واکنش آمریکا به تحریم اندیشکده صهیونیستی توسط ایران

پویش مردم عربستان علیه بازداشت سالمندان

درخواست بلوکه کردن اموال حاکم امارات در انگلیس

شهادت ۱۱ فلسطینی طی دو هفته گذشته

ویدئوکلیپ: پرنده‌ای که مانع بیعت با داعش شد!

ویدئوکلیپ: کشمیر عشق بدون مرز

ویدئوکلیپ: انقلاب بحرین؛ این مسیر ادامه دارد...

ویدئوکلیپ: دلایل امارات برای خروج تدریجی از جنگ یمن

انتقاد IMPACT از کاهش کمک‌رسانی سازمان ملل به مردم یمن

انتقاد از قتل سیستماتیک زندانیان سیاسی در مصر

حمله دوباره پهپادهای ارتش یمن به پایگاه هوایی «ملک خالد» عربستان

خیانت جدید فرانسه به مردم لیبی

ترامپ: باورم نمی‌شود کسی از قطع کمک مالی به اسرائیل صحبت کند

تلاش عربستان برای فراری دادن داعشی‌های در بند کردها

نگرانی از بازگرداندن اجباری مسلمانان روهینگیایی به میانمار

قتل ۹۳ زن در فرانسه طی درگیری‌های خانوادگی

تظاهرات در اندونزی در حمایت از مسجد الاقصی

ورود ارتش سوریه پس از ۵ سال به خان شیخون

ترامپ: ایرانی ها به خاطر غرورشان به ما زنگ نمی زنند

شمال پاریس، بهشت معتادان

دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
کد مطلب: ۸۲۸۲۷
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
افتتاح نمایشگاه کتاب در غزه
افتتاح نمایشگاه کتاب در غزه
نمایشگاه کتاب غزه با نام «غزه هاشم» که در هفت سال گذشته به دلیل محاصره این منطقه توسط رژیم صهیونیستی تعطیل شده بود، بار دیگر شروع به کار کرد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایرنا، در این نمایشگاه ۲۰ هزار جلد کتاب در زمینه های متنوع و برای گروه های سنی مختلف وجود دارد و ۱۵ ناشر داخلی و عربی و جمعیت ها و موسسات خیریه در آن مشارکت دارند.
'محمد شریف' مدیر عامل نمایشگاه ها و کتابخانه ها در وزارت فرهنگ در غزه و مدیر نمایشگاه کتاب «غزه هاشم» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در غزه گفت: فعالیت این نمایشگاه در هفت سال گذشته به دلیل محاصره غزه و ممانعت از ورود کتاب به آن، متوقف شده بود.
وی افزود: این نمایشگاه پیام و چالشی برای همه محاصره کنندگان غزه از جمله رژیم اشغالگر است که سعی در تحمیل و تشدید محاصره سیاسی و اقتصادی این باریکه دارد؛ مردم غزه نیز شایسته زندگی بوده و توان و موهبت به چالش کشیدن جهان را دارند.
شریف اضافه کرد: رژیم اشغالگر با فرهنگ فلسطین مبارزه می کند به این دلیل که می داند فرهنگ نقش مهمی در آگاهی دادن به جوامع از جمله کودکان دارد.
به گفته شریف، این رژیم سعی در کشتن نسل های فلسطینی و به فراموشی سپردن مسأله فلسطین دارد، درحالی که ما با برگزاری دوباره این نمایشگاه، قطب نما را به این سمت باز می گردانیم که کودکان، کوچک و بزرگ ما هر چقدر که محاصره علیه فلسطین و غزه سخت باشد موجب فراموشی این مساله نمی شود.
محاصره غزه از سال ۲۰۰۷ و در پی پیروزی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در انتخابات و شکست جنبش فتح و توافق امنیتی مصر و اسرائیل شروع شد و تاکنون هم ادامه دارد.
پس از اعمال محاصره غزه، میزان بیکاری در این باریکه اوج گرفته، داد و ستد مختل شده و قیمت بسیاری از کالاها سه یا چهار برابر شده و تنها راه تأمین غذا و مایحتاج مردم کمک های بشردوستانه سایر ملل می باشد.
رژیم صهیونیستی از ۲۰۰۷ تاکنون تمام گذرگاه های این منطقه به ویژه گذرگاه رفح را بسته که تنها راه ارتباطی این منطقه با جهان خارج است.
Share/Save/Bookmark