عکس/ تظاهرات مردم مراکش در اعتراض به کنفرانس منامه و معامله قرن

ویدئو کلیپ: رؤیای کودکان یمنی

تظاهرات گسترده مردم نیجریه برای آزادی فوری شیخ زکزاکی + فیلم

مجوعه پوستر: رؤیای کودکان یمنی

شهر کالیته

بررسی ابعاد و پیامدهای حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان + فیلم

تظاهرات صدها هزار نفری مردم جمهوری چک برای استعفای نخست‌وزیر + عکس

دولت میانمار اینترنت مسلمانان را قطع کرد!

بحران استقلال در دستگاه قضایی ترکیه

ویدئو کلیپ: سرانجام محمد مرسی و بشار اسد

پوستر: ۹۱۰۰۰ شمار کشته‌شدگان حمله ائتلاف سعودی به یمن

جمع‌آوری ۶ میلیون امضا در مخالفت با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

طومار فعالان آمریکایی در حمایت از فلسطین

عکس/ تشییع جنازه نمادین محمد مرسی در بوسنی و هرزگوین

دیدار روحانی وابسته به امارات با افسران اسرائیل

پوستر: آتش‌افروزی در منطقه با دلارهای نفتی

راهپیمایی اتوبوس‌ها در لندن علیه اعدام عالمان دینی در عربستان + تصاویر

پیام داعش به مناسبت مرگ محمد مرسی

تحصن مردم تركیه علیه نشست منامه و معامله قرن

فیلم/ اعتراض شجاعانه زن آمریکایی در مراسم جشن سفارت عربستان

يکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۸
کد مطلب: ۳۷۶۰۱
۱ نظر
داخلی آرشيو گزارش صفحه انگلیس
نگاهی به فعالیت‌های گروه "عاشق محمد(ص) باشید" در انگلیس + تصاویر
نگاهی به فعالیت‌های گروه "عاشق محمد(ص) باشید" در انگلیس + تصاویر
فعالان انگلیسی گروه "عاشق محمد (ص) باشید" با برگزاری کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌های قرآنی، مسابقات مذهبی، اطعام نیازمندان و اقدامات مختلف دیگر در تلاشند به معرفی شخصیت حقیقی پیامبر اسلام(ص) پرداخته و وحدت بین مسلمانان انگلیسی را افزایش دهند.
جبهه جهانی مستضعفین - با توجه به افزایش موج اسلام‌ستیزی در جوامع غربی و تلاش برای ایجاد تفرقه بین گروه‌های اسلامی، فعالان مسلمان با راه‌اندازی سازمانی مردم‌نهاد با عنوان "عاشق محمد(ص) باشید" تلاش دارند تا با تأکید بر اصول مشترک بین فرق اسلامی و معرفی چهره واقعی اسلام و پیامبر اکرم(ص)، وحدت بین مسلمانان را افزایش دهند.

در این گزارش سعی داریم تا ضمن معرفی انجمن "عاشق محمد(ص) باشید" به شرح فعالیت‌های این گروه بپردازیم.


چگونگی شکل‌گیر‌ی انجمن "عاشق محمد(ص) باشید"
گروهی از فعالان مسلمان انگلیسی در سال ۲۰۱۳ با برگزاری کنفرانسی بیش از ۷۰۰ نفر از مسلمانان شیعه و سنی از جمله علما و صاحب‌نظران را از سراسر کشور در لندن گرد هم جمع کردند تا درباره وحدت‌ گروه‌های مختلف اسلامی به تبادل افکار و نظرات بپردازند.

برگزار‌کنندگان این کنفرانس برای گسترش فعالیت‌های خود انجمنی را با عنوان "عاشق محمد(ص) باشید" راه‌اندازی کرده و بار دیگر کنفرانسی با موضوع وحدت اسلامی و مسائل روز جهان‌اسلام با حضور بیش از هزار نفر از مسلمانان شیعه و سنی انگلیسی و اندیشمندانی از دیگر مذاهب برگزار کردند.

در این دو گردهمایی بزرگ، پیروان گروه‌های اسلامی در سراسر انگلستان از گفتمان وحدت استقبال کرده و به بیان عشق و ارادت خود نسبت به پیامبر‌اسلام(ص) پرداختند.

اکنون پس از گذست ۲ سال از کار این گروه، بیش از ۷۰۰۰ نفر برنامه‌ها و فعالیت‌های آنان را دنبال می‌کنند.


هدف انجمن: وحدت بین شیعه و سنی
انجمن "عاشق محمد(ص) باشید" در راستای برقراری وحدت بین فرق اسلامی می‌کوشد تا با معرفی شخصیت پیامبر اسلام(ص) و تاکید بر مشترکات جوامع شیعه و سنی، مسلمانان سراسر انگلستان را به هم نزدیک کند.

\"\"

سازمان‌های همکار گروه "عاشق محمد(ص) باشید"
این گروه مردم‌نهاد در راستای نزدیک‌کردن جوامع شیعه و سنی با بیش از ۱۶ سازمان اسلامی دیگر در سراسر انگلستان همکاری می‌کند.

از جمله این سازمان‌ها می‌توان به "لیگ جوانان مسلمان انگلستان"، "پروژه اسلام"، "تلویزیون مسلمانان انگلیسی"، "پروژه ربانی"، "منهاج القرآن"، "ذهن‌های خلاق مسلمان"، "شبکه برگ"، "جامعه اسلامی بریتانیا"، جمعیت اهل‌البیت اسکاتلند"، "مرکز آموزشی و انجمن مسلمانان (مسجد سبز پالمرز)" اشاره کرد.


حامیان انجمن
این گروه در مدت کوتاهی توانسته حمایت معنوی و پشتیبانی بسیاری از علما و روحانیون شیعه و سنی، صاحب‌نظران و مقامات سیاسی و اجتماعی مسلمان و غیر مسلمان و حتی هنرمندان را جلب کند.

این شخصیت‌ها به روش‌های گوناگون در سخنرانی‌ها، نوشته‌ها و در میان طرفداران خود از اهداف و فعالیت‌های انجمن"عاشق محمد(ص) باشید" حمایت کرده و بر اتحاد بین فرق‌ اسلامی و ابراز محبت نسبت به پیامبر اسلام(ص) تأکید کرده‌اند.

از جمله این شخصیت‌ها می‌توان به افراد ذیل اشاره کرد:
۱- شیخ نور صدیقی: از علمای اهل سنت
۲- شیخ محمد علی شمالی: سرپرست گروه ادیان مؤسسه تحقیقاتی و آموزشی امام خمینی(ره) در قم
۳- ندیم نصار: کشیش مسیحی و مؤسس "بنیاد آگاهی"
۴- کن لیوینگستون: سیاستمدار انگلیسی
۵- کریستین بیکر: روزنامه‌نگار و نویسنده آلمانی
۶- لرد نظیر احمد: نماینده مجلس انگلیس
۷- دکتر کمال هلباوی: از رهبران سابق اخوان‌المسلمین
۸- ایوان ریدلی:خبرنگار و روزنامه‌نگار انگلیسی
۹- مسعود کرتیس: خواننده محبوب ترکی
۱۰- حجت الاسلام دکتر محمد سعید بهمن‌پور: از علمای شیعه


فعالیت‌های انجمن
انجمن "عاشق محمد (ص) باشید" به مناسبت‌های گوناگون اسلامی به برگزاری مراسم و نشست‌های علمی و سخنرانی پیرامون مسائل روز دنیای اسلام می‌پردازد که در ادامه به شرح تعدادی از فعالیت‌های اخیر این گروه می‌پردازیم.

برگزاری کنفرانس وحدت
این کنفرانس در تاریخ ۶تا ۲۸ دی ماه با حضور جمعی از اساتید و علمای مسلمان درباره شخصیت و روش زندگی پیامبر اسلام(ص)، چگونگی تعامل مسلمانان با یکدیگر، ضرورت اتحاد مسلمان علیه دشمنان مشترک در شهرهای مختلف انگلستان از جمله لندن، بیرمنگام و گلاسگو برگزار شد.

\"\"


\"\"

در این مراسم که به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) برگزار شد، مسلمانان انگلیسی به جشن و شادی نیز پرداختند.


برگزاری مراسم  قصه‌گویی و شب شعر
 فعالان گروه  "عاشق محمد (ص) باشید" در مدرسه مطالعات مشرق زمین و آفریقا(SOAS) در لندن با برگزاری شب شعر و مراسم قصه‌گویی جوانان لندنی را با تاریخ و فرهنگ اسلامی آشنا کردند.


برپایی نماز جماعت
این گروه در همه مناسبت‌ها و کنفرانس‌های خود نماز جماعت را با حضور برادران و خواهران شیعه و سنی در صفوفی به هم فشرده برگزار کرده و از نماز به عنوان اقدام مشترک همه مسلمانان در جهت افزایش روحیه اتحاد یاد می‌کنند.

\"\"


اطعام فقرا و بی‌خانمان‌ها در بیرمنگام
فعالان این گروه با همکاری گروه‌های مردم‌نهاد دیگر از جمله "موسسه امیره"، "حسین(ع) کیست"، "غذا، نه بمب" و "پناهگاه کریسمس بیرمنگام" روز 13 دی ماه و هم‌زمان با جشن‌های سال نو میلادی با پخش غذای گرم، اهدای لباس، پخش موزیک زنده و اصلاح رایگان افراد فقیر و بی‌خانمان سعی کردند با شاد کردن این افراد چهره صلح‌طلب و انسان‌دوست اسلام و حضرت محمد(ص) را به مردم نشان دهند.
 
\"\"

\"\"

برگزاری کنفرانس "بازنگری پیام نبوی"
در کنفرانسی که با همکاری گروه "عاشق محمد(ص) باشید" و "ذهن‌های خلاق مسلمان" و "مرکز آموزشی و انجمن مسلمانان مسجد پالمرز" در تاریخ 19 دی ماه برگزار شد علما و کارشناسان دینی شیعه و سنی فرصت مناسبی یافتند تا به تبیین عقاید و نظرات درباره اهداف رسالت پیامبر اکرم(ص) در محیطی کاملا دوستانه و صمیمی برای شرکت‌کنندگان بپردازند.


برگزاری مسابقات مدیحه‌سرایی و سرودهای مذهبی
فعالان این گروه با همکاری "مؤسسه بین‌المللی منهاج القرآن" برای آشنایی هرچه بیشتر جوانان مسلمان انگلیسی با مفاهیم اسلامی و قرآنی و همچنین ایجاد فضایی پر شور و هیجان به دور از فرهنگ غیر‌اسلامی رایج در انگلیس به برگزاری مسابقات مدیحه‌سرایی و سرودهای اسلامی پیرامون اسلام و پیامبر اکرم(ص) پرداخته و در پایان به برندگان جوایزی اهدا کردند.

\"\"

برگزاری نمایشگاه قرآن
فعالان گروه "عاشق محمد(ص) باشید" همراه با اعضای انجمن "عاشقان قرآن" با برپایی نمایشگاه سه روزه در تاریخ ۲۹،۲۸ و۳۰ خرداد با عنوان "قرآن، نزول رحمت" در لندن به استقبال ماه مبارک رمضان رفتند.

در این نمایشگاه مجموعه‌ای از کتب قرآنی، مذهبی و کتاب‌هایی برای معرفی اسلام به نوجوانان و کودکان، محصولات فرهنگی، نرم‌افزارهای قرآنی و صنایع دستی اسلامی در معرض دید مسلمانان و حتی غیر مسلمانان قرار گرفت.

\"\"

اسلام به دلیل داشتن تعالیم و عقاید استکبارستیزانه همواره مورد خشم قدرت‌های مستکبر جهانی و لابی‌های صهیونیستی بوده است؛ دشمنانی که برای رسیدن به اهداف شوم خود و استثمار دیگران از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند و بیداری اسلامی و پایبندی مسلمانان به فرامین الهی را همواره بزرگترین مانع رسیدن به اهدافشان می‌دانند.

اسلام‌ستیزان همواره می‌کوشند تا با ایجاد جنگ و درگیری در کشورهای مسلمان، تسلط بر اوضاع اقتصادی آنان، حمله به فرهنگ و تفکرات ناب اسلامی روحیه مسلمانان را تضعیف کنند.

در این میان مهم‌ترین حربه دشمنان اسلام ایجاد تفرقه و دوگانگی بین شیعه و سنی بوده تا با سرگرم کردن آنان به نزاع بر سر تفاوت‌ها از گروهی از مسلمانان علیه گروه دیگر دشمن بسازند و از پیشرفتشان جلوگیری کنند.

مقابله با این تفرقه‌افکنی نیازمند هزاران ان‌جی‌او و اقدامات مردمی شبیه گروه "عاشق محمد(ص) باشید" است تا فرهنگ وحدت را در جوامع اسلامی ترویج دهند.

منبع: وب‌سایت گروه "عاشق محمد (ص) باشید" و صفحات فعال این گروه در شبکه‌های اجتماعی
Share/Save/Bookmark
عمارنامه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۲-۰۵ ۱۷:۵۵:۳۰
با سلام و احترام؛
مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
http://www.ammarname.ir/node/100395
ما را از بروزرسانی خود آگاه
و با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
موفق و پیروز باشید .
http://ammarname.ir -- info@ammarname.ir
یا علی (6766)