آشنایی با انواع ریدایرکت در سئو

معرفی و شناسایی تکنیک‌های مهم و تاثیرگذار بر سئو

یک مسئول امنیتی فلسطین ترور شد

تولید نرم‌افزار «یاسین، قلب قرآن» به آلمانی

فرمانده نیروهای ذخیره ارتش مستعفی یمن منصوب شد

استقرار 16 هزار نفر از غیرنظامیان غوطه در مراکز اقامتی دمشق

احتمال تغییر زمان اذان نماز عشاء در عربستان

گروههای فلسطینی مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی روز بازگشت فراخواندند

افزایش تلفات نظامیان سعودی در جنوب عربستان

«سید عمار حکیم»: حل مشکلات عراق و منطقه در گرو گفت‌وگوی ایران و عربستان است

خروج بیش از 10 هزار غیرنظامی از غوطه شرقی

اشتباهات رایج در بازاریابی آنلاین

کپشن‌های جذاب برای اینستاگرام

اسلام تا ‌۲۰۷۰ بزرگترین دین جهان خواهد شد

منشأ اصلی مشکلات فلسطین چیست؟

50 حمله جنگنده‌های سعودی طی 24 ساعت گذشته

توضیح «النجباء» عراق درباره دیدار محرمانه با طرف‌های سعودی در بیروت

یک باند 60 نفره مرتبط با داعش در مسکو دستیگر شدند

رکورد دانش‌آموز ترک در حفظ قرآن با وجود اختلال در تکلم

نکاتی درباره طراحی بصری وب سایت

دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۲
کد مطلب: ۱۳۹
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
جزئیات مرگ بن‌لادن از زبان وزیر دفاع آمریکا
جزئیات مرگ بن‌لادن از زبان وزیر دفاع آمریکا
وزیر دفاع آمریکا گفت که تصمیمات در خصوص هدف قرار دادن اهداف تروریستی توسط هواپیماهای بدون سرنشین با "بی ملاحظه‌گی" اتخاذ نمی‌شود.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایسنا، لئون پانه‌تا، وزیر دفاع آمریکا گفت: کسانی که حملات با هواپیماهای بدون سرنشین را مجاز اعلام کرده‌اند، اطمینان دارند که بر روی کسی تمرکز دارند که تهدید مستقیمی برای آمریکاست. این مقام آمریکایی در مصاحبه با شبکه خبری ان بی سی، اظهار کرد: تعیین اهداف روندی وقت‌گیر است و نیازمند کسب مجوزهای حقوقی و نیز انجام حملات با کمترین خسارت است. وی همچنین در خصوص پرسشی مبنی بر خسارات وارد شده از سوی حملات هوایی آمریکا گفت: واشنگتن به چنین مسائلی توجه ویژه دارد اما ما باید هر آنچه در توان داریم علیه دشمنان خود به کار بگیریم.

رئیس پنتاگون در ادامه تصریح کرد، زمانی که به عنوان مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) فعالیت می‌کرد، متوجه شد که وی باید تصمیمی سرنوشت‌ساز اتخاذ کند. وی در ادامه اذعان کرد سازمان سیا از اطلاعاتی که به وسیله تکنیک غرق مصنوعی جمع‌آوری شده بود، برای دستگیری اسامه بن لادن، سرکرده سابق القاعده استفاده کرد. این مقام آمریکایی در ادامه گفت که برخی از اطلاعات که برای تعیین موقعیت بن لادن بود نیز از طریق شکنجه به دست آمده بود.

این اعتراف چند ماه پس از گمانه‌زنی‌ها در خصوص نقش تکنیک غرق مصنوعی صورت گرفت که این روش از سوی بازجویان سیا به کار گرفته شده بود. انتقادات بسیاری نیز پس از پخش فیلم "۳۰ دقیقه بامداد" که به دستگیری و کشتن بن لادن در دوم می سال ۲۰۱۱ مطرح شد که شیوه شکنجه غرق مصنوعی را به تصویر کشید.پانه‌تا در ادامه مصاحبه خود گفت: ما برای آنکه پازل اطلاعاتی خود را در خصوص بن لادن تکمیل کنیم از اقدامات بسیاری استفاده کردیم. در برخی موارد این اطلاعات از طریق تکنیک‌هایی به دست آمد که شامل شکنجه نیز بود. با این حال این وزیر دفاع آمریکا گفت که بخش‌هایی از اطلاعات نیز بدون توسل به خشونت و شکنجه به دست آمده است. وی درباره فیلم ۳۰ دقیقه بامداد عنوان داشت: نباید فراموش کرد که در وهله اول این یک فیلم است که دارای تصاویری تدوین شده است. ما در دنیای واقعی زندگی می‌کنیم و عملیات بن لادن نیز واقعیت داشت.

دایان فاینشتاین، رئیس کمیته اطلاعات سنا پیشتر عنوان داشته بود که در بازجویی از یکی از همراهان بن لادن که منجر به رهگیری رهبر سابق القاعده شد از تکنیک غرق مصنوعی استفاده نشده بود.
Share/Save/Bookmark