تظاهرات در مقابل کنسولگری آمریکا در استانبول

دمشق اظهارات اردوغان درباره ایجاد منطقه امن در سوریه را محکوم کرد

هشدار حماس به رژیم اشغالگر درباره هتک حرمت به مسجدالاقصی

۴۳۷ بار نقض آتش‌بس در الحدیده در عرض ۷۲ ساعت

زباله تفکیک کنید و صاحب خودرو شوید!

تظاهرات و تیراندازی در پایتخت سودان

ضرب و شتم مدیر مسجدالاقصی به دست نظامیان اشغالگر

وام یک میلیارد یورویی فرانسه برای بازسازی عراق

شهادت یک زن یمنی در حملات موشکی عربستان به صعده

انواع کاتالوگ کالیته سازی ممتاز ساعی

گسترش بیماری در یمن ناشی از تخریب مراکز بهداشتی

حمایت روسیه از مواضع دمشق درباره لزوم خروج کامل آمریکا از سوریه

افتتاح ایستگاه رادیویی حماس در اسرائیل

تظاهرات شهروندان بحرینی در گرامیداشت "شهدای الفجر"

با تفکیک زباله در منازل برنده خودرو شوید!

توییت وزیر جنگ مستعفی رژیم صهیونیستی علیه نتانیاهو

شلیک ۲ موشک بالستیک یمن به جنوب عربستان

واشنگتن کمک‌ها برای بازسازی سوریه را به خروج ایران مشروط کرد

مشارکت ۸۴ هزار فرانسوی در نهمین شنبه اعتراضات

اعلام آمادگی قطر برای سرمایه گذاری در بازسازی عراق

يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰
کد مطلب: ۷۷۰۰۳
داخلی آرشيو خبر صفحه فلسطین
حمایت فعالان فلسطینی از مقاومت مردم یمن در برابر جنایات آل‌سعود
حمایت فعالان فلسطینی از مقاومت مردم یمن در برابر جنایات آل‌سعود
فعالان و مبارزان فلسطینی تاکید کردند بر خلاف تشکیلات خودگردان که از جنگ‌افروزی آل سعود در یمن حمایت می‌کند، مردم و مقاومت فلسطین در کنار مردم یمن هستند و این تجاوزات را محکوم می‌کنند.
Vision Plus - بر خلاف تشکیلات خودگردان فلسطین و شخص ابومازن که از تجاوزات نظامی آل سعود به یمن حمایت کرده است، مردم فلسطین و گروه‌های مقاومت با این جنگ‌افروزی مخالف هستند.


در این زمینه «محمود فنون» عضو دفتر سیاسی جبهه خلق برای آزادی فلسطین به خبرنگار تسنیم در غزه گفت : ما بر همبستگی خود با ملت برادر یمن و حمایت از آنها تاکید می‌کنیم، درباره سوریه هم همین موضع را داریم و از مردم و دولت سوریه در برابر تروریسم حمایت می‌کنیم، به کسانی که گوش‌هایشان از شنیدن صدای آزادگان در این سرزمین تحت اشغال کر شده است، یادآوری می‌کنیم که ما هرگز جهت قطب نمای آزادی‌بخشی را گم نمی‌کنیم، این قطب‌نما فقط به سمت مسائل ملی امت نشانه رفته است، ما کاملا اطمینان داریم که ملت مقاوم و قهرمان یمن بر طاغوت و محور شرارت در منطقه(رژیم آل سعود و متحدانش) پیروز خواهند شد.

«حمدی فراج» فعال سیاسی فلسطینی هم به خبرنگار تسنیم گفت : جنگ ظالمانه علیه یمن بیش از یک سال و نیم است که ادامه دارد که پیام شومش این است که رژیم سعودی به برآوردن خواسته‌های آمریکا برای باقی ماندن در کنار اسرائیل به عنوان ابزارهایی که منافع آمریکا در خاورمیانه حفظ می‌کنند و نیز حفظ امنیت رژیم غاصب به عنوان اولویت خود پایبند و متعهد است.

وی تاکید کرد: ما یقین داریم که اراده ملت‌ها پیروز است، هر چند زمان طولانی بگذرد، ما ایمان داریم که پیروزی در یمن و سوریه پیروزی واقعی اعراب است.

«یوسف الشرقاوی» کارشناس مسائل استراتژیک هم به تسنیم گفت : اگر چه موضع رسمی یعنی تشکیلات خودگردان در رام الله از حکومت سعودی حمایت می‌کند، اما مردم و گروه‌های مردمی با قدرت در کنار مردم یمن و مخالف حکومت سعودی هستند، ما فلسطینی‌ها، حکومت سعودی را نماینده آمریکا می‌دانیم و جنگ رژیم علیه یمن تنها جنگ نیابتی به نفع آمریکاست.

وی افزود : سوریه و یمن در حال حاضر حامی هویت ملی عرب هست و سرنوشت ارتجاع سعودی، زباله‌دان تاریخ است، این رژیم علیه انقلاب جمال عبدالناصر مصر و انقلاب الجزایر و نیز انقلاب یمن ایستاد و به صورت پنهانی و سری در مقابل انقلاب مردم فلسطین ایستاد و بر ضد مقاومت ملت لبنان هم اقدام کرد که این مخالفت در اظهارات سعود الفیصل مقبور در جنگ سال ۲۰۰۶ علیه لبنان برادر آشکار شد.

اما «بسام ابو عکر» اسیر آزاد شده فلسطینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم تاکید کرد: جنگ علیه یمن نتیجه ائتلاف وهابیت کینه‌توز سعودی است که با نومحافظه‌کاران آمریکا همپیمان شده است و هدف از این جنگ درهم شکستن اراده امت اسلام در راستای خدمت به اسرائیل است، هدف آل سعود از این جنگ تثبیت استعمار در منطقه است به همین سبب ما در کنار مردم برادر و مقاوم یمن قرار داریم.

- خبرگزاری تسنیم
Share/Save/Bookmark