عکس/ تظاهرات مردم مراکش در اعتراض به کنفرانس منامه و معامله قرن

ویدئو کلیپ: رؤیای کودکان یمنی

تظاهرات گسترده مردم نیجریه برای آزادی فوری شیخ زکزاکی + فیلم

مجوعه پوستر: رؤیای کودکان یمنی

شهر کالیته

بررسی ابعاد و پیامدهای حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان + فیلم

تظاهرات صدها هزار نفری مردم جمهوری چک برای استعفای نخست‌وزیر + عکس

دولت میانمار اینترنت مسلمانان را قطع کرد!

بحران استقلال در دستگاه قضایی ترکیه

ویدئو کلیپ: سرانجام محمد مرسی و بشار اسد

پوستر: ۹۱۰۰۰ شمار کشته‌شدگان حمله ائتلاف سعودی به یمن

جمع‌آوری ۶ میلیون امضا در مخالفت با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

طومار فعالان آمریکایی در حمایت از فلسطین

عکس/ تشییع جنازه نمادین محمد مرسی در بوسنی و هرزگوین

دیدار روحانی وابسته به امارات با افسران اسرائیل

پوستر: آتش‌افروزی در منطقه با دلارهای نفتی

راهپیمایی اتوبوس‌ها در لندن علیه اعدام عالمان دینی در عربستان + تصاویر

پیام داعش به مناسبت مرگ محمد مرسی

تحصن مردم تركیه علیه نشست منامه و معامله قرن

فیلم/ اعتراض شجاعانه زن آمریکایی در مراسم جشن سفارت عربستان

چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۰:۰۶
کد مطلب: ۳۰۱۸۶
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
حقوق 225 برابری مدیران ارشد ایتالیا نسبت به کارمندان
حقوق 225 برابری مدیران ارشد ایتالیا نسبت به کارمندان
اتحادیه کاری ˈFisac-Cgil ˈ در گزارشی با عنوان ˈحقوق های فقیرانهˈ اعلام کرد که یک کارمند در ایتالیا باید بطور متوسط بیش از دو قرن ونیم کار کند تا به درآمد معادل یک سال یک مدیر ارشد برسد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایرنا، 'اگوستینو مگاله' مدیر این اتحادیه با اشاره به تفاوت حقوقی در ایتالیا گفت: درآمد یک کارمند در ایتالیا پس از ۲۲۵ سال کار به اندازه حقوق یک سال کار یک مدیر ارشد است.

براساس این گزارش، درامد متوسط سالانه در ایتالیا معادل ۲۸ هزار و ۵۹۳ یورو است در حالی که حقوق سالانه مدیران ارشد به شش میلیون پانصد هزار یورو می رسد.

گفتنی است که در سال ۱۹۷۰ میلادی تفاوت درآمد یک مدیر ارشد نسبت به یک کارگر ۲۰ برابر بود، در حالی که امروز دویست و پنچاه برابر شده است.

بدین ترتیب حقوق یک جوانی که بتازگی در ایتالیا فارق التحصیل و مشغول کار شده است از ۸۰۰ یورو تا یک هزار یورو است در حالیکه بیش از هفت میلیون بازنشسته ماهانه کمتر از یک هزار یورو درآمد دارند.

خانواده های ایتالیایی در سال گذشته میلادی متحمل بیش از ۱۵ هزار یورو مالیات شدند که ۳۲۵ یورو کمتر از سال ۲۰۱۲ بود اما امسال فشار مالیاتی افزایش یافته و ماهانه به یک هزار و ۲۷۷ یورو می رسد.

موسسه خیریه کاریتاس وابسته به اسقف های ایتالیا نیز اخیرا پس از بررسی سال های بحران اقتصادی (از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲) در این کشور اعلام کرد که شمار فقرا در ایتالیا دو برابر شده است.

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۰۷ میلادی که آخرین رشد تولیدات ناخالص ملی در ایتالیا ثبت شد، شمار فقرا به دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر می رسید که معادل ۴.۱ درصد جمعیت این کشور بود درحالی که در سال ۲۰۱۲ بر اساس آخرین داده ها شمار فقرای مطلق ایتالیا به چهار میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسیده است که معادل ۸ درصد جمعیت این کشور است.

این گزارش می افزاید: در صورتی که هزینه ماهانه یک خانواده متشکل از دو بزرگسال و دو کودک که در داخل شهر زندگی می کنند کمتر از ۱۶۰۰ یورو باشد،این خانواده زیر خط فقر محسوب می شود.

گزارش کاریتاس، تاییدی بر مشکلات موجود در بازار کار و اقتصاد ایتالیا است که همچنان وجود دارد و همواره خانواده های بیشتری دچار فقر می شوند.

فقر حتی میان شاغلین نیز نفوذ کرده و نه تنها افزایش یافته بلکه مرزهای خود را نیز گسترده تر کرده است و به بخش هایی رسیده که در گذشته کمتر آسیب پذیر محسوب می شدند.

قبل از بحران اقتصادی اغلب فقرا شامل سالمندان و اهالی جنوب ایتالیا و خانواده های پر جمعیت بودند در حالی که هم اکنون فقر حتی در خانواده هایی که دو عضو شاغل دارند نیز نفوذ کرده است.

به عقیده این موسسه، سیاست های اقتصادی و اجتماعی دولت های پیشین ایتالیا نیز در دوران بحران هیچ نتیجه ای برای فقرا به همراه نداشت و در این کشور تدابیر ملی علیه فقر مطلق نیز وجود ندارد.
Share/Save/Bookmark