بدون شک تخصصی کردن اهداف گروه‌های جهادی می‌تواند به موفقیت بیشتر اقدامات این اردوهای بیانجامد و همچنین در توانمند کردن مردم محروم بسیار موثر است.

العوده علی رغم ظرفیت‌های موجود، هنوز نتوانسته به موقعیت اصلی خود در بین روستاهای خوزستان برسد و اگر این همت جهادی بتواند غبار محرومیت را بزداید و جوانان روستا در این راه تلاش کنند، می‌توان شاهد رونق روستای العوده در سال‌های آینده بود.

Share/Save/Bookmark