پوستر: آرزوهای کودکان مظلوم غزه

حمله پهپادهای یمنی به ۲ فرودگاه سعودی «ابها» و «جازان»

اعتصاب عمومی فلسطینیان در روز برگزاری نشست منامه

اعطای حق شهروندی افتخاری فرانسه به زن فعال سیاسی عربستانی

تظاهرات كردهای استرالیا علیه دخالت تركیه در امور عراق و سوریه

پویش فعالان عرب علیه دست داشتن آمریكا و عربستان در حمله به نفت‌كش‌ها + عکس

درخواست فعالان آمریکایی از رئیس جمهور برای مخالفت با سلاح هسته ای

پوستر: یمن را دریابید

شهر کالیته

نامه ۹۱ نماینده پارلمان ایرلند علیه جنایات رژیم آل خلیفه

لندن میزبان بزرگ‌ترین كنفرانس حمایت از فلسطین در اروپا

عکس/ پویش مردمی حمایت از هشدارهای ارتش یمن

عکس/ تظاهرات سودانی‌ها در هلند علیه دخالت‌های عربستان

عکس/ حج نمادین در بروکسل علیه سوء استفاده عربستان از حرمین شریفین

پوستر: قدرت پوشالی آمریکا

پوستر: هدیه سعودی‌ها برای کودکان یمنی

هشدار نسبت به نقض گسترده حقوق کودکان در کشورهای عربی

پوستر: معامله قرن یا جنایت قرن

کشته شدن بیش از ۷ هزار مصری طی ۶ سال حکومت سیسی

نائب رئیس پارلمان آلمان: امارات، مسئول بزرگترین بحرانی انسانی جهان

سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ۲۱:۱۳
کد مطلب: ۳۵۴۸۷
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
آمریکا برای تسکین سعودی‌ها تروریست‌های سوریه را آموزش می‌دهد
آمریکا برای تسکین سعودی‌ها تروریست‌های سوریه را آموزش می‌دهد
پایگاه خبری 'عربی پرس' در گزارشی نوشت که تصمیم دولت آمریکا برای آموزش تروریست های سوری تنها مورفینی برای آرام کردن آل سعود است.
این پایگاه خبری روزسه شنبه در گزارشی نوشته \'علی مخلوف\' افزود: جنجال ها درآمریکا برسر سوریه همچنان ادامه دارد، کنگره موافقت خود را با پذیرفتن فرزندخواندگی تروریست های سوری علام می کند، خود آمریکایی هم به این نتیجه رسیده اند که حملات هوایی تاثیری در کاهش قدرت داعش نداشته است.

درست است که کنگره آمریکا قانونی را به تصویب رسانده است که به وزارت دفاع این کشور اجازه می دهد مخالفان سوری را در مدت ۲سال آموزش دهد، این هم درست است که ۵۷۷ میلیارد دلار به وزارت دفاع اختصاص داده شده که ۶۴ میلیارد آن برای دخالت در عراق، افغانستان و سوریه هزینه خواهد شد ولی هنوز پرسش هایی درمورد اینکه آیا امکان اجرای برنامه ای ۲ساله برای آموزش تروریست های سوری وجود دارد و اینکه این آموزش ها شامل چه گروههایی می شود و چه وقت آغازمی شود، مطرح است.

بر اساس این گزارش، موانع مختلفی در مسیر آموزش تروریست ها توسط آمریکایی ها وجود دارد که نخستین مانع پراکندگی تروریست ها درسوریه و تفاوت آن هاست.

برخی از این گروههای مسلح تروریستی بسیار تندرو هستند، برخی می توانند در هرلحظه به تندرو تبدیل شوند، برخی دیگر گاهی تندروی می کنند و گاهی کوتاه می آیند. چه برسد به اینکه هر گروه ازاین تروریست ها از کشور دیگری مانند ترکیه، قطر و عربستان پیروی می کنند و اهدافی متفاوت دارند.

تغییر وضعیت تروریست ها در انتساب به گروه های مختلف نیز دومین مشکل است به طوری که بسیاری از تروریست ها از ارتش موسوم به آزاد به \'جبهه النصره\' پیوسته اند و بسیاری نیز از گروه یادشده به داعش، و این وضعیت همواره تکرارمی شود.

سومین عامل این است که این تروریست ها نمی توانند تضمین کنند و تعهد بدهند که طرفداران دولت قانونی سوریه و یا دیگر طرف های مخالف آمریکا و هم پیمانان آن درصفوف آن ها رخنه نکنند.

براین اساس آمریکا قادرنیست با این وضعیت، تروریست های معتقد به اهداف، گزینه ها و ایدئولوژی های خود را ازمیان دیگر تروریست ها انتخاب کند.

پس سخن گفتن از برنامه آموزش تروریست ها گزینش شده توسط آمریکا و تشکیل ارتشی آمریکایی و کوچک که به نام سوریه بجنگد به این آسانی نیست و موافقت کنگره با این برنامه فقط با هدف به دست آوردن دل همپیمانان منطقه ای بویژه عربستان سعودی است.

به تعبیردیگر این اقدام ازیک سو آمپول مورفینی به آل سعود و از سوی دیگر پافشاری بر سیاست چماق برای دشمنان است.

نویسنده این گزارش تاکید کرد که همه می دانیم اگر شرایط برای آمریکا به منظور جمع آوری و اتحاد تروریست ها فراهم بود تاکنون این کار را کرده و خیلی پیشتر آن ها را آموزش داده بود و زمان را به سود ارتش سوریه ازدست نمی داد.
Share/Save/Bookmark