تجمع همبستگی با ملت فلسطین در شهرهای ایتالیا

تظاهرات "از غزه تا حیفا" جمعه آینده برگزار می‌شود

چند نظامی سعودی در حمله نیروهای یمنی به هلاکت رسیدند

آمریکا دولت سوریه را بار دیگر تهدید کرد

حمله هوایی عراق به مواضع "داعش" در سوریه

کالیته سازی ساعی (انواع کالیته)

نکاتی که باعث پایین آمدن بازید سایت می‌شود

وقوع 3 انفجار مهیب در غزه توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی

عکس/ تبدیل قایق مجلل صدام به هتل

شلیک «زلزال2» به سمت مواضع مزدوران ائتلاف سعودی در غرب یمن

تروریست‌های داعش پیش از تسلیم شدن خانه‌های مردم را آتش زدند

عملیات جدید ارتش عراق برای مقابله با داعش

نمایشگاه «صد نقش» در موزه فلسطین برپا شد

برپایی تظاهرات ضد آمریکایی در پایتخت سوریه

یک پهپاد روسی در لاذقیه منهدم شد

تجلیل حماس از حمایت اهالی اراضی 48 از مردم غزه

یمن سایت راداری سعودی‌ها در «خمیس مشیط» را هدف حمله موشکی قرار داد

تاکید عمار حکیم بر تشکیل دولت اکثریت ملی در عراق

ویژگی‌های مهم یک وب سایت حرفه‌ای

برگزاری تظاهرات هزاران اردنی در حمایت از قدس

يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰
کد مطلب: ۷۷۰۰۳
داخلی آرشيو خبر صفحه فلسطین
حمایت فعالان فلسطینی از مقاومت مردم یمن در برابر جنایات آل‌سعود
حمایت فعالان فلسطینی از مقاومت مردم یمن در برابر جنایات آل‌سعود
فعالان و مبارزان فلسطینی تاکید کردند بر خلاف تشکیلات خودگردان که از جنگ‌افروزی آل سعود در یمن حمایت می‌کند، مردم و مقاومت فلسطین در کنار مردم یمن هستند و این تجاوزات را محکوم می‌کنند.
Vision Plus - بر خلاف تشکیلات خودگردان فلسطین و شخص ابومازن که از تجاوزات نظامی آل سعود به یمن حمایت کرده است، مردم فلسطین و گروه‌های مقاومت با این جنگ‌افروزی مخالف هستند.


در این زمینه «محمود فنون» عضو دفتر سیاسی جبهه خلق برای آزادی فلسطین به خبرنگار تسنیم در غزه گفت : ما بر همبستگی خود با ملت برادر یمن و حمایت از آنها تاکید می‌کنیم، درباره سوریه هم همین موضع را داریم و از مردم و دولت سوریه در برابر تروریسم حمایت می‌کنیم، به کسانی که گوش‌هایشان از شنیدن صدای آزادگان در این سرزمین تحت اشغال کر شده است، یادآوری می‌کنیم که ما هرگز جهت قطب نمای آزادی‌بخشی را گم نمی‌کنیم، این قطب‌نما فقط به سمت مسائل ملی امت نشانه رفته است، ما کاملا اطمینان داریم که ملت مقاوم و قهرمان یمن بر طاغوت و محور شرارت در منطقه(رژیم آل سعود و متحدانش) پیروز خواهند شد.

«حمدی فراج» فعال سیاسی فلسطینی هم به خبرنگار تسنیم گفت : جنگ ظالمانه علیه یمن بیش از یک سال و نیم است که ادامه دارد که پیام شومش این است که رژیم سعودی به برآوردن خواسته‌های آمریکا برای باقی ماندن در کنار اسرائیل به عنوان ابزارهایی که منافع آمریکا در خاورمیانه حفظ می‌کنند و نیز حفظ امنیت رژیم غاصب به عنوان اولویت خود پایبند و متعهد است.

وی تاکید کرد: ما یقین داریم که اراده ملت‌ها پیروز است، هر چند زمان طولانی بگذرد، ما ایمان داریم که پیروزی در یمن و سوریه پیروزی واقعی اعراب است.

«یوسف الشرقاوی» کارشناس مسائل استراتژیک هم به تسنیم گفت : اگر چه موضع رسمی یعنی تشکیلات خودگردان در رام الله از حکومت سعودی حمایت می‌کند، اما مردم و گروه‌های مردمی با قدرت در کنار مردم یمن و مخالف حکومت سعودی هستند، ما فلسطینی‌ها، حکومت سعودی را نماینده آمریکا می‌دانیم و جنگ رژیم علیه یمن تنها جنگ نیابتی به نفع آمریکاست.

وی افزود : سوریه و یمن در حال حاضر حامی هویت ملی عرب هست و سرنوشت ارتجاع سعودی، زباله‌دان تاریخ است، این رژیم علیه انقلاب جمال عبدالناصر مصر و انقلاب الجزایر و نیز انقلاب یمن ایستاد و به صورت پنهانی و سری در مقابل انقلاب مردم فلسطین ایستاد و بر ضد مقاومت ملت لبنان هم اقدام کرد که این مخالفت در اظهارات سعود الفیصل مقبور در جنگ سال ۲۰۰۶ علیه لبنان برادر آشکار شد.

اما «بسام ابو عکر» اسیر آزاد شده فلسطینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم تاکید کرد: جنگ علیه یمن نتیجه ائتلاف وهابیت کینه‌توز سعودی است که با نومحافظه‌کاران آمریکا همپیمان شده است و هدف از این جنگ درهم شکستن اراده امت اسلام در راستای خدمت به اسرائیل است، هدف آل سعود از این جنگ تثبیت استعمار در منطقه است به همین سبب ما در کنار مردم برادر و مقاوم یمن قرار داریم.

- خبرگزاری تسنیم
Share/Save/Bookmark