ورود ارتش سوریه پس از ۵ سال به خان شیخون

ترامپ: ایرانی ها به خاطر غرورشان به ما زنگ نمی زنند

شمال پاریس، بهشت معتادان

بررسی بحران کشمیر در گفتگو با کارشناسان + فیلم

شرکت بلژیکی، میانمار را به دلیل کشتار مسلمانان روهینگیایی تحریم کرد

افزایش حملات تروریستی به مساجد در پاکستان

فلسطین؛ ۷ شهید و ۱۵۵ مجروح طی ۷ روز گذشته

درخواست سازمان انگلیسی برای خروج نیروهای سودانی از یمن

پویش توییتری علیه فساد حكومت امارات

تظاهرات جهانی علیه جنایات حکومت کودتا در مصر

یورش خونین پلیس و ارتش هند به شهر «سرینگر» کشمیر

حمله هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل به شمال نوار غزه

اسرائیل بهشت تجارت اعضای بدن انسان

بی‌اعتنایی پاناما به تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا

دعوت فعالان اروپایی برای حمایت از قدس

پوستر: فروش سلاح به عربستان را متوقف کنید

پوستر: گسترش اختلاف و درگیری امارات با عربستان در یمن

تصاویری جدید از نفت‌کش آزاده‌شده ایران

دانمارکی‌ها ایده جدید ترامپ را تمسخر کردند

پرنده‌ای که مانع بیعت با داعش شد!

شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۲
کد مطلب: ۱۱۸۶
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
فعال ضدجنگ: دولت آمریکا نگران افزایش آگاهی سیاسی مردم است
فعال ضدجنگ: دولت آمریکا نگران افزایش آگاهی سیاسی مردم است
بنیانگذار گروه ˈائتلاف ملی ضد جنگˈ دولت آمریکا را به نقض حقوق شهروندی مردم و تفرقه اندازی میان مردم این کشور بویژه اقلیت های مذهبی و قومی متهم کرد و گفت دولت آمریکا نگران افزایش آگاهی سیاسی عمومی و راه افتادن جنبش سراسری برای تغییر است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایرنا،ˈجو لومباردوˈ فعال ضدجنگ آمریکایی و از بنیانگذاران گروه ˈائتلاف ملی ضدجنگˈ در گفتگوی اختصاصی با ایرنا با ˈنژادپرستانهˈ خواندن سیاست دولت آمریکا در قبال اقلیت ها، گروه های دینی و مهاجران خارجی در این کشور گفت: دولت آمریکا با رویکرد نژادپرستانه خود به تبعیض در میان اقلیت ها و مهاجران دست می زند و تلاش می کند با برچسب های مصنوعی میان سیاه و سفید، مسلمان و غیرمسلمان و مهاجر قانونی و غیرقانونی تفرقه ایجاد نماید.

** ترس از جنبش تغییر

این فعال ضد جنگ آمریکایی به برنامه جاسوسی اف بی آی از شهروندان آمریکایی اشاره کرد و گفت: آنها بشکل منظم از ایمیل و تلفن های مردم جاسوسی می کنند و به بهانه امنیت ملی، به خود حق شنود مکالمات تلفنی شهروندان را می دهند.

لومباردو افزود: دولت و کنگره مجموعه قوانینی را تدوین کرده و به تصویب رسانده اند که به نیروهای امنیتی اجازه دسترسی نامحدود به تماس و مکالمات خصوصی افراد را می دهد.

وی همچنین شرکت های بزرگ کامپیوتری را متهم کرد که در این رابطه با دولت آمریکا همکاری می کنند و افزود: این شرکت ها نیازهای فن آوری لازم را در اختیار دولت قرار می دهند.

این فعال صلح آمریکایی نسبت به این روند و گسترش نقض حقوق شهروندی مردم آمریکا هشدار داد و تاکید کرد: دولت آمریکا از گسترش آگاهی سیاسی و درخواست برای تغییر می ترسد و این سیاست ها در جهت ایجاد تفرقه در میان مردم کشور پیگیری می کند.

وی به جنبش اشغال وال استریت اشاره کرد و گفت: دولت آمریکا از چنین جنبش های اجتماعی در راستای درخواست دموکراسی و آزادی نگران بوده و همه امکانات و ابزار را برای مهار آن بسیج کرده است.

** فشار به مسلمانان و اقلیت ها

بنیانگذار گروه ˈائتلاف ملی ضدجنگˈ با اشاره به همکاری و تماس مستمر این گروه با جامعه مسلمانان آمریکا گفت: فشار به مسلمانان در آمریکا پس از ۱۱ سپتامبر و لشکرکشی های دولت آمریکا افزایش یافته و هر روز شاهد برچسب زنی به مسلمانان تحت عنوان تروریسم هستیم.

وی تاکید کرد: این فشارها نه تنها جامعه مسلمانان بلکه همه آمریکایی ها را هدف قرار داده ولی درباره مسلمانان این حساست امنیتی بیشتر احساس می شود ولی نباید فراموش کرد همین فشارها و زیر پاگذاشتن حقوق شهروندی را درباره دیگر اقلیت ها به مانند رنگین پوستان نیز شاهد هستیم.

لومباردو تصریح کرد: در میان مسلمانان آگاهی و حساسیت نسبت به فشارها و تبعیض ها افزایش یافته است و من از زاویه فعالیت هایمان در ˈائتلاف ملی ضدجنگˈ می بینم که آن ها در حال غلبه بر ترس خود و تلاش برای سازماندهی و بیان اعتراض می باشند.

این فعال آمریکایی همچنین از رویکرد ابررسانه های آمریکا به سیاست های ضد حقوق بشری دولت این کشور و عدم پوشش آن انتقاد کرد و گفت: در این شرایط نمایندگان کنگره نیز سکوت کرده اند و طبیعی است که تلاشی گسترده در سطح سیاسی و رسانه ای برای پنهان کردن آن به کار می رود.
Share/Save/Bookmark