تظاهرات شهروندان گرجستان در اعتراض به افزایش قیمت سوخت

نتانیاهو: خان الاحمر را منهدم می کنیم

نزدیکترین دروازه کربلا امسال هم بسته ماند

شلیک 2 فروند موشک بالستیک یمن به جنوب عربستان سعودی

7569 تروریست در درگیری با ارتش سوریه کشته شده اند

موضع تازه آمریکا درباره ایران، بشار اسد و سوریه

عکس/ تظاهرات گسترده مخالفان برکسیت در بریتانیا

صهیونیست‌ها از تخریب روستای «خان الاحمر» عقب‌نشینی کردند

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی کردستان عراق اعلام شد

بیمارستان‌های عدن یمن با بحران رو به رو شدند

زخمی شدن چندین فلسطینی از جمله یک وزیر در راهپیمایی خان الاحمر

استقرار نیروهای داوطلب الحشد الشعبی در مناطق مختلف نجف اشرف

«ماهر عبد العزيز مطرب» کیست؟

بازگشت آرام آوارگان سوری از طریق گذرگاه «نصیب»

زائران اربعینی پاکستانی راهی کربلا شدند

فعالان محیط زیست انگلیسی در اعتراض به اکتشافات نفتی تظاهرات کردند

نبیه بری: راه حل موضوع فلسطین تنها با مقاومت قابل دستیابی است

چهار داعشی در عراق دستگیر شدند

شلیک 2 موشک بالستیک به سمت پایگاه‌های مزدوران ائتلاف سعودی در مرکز یمن

حمله «النصره» به یک روستا در منطقه «عاری از سلاح» ادلب سوریه

يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰
کد مطلب: ۷۷۰۰۳
داخلی آرشيو خبر صفحه فلسطین
حمایت فعالان فلسطینی از مقاومت مردم یمن در برابر جنایات آل‌سعود
حمایت فعالان فلسطینی از مقاومت مردم یمن در برابر جنایات آل‌سعود
فعالان و مبارزان فلسطینی تاکید کردند بر خلاف تشکیلات خودگردان که از جنگ‌افروزی آل سعود در یمن حمایت می‌کند، مردم و مقاومت فلسطین در کنار مردم یمن هستند و این تجاوزات را محکوم می‌کنند.
Vision Plus - بر خلاف تشکیلات خودگردان فلسطین و شخص ابومازن که از تجاوزات نظامی آل سعود به یمن حمایت کرده است، مردم فلسطین و گروه‌های مقاومت با این جنگ‌افروزی مخالف هستند.


در این زمینه «محمود فنون» عضو دفتر سیاسی جبهه خلق برای آزادی فلسطین به خبرنگار تسنیم در غزه گفت : ما بر همبستگی خود با ملت برادر یمن و حمایت از آنها تاکید می‌کنیم، درباره سوریه هم همین موضع را داریم و از مردم و دولت سوریه در برابر تروریسم حمایت می‌کنیم، به کسانی که گوش‌هایشان از شنیدن صدای آزادگان در این سرزمین تحت اشغال کر شده است، یادآوری می‌کنیم که ما هرگز جهت قطب نمای آزادی‌بخشی را گم نمی‌کنیم، این قطب‌نما فقط به سمت مسائل ملی امت نشانه رفته است، ما کاملا اطمینان داریم که ملت مقاوم و قهرمان یمن بر طاغوت و محور شرارت در منطقه(رژیم آل سعود و متحدانش) پیروز خواهند شد.

«حمدی فراج» فعال سیاسی فلسطینی هم به خبرنگار تسنیم گفت : جنگ ظالمانه علیه یمن بیش از یک سال و نیم است که ادامه دارد که پیام شومش این است که رژیم سعودی به برآوردن خواسته‌های آمریکا برای باقی ماندن در کنار اسرائیل به عنوان ابزارهایی که منافع آمریکا در خاورمیانه حفظ می‌کنند و نیز حفظ امنیت رژیم غاصب به عنوان اولویت خود پایبند و متعهد است.

وی تاکید کرد: ما یقین داریم که اراده ملت‌ها پیروز است، هر چند زمان طولانی بگذرد، ما ایمان داریم که پیروزی در یمن و سوریه پیروزی واقعی اعراب است.

«یوسف الشرقاوی» کارشناس مسائل استراتژیک هم به تسنیم گفت : اگر چه موضع رسمی یعنی تشکیلات خودگردان در رام الله از حکومت سعودی حمایت می‌کند، اما مردم و گروه‌های مردمی با قدرت در کنار مردم یمن و مخالف حکومت سعودی هستند، ما فلسطینی‌ها، حکومت سعودی را نماینده آمریکا می‌دانیم و جنگ رژیم علیه یمن تنها جنگ نیابتی به نفع آمریکاست.

وی افزود : سوریه و یمن در حال حاضر حامی هویت ملی عرب هست و سرنوشت ارتجاع سعودی، زباله‌دان تاریخ است، این رژیم علیه انقلاب جمال عبدالناصر مصر و انقلاب الجزایر و نیز انقلاب یمن ایستاد و به صورت پنهانی و سری در مقابل انقلاب مردم فلسطین ایستاد و بر ضد مقاومت ملت لبنان هم اقدام کرد که این مخالفت در اظهارات سعود الفیصل مقبور در جنگ سال ۲۰۰۶ علیه لبنان برادر آشکار شد.

اما «بسام ابو عکر» اسیر آزاد شده فلسطینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم تاکید کرد: جنگ علیه یمن نتیجه ائتلاف وهابیت کینه‌توز سعودی است که با نومحافظه‌کاران آمریکا همپیمان شده است و هدف از این جنگ درهم شکستن اراده امت اسلام در راستای خدمت به اسرائیل است، هدف آل سعود از این جنگ تثبیت استعمار در منطقه است به همین سبب ما در کنار مردم برادر و مقاوم یمن قرار داریم.

- خبرگزاری تسنیم
Share/Save/Bookmark