اقدام ضدایرانی فدریکا موگرینی

خروج بدون بازگشت ۷۲۰ هزار نفر از اسرائیل

تداوم اعتراضات به جنایات ترکیه در عفرین سوریه

اعتصاب غذای زنان مصری علیه بازداشت دختر قرضاوی

تظاهرات گسترده مردم انگلیس در حمایت از محیط زیست

شهرک‌نشین صهیونیست کودک ۶ ساله فلسطینی را زیر گرفت و کشت

نامزد پیشتاز نخست‌وزیری انگلیس اسلام را مانع پیشرفت دانست

ویدئو کلیپ: شیخ زکزاکی را آزاد کنید

پوستر: سکوت جهانی مقابل جنایات دولت نیجریه علیه شیخ زاکزاکی

بازداشت ۱۵۰ معترض در روز ملی فرانسه

آمریکا دو جنگنده اف ۳۵ به اسرائیل هدیه داد

وزیر تونسی پرچم کشور خود را تشخیص نداد!

حمایت ۷ سازمان اسرائیلی از جنبش تحریم اسرائیل

اسرائیل حامی اصلی شبه نظامیان لیبی

قتل ۶ غیرنظامی سوری در حمله تروریست‌ها به حلب

همکاری بحرین با القاعده برای ترور معارضان و عملیات در ایران

تظاهرات گسترده طرفداران مادورو در ونزوئلا

ایران در بین ۱۰ قدرت سایبری جهان

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ترکیه

نامه دختربچه مسلمان میانماری به سازمان ملل

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۳
کد مطلب: ۳۱۸۲۳
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
محکومیت گسترده حمله سرویس های امنیتی رام الله به حامیان مسجد الاقصی
محکومیت گسترده حمله سرویس های امنیتی رام الله به حامیان مسجد الاقصی
حمله عناصر سرویس های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین به شرکت کنندگان در راهپیمایی های حمایت از مسجد مبارک الاقصی در شهرهای مختلف کرانه باختری باعث خشم و انزجار شدید اهالی این منطقه و محکومیت گسترده این اقدام از سوی طرف های مختلف فلسطینی شده است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، محافل سیاسی و مذهبی فلسطینی اقدام سرویس های امنیتی محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در حمله به شرکت کنندگان در راهپیمایی های اعلام حمایت از مسجد مبارک الاقصی را محکوم کردند.

در همین راستا، سامی ابو زهری سخنگوی جنبش حماس تصریح کرد:«حماس سرکوب راهپیمایی های اعلام حمایت از مسجد الاقصی توسط سرویس های امنیتی تشکیلات خودگردان در کرانه باختری را محکوم می کند و آنرا اقدامی برعکس و نادرست می داند که به رژیم صهیونیستی اجازه می دهد مسجد الاقصی را به دور از حضور و حمایت حامیانش در معرض حملات خود قرار دهد.»

پرفسور عبد الستار قاسم استاد علوم سیاسی دانشگاه ملی نجاح و تحلیلگر برجسته فلسطینی نیز اظهار داشت که اقدام سرویس های امنیتی تشکیلات رام الله در راستای تعهدات آن در قالب توافقنامه اسلو صورت می گیرد و این در حالی است که طرف صهیونیستی به هیچ یک از مفاد آن پایبند نبوده است، اما با این وجود تشکیلات خودگردان همچنان خود را موظف به اجرای تعهدات خود می داند. وی از حوادث اخیر به عنوان جنایتی علیه مسجد الاقصی یاد کرد که به هیچ وجه قابل قبول نیست.

از سوی دیگر، شیخ کمال خطیب نایب رئیس جنبش اسلامی اراضی اشغالی سال ۴۸ نیز سرکوب راهپیمایی های فلسطینیان در کرانه باختری پس از اقامه نماز جمعه را که با هدف ابراز همبستگی و حمایت از شهر اشغالی قدس صورت گرفت، فاجعه و مصیبتی برای ملت و آرمان فلسطین دانست.

شهروندان فلسطینی نیز که از این اقدام تشکیلات رام الله به شدت به خشم آمده بودند، خاطر نشان کردند که این اقدام تشکیلات رام الله و سرویس های امنیتی آن باعث تشویق مقامات و شهرک نشینان صهیونیست برای تداوم حملات خود علیه مسجد الاقصی و هتک حرمت این مسجد و فراهم کردن شرایط لازم برای تقسیم زمانی و مکانی این حرم شریف الهی می شود.

آنها با اشاره به تناقض گویی های عباس تاکید کردند محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مدعی دفاع از مسجد الاقصی شده است، اما در همین حال سرویس های امنیتی وی به راهپیمایی های مسالمت آمیز حمایت از این مسجد حمله و شهروندان فلسطینی را سرکوب می کنند.

اهالی کرانه باختری همچنین اعلام کردند که انتظار ما از تشکیلات خودگردان حمایت از مسجد الاقصی بود و نه سرکوب حامیان این حرم شریف، آنها با این اقدام خود نشان دادند که هیچ فرقی با نظامیان صهیونیستی که به راهپیمایی های حمایت از مسجد الاقصی در دیگر مناطق کرانه باختری حمله می کنند، ندارند.

گفتنی است که فلسطینیان ساکن کرانه باختری، قدس اشغالی، نوار غزه و اراضی اشغالی ۴۸ دیروز جمعه تظاهرات های گسترده ای را در حمایت از مسجد مبارک الاقصی برگزار کردند. فلسطینیان ساکن قدس پس از اقامه نماز جمعه در حمایت از مسجد الاقصی تظاهرات کردند که در نتیجه آن نظامیان صهیونیست اقدام به سرکوب آن ها کردند و درگیری های شدیدی بین آن ها به وقوع پیوست. از سوی دیگر، سرویس های امنیتی تشکیلات خودگردان نیز راهپیمایی های برگزار شده در حمایت از مسجد الاقصی به دعوت جنبش حماس پس از نماز جمعه را سرکوب و بیش از ۲۰ نفر را بازداشت کردند.
Share/Save/Bookmark