موافقت یمن با طرح استقرار مجدد در الحدیده

سوریه قربانی دروغ پراکنی رسانه های جریان غرب شد

زخمی شدن ۱۹ فلسطینی در شمال غزه

تظاهرات گسترده یمنی‌ها ضد عادی‌سازی روابط میان اعراب و تل‌آویو

تظاهرات مردم پاکستان در اعتراض به سفر «بن سلمان» به کشورشان

حملات گسترده ارتش سوریه به مواضع تروریست‌ها در حماه و ادلب

گردان‌های القسام: عادی‌سازی با اسرائیل خنجر به پشت مقاومت ملت فلسطین است

نقض بیش از 500بار آتش بس یمن توسط ائتلاف سعودی در ۷۲ ساعت گذشته

تداوم تظاهرات بحرینی‌ها به مناسبت هشتمین سالگرد انقلاب

زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در چهل و هفتمین جمعه تظاهرات بازگشت

حمله هوایی ارتش عراق به داعش در خاک سوریه

یمن پهپاد جاسوسی عربستان را سرنگون کرد

آمادگی مردم مغرب برای برپایی تظاهرات در اعتراض به کنسرت خواننده صهیونیستی

مخالفت مسئولان عراق با هرگونه پایگاه خارجی در این کشور

رژیم صهیونیستی طرح پیشنهاد سعودی برای سازش در خاورمیانه را رد کرد

شلیک موشک زلزال ۱ به محل تجمع مزدوران سعودی در عسیر

فراخوان تظاهرات در سالروز انقلاب بحرین

عقب نشینی نظامیان سعودی از بخش‌هایی در استان المهره یمن

بیست و سومین راهپیمایی دریایی غزه امروز برگزار می شود

آغاز عملیات پاکسازی داعش از مناطق جنوبی سامرا

شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۲
کد مطلب: ۱۱۸۶
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
فعال ضدجنگ: دولت آمریکا نگران افزایش آگاهی سیاسی مردم است
فعال ضدجنگ: دولت آمریکا نگران افزایش آگاهی سیاسی مردم است
بنیانگذار گروه ˈائتلاف ملی ضد جنگˈ دولت آمریکا را به نقض حقوق شهروندی مردم و تفرقه اندازی میان مردم این کشور بویژه اقلیت های مذهبی و قومی متهم کرد و گفت دولت آمریکا نگران افزایش آگاهی سیاسی عمومی و راه افتادن جنبش سراسری برای تغییر است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایرنا،ˈجو لومباردوˈ فعال ضدجنگ آمریکایی و از بنیانگذاران گروه ˈائتلاف ملی ضدجنگˈ در گفتگوی اختصاصی با ایرنا با ˈنژادپرستانهˈ خواندن سیاست دولت آمریکا در قبال اقلیت ها، گروه های دینی و مهاجران خارجی در این کشور گفت: دولت آمریکا با رویکرد نژادپرستانه خود به تبعیض در میان اقلیت ها و مهاجران دست می زند و تلاش می کند با برچسب های مصنوعی میان سیاه و سفید، مسلمان و غیرمسلمان و مهاجر قانونی و غیرقانونی تفرقه ایجاد نماید.

** ترس از جنبش تغییر

این فعال ضد جنگ آمریکایی به برنامه جاسوسی اف بی آی از شهروندان آمریکایی اشاره کرد و گفت: آنها بشکل منظم از ایمیل و تلفن های مردم جاسوسی می کنند و به بهانه امنیت ملی، به خود حق شنود مکالمات تلفنی شهروندان را می دهند.

لومباردو افزود: دولت و کنگره مجموعه قوانینی را تدوین کرده و به تصویب رسانده اند که به نیروهای امنیتی اجازه دسترسی نامحدود به تماس و مکالمات خصوصی افراد را می دهد.

وی همچنین شرکت های بزرگ کامپیوتری را متهم کرد که در این رابطه با دولت آمریکا همکاری می کنند و افزود: این شرکت ها نیازهای فن آوری لازم را در اختیار دولت قرار می دهند.

این فعال صلح آمریکایی نسبت به این روند و گسترش نقض حقوق شهروندی مردم آمریکا هشدار داد و تاکید کرد: دولت آمریکا از گسترش آگاهی سیاسی و درخواست برای تغییر می ترسد و این سیاست ها در جهت ایجاد تفرقه در میان مردم کشور پیگیری می کند.

وی به جنبش اشغال وال استریت اشاره کرد و گفت: دولت آمریکا از چنین جنبش های اجتماعی در راستای درخواست دموکراسی و آزادی نگران بوده و همه امکانات و ابزار را برای مهار آن بسیج کرده است.

** فشار به مسلمانان و اقلیت ها

بنیانگذار گروه ˈائتلاف ملی ضدجنگˈ با اشاره به همکاری و تماس مستمر این گروه با جامعه مسلمانان آمریکا گفت: فشار به مسلمانان در آمریکا پس از ۱۱ سپتامبر و لشکرکشی های دولت آمریکا افزایش یافته و هر روز شاهد برچسب زنی به مسلمانان تحت عنوان تروریسم هستیم.

وی تاکید کرد: این فشارها نه تنها جامعه مسلمانان بلکه همه آمریکایی ها را هدف قرار داده ولی درباره مسلمانان این حساست امنیتی بیشتر احساس می شود ولی نباید فراموش کرد همین فشارها و زیر پاگذاشتن حقوق شهروندی را درباره دیگر اقلیت ها به مانند رنگین پوستان نیز شاهد هستیم.

لومباردو تصریح کرد: در میان مسلمانان آگاهی و حساسیت نسبت به فشارها و تبعیض ها افزایش یافته است و من از زاویه فعالیت هایمان در ˈائتلاف ملی ضدجنگˈ می بینم که آن ها در حال غلبه بر ترس خود و تلاش برای سازماندهی و بیان اعتراض می باشند.

این فعال آمریکایی همچنین از رویکرد ابررسانه های آمریکا به سیاست های ضد حقوق بشری دولت این کشور و عدم پوشش آن انتقاد کرد و گفت: در این شرایط نمایندگان کنگره نیز سکوت کرده اند و طبیعی است که تلاشی گسترده در سطح سیاسی و رسانه ای برای پنهان کردن آن به کار می رود.
Share/Save/Bookmark