ویدئو کلیپ: شیخ زکزاکی را آزاد کنید

پوستر: سکوت جهانی مقابل جنایات دولت نیجریه علیه شیخ زاکزاکی

بازداشت ۱۵۰ معترض در روز ملی فرانسه

آمریکا دو جنگنده اف ۳۵ به اسرائیل هدیه داد

وزیر تونسی پرچم کشور خود را تشخیص نداد!

حمایت ۷ سازمان اسرائیلی از جنبش تحریم اسرائیل

اسرائیل حامی اصلی شبه نظامیان لیبی

قتل ۶ غیرنظامی سوری در حمله تروریست‌ها به حلب

همکاری بحرین با القاعده برای ترور معارضان و عملیات در ایران

تظاهرات گسترده طرفداران مادورو در ونزوئلا

ایران در بین ۱۰ قدرت سایبری جهان

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ترکیه

نامه دختربچه مسلمان میانماری به سازمان ملل

درخواست برای تعطیلی مراکز بازداشت آوارگان در لیبی

شلیک صهیونیست‌ها به قلب و سر معترضان فلسطینی

بررسی نتایج سیاست‌ خارجه آمریکا طی سال‌های اخیر + فیلم

امارات یک جوان فلسطینی را کشت!

پوستر: شیخ زاکزاکی پرچم دار مبارز با صهیونیسم در قاره آفریقا

افزایش کودکان سر راهی در سوریه

زندانیان سیاسی در امارات را آزاد کنید

پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۹
کد مطلب: ۱۳۱۳۹
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
آمریکا رسما حمایت خود را از ژاپن در برابر چین اعلام کرد
آمریکا رسما حمایت خود را از ژاپن در برابر چین اعلام کرد
وزیر دفاع آمریکا رسما بر حمایت واشنگتن از دولت ژاپن در اختلافات مرزی با چین تاکید کرد و به مقام های توکیو اطمینان داد که در تنش های به وجود آمده بین چین و ژاپن بر سر مالکیت جزایر دریای شرق چین از توکیو حمایت خواهد کرد.
به گزارش جبهه جهانی  مستضعفین، تسنیم به نقل از رویترز نوشت، در حالی که با اعلام تصمیم وزارت دفاع چین مبنی بر ایجاد منطقه دفاعی هوایی بر فراز دریای شرق چین تنش و اختلاف در روابط پکن و توکیو به شدت افزایش یافته است، چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا در تماس تلفنی با همتای ژاپنی خود ضمن انتقاد از رفتارهای چین تاکید کرد، پیمان دفاعی آمریکا و ژاپن شامل جزایر مورد اختلاف در دریای شرق چین نیز می شود و آمریکا از ژاپن در قبال این گونه اقدامات چین حمایت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش وزارت دفاع چین با ایجاد منطقه دفاعی هوایی بر فراز دریای شرق چین قوانین جدیدی را برای هواپیماهای عبوری از این منطقه وضع کرده است. بر اساس قوانین جدید هواپیماهای عبوری از این منطقه باید هویت کامل و برنامه پروازی خود را به مقام های چینی اطلاع دهند و در غیر این صورت با اقدامات و تدابیر دفاعی چین روبرو خواهند شد.

آمریکا با بی توجهی به این درخواست چین دو فروند هواپیمای بمب افکن بی-۵۲ خود را بدون اینکه به مقام های چینی اطلاع دهد بر فراز منطقه به پرواز درآورده است.این در شرایطی است که جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا قصد دارد طی هفته آینده به چین، ژاپن و کره جنوبی سفر کند. مهمترین هدف از انجام این سفر تلاش آمریکا برای کاهش تنش در روابط چین و ژاپن اعلام شده است.

در حالی که وزارت دفاع چین اعلام کرده است که پرواز هواپیماهای آمریکایی بر فراز دریای شرق چین را زیر نظر داشته ولی سخنگوی پنتاگون گفت، هواپیماهای آمریکایی زیر نظر هواپیماهای چینی نبوده اند و هیچ تماسی از سوی هواپیماهای چینی گرفته نشده است.

دولت آمریکا همچنین به شرکت های هواپیمایی خود توصیه کرده است که در زمان پرواز بر فراز دریای شرق چین تدابیر امنیتی ویژه ای را اتخاذ کنند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفت، جو بایدن در سفر به پکن مساله ایجاد منطقه دفاعی هوایی را با مقام های چینی مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد داد.
Share/Save/Bookmark