کلیپ: نسل کشی مسلمانان در میانمار را متوقف کنید

پوستر: مقایسه محمد مرسی و بشار اسد

اعلام آمادگی ۵۰ شهر آلمان برای استقبال از آوارگان

اعتراض به تعلیق ارسال کمک‌های غذایی به مناطق تحت سیطره حوثی‌ها در یمن

برگزاری کنفرانس «قتل عامدانه محمد مرسی» در استانبول ترکیه

تحصن در الجزایر علیه تعطیلی رسانه‌های منتقد

برگزاری نمایشگاه پناهندگان در لندن

تظاهرات فعالان آمریکایی علیه تعطیلی اردوگاه پناهندگان + تصاویر

لغو کنسرت خواننده زن حامی اسرائیل در اردن

عدم شایستگی عربستان برای ریاست بر كنفرانس گروه 20

درخواست تشكیل كمیته حقیقت‌یاب برای مرگ محمد مرسی

انتشار گزارش شکنجه زندانیان سیاسی در ترکیه

فیلم/ گدایی به اسم آوارگان سوری در فرانسه

«معامله قرن» از نگاه تحلیل‌گران خارجی + فیلم

یک مسئول صهیونیست: بن‌سلمان و بن‌زاید بیشتر از یهودیان از اسرائیل حمایت می‌کنند

پوستر: گرسنگی و مرگ، هدیه سعودی‌ها به کودکان یمنی

نمونه کارهایی از کالیته و سرکالیته

تولید جدیدترین کالیته و سرکالیته در شهر کالیته

کلیپ: قدرت پوشالی آمریکا

تظاهرات محیط زیستی در لبنان

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۵
کد مطلب: ۳۱۰۲
داخلی آرشيو گزارش صفحه کودکان را نجات دهید
گزارشی از فعالیت‌های سازمان "کودکان را نجات دهید"
گزارشی از فعالیت‌های سازمان "کودکان را نجات دهید"
سازمان مردمی "کودکان را نجات دهید"، یکی از سازمان‌های پیشرو در زمینه ایجاد تغییرات بلند مدت در زندگی کودکان است. این سازمان جامعه هدف خود را فراتر از آمریکا و در عرصه بین‌الملل انتخاب کرده است. اعضای این گروه با ایجاد روحیه همکاری، مسئولیت‌پذیری و خلاقیت، خانواده‌ها و کودکان را در کمک کردن به خود، یاری می‌رساند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، سازمان مردمی "کودکان را نجات دهید"، یکی از سازمان‌های پیشرو در زمینه ایجاد تغییرات بلند مدت در زندگی کودکان است. این سازمان جامعه هدف خود را فراتر از آمریکا و در عرصه بین‌الملل انتخاب کرده است. اعضای این گروه با ایجاد روحیه همکاری، مسئولیت‌پذیری و خلاقیت، خانواده‌ها و کودکان را در کمک کردن به خود، یاری می‌رساند.

پیشینه سازمان "کودکان را نجات دهید"
در سال ۱۹۱۹، معلمی که در آکسفورد تحصیل کرده بود، سازمان "کودکان را نجات دهید" را در انگلیس تأسیس کرد تا به کودکان آسیب دیده از جنگ‌های اروپای مرکزی کمک کند. وی معتقد بود نمی‌توان کودکانی را که زندگیشان در خطر است، بی‌پناه رها کرد و نباید آن‌ها را در شرایطی که هیچ دستی برای یاریشان دراز نمی‌شود، در گرسنگی و فقر و آوارگی تنها گذاشت.

در سال ۱۹۳۲، عده‌ای از فعالان آمریکایی تحت تاثیر اقدام این معلم انگلیسی، تصمیم به تاسیس این سازمان در ایالات متحده گرفتند تا بتوانند به کودکان و خانواده‌های نیازمند، یاری‌رسانی کنند. از همان زمان، از عبارت "کودکان را نجات دهید"، مفاهیمی چون "کمک به خود" و "اتکا به خود" برداشت می‌شد.

امروز پس از گذشت 80 سال، سازمان کودکان را نجات دهید ابزار و شرایطی را برای خانواده‌ها و کودکان فراهم می‌کند تا بتوانند به بهبود شرایط خود کمک کرده و حلقه فقر را بشکنند. هدف این گروه، ایجاد تغییرات مثبت و پایدار در زندگی کودکان آمریکا و جهان است. اعضای این گروه خود را سرعت‌بخش تحول در زندگی نیازمندان می‌دانند.


همکاری های بین المللی با سازمان های دیگر
سازمان‌های مردم‌نهاد غیرانتفاعی و محلی دیگری نیز با "کودکان را نجات دهید" همکاری و برنامه‌های مشترکی را در ایجاد رفاه برای کودکان، اجرا می‌کنند. همکاری با دیگر سازمان های داخلی و بین المللی باعث تسهیل کمک رسانی به کودکان و خانواده‌ها می شود. اعضای این سازمان معتقدند هیچ اولویت سیاسی یا مذهبی برای کمک به کودکان و خانواده‌ها در نظر نمی‌گیرند و تبعیضی در راستای فعالیت‌هایشان قائل نیستند.


تعریف فعالیت ها
در وب سایت رسمی این گروه آمده است، "وقتی بلای در جایی از دنیا رخ می‌دهد، سازمان "کودکان را نجات دهید" آنجا خواهد بود تا با فراهم کردن غذا، مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و ... کودکان را از خطر مصون دارد و به خانواده‌ها کمک کند تا در بلند مدت زندگی خود را بازیابی کنند. این سازمان در سونامی‌ها و جنگ‌های داخلی به سرعت وارد عمل می‌شود و به همان میزان نیز برای پایان دادن به مشکلات همیشگی کودکان مانند فقر، گرسنگی، بی‌سوادی و بیماری تلاش و آن را با امید به آینده جایگزین می‌کند.


حامیان مالی و کمک به کودکان
این گروه با کمک حامیان خود توانسته است اقدامات داخلی و بین‌المللی زیادی را انجام داده و به بهبود زندگی میلیون‌ها کودک در سراسر دنیا کمک کرده است.

این سازمان منابع مالی خود را از کمک‌های خیریه مردمی فراهم کرده و سالانه به بیش از ۲۰۰ میلیون کودک در سراسر دنیا در زمینه‌های مختلف کمک‌رسانی می‌کند. فعالیت‌های سازمان "کودکان را نجات دهیم" از آمریکا تا اروپا، آفریقا، خاورمیانه، آسیا، آمریکای لاتین، اوراسیا و ... گسترده شده است.

برای آشنایی بیشتر با سازمان "کودکان را نجات دهید" می توانید به آدرس savethechildren.org مراجعه کنید. همچنین مهمترین اقدامات این تشکل را می توانید در صفحه آن در سایت جبهه جهانی مستضعفین پیگیری کنید.


پ.ن:
تا کنون سازمان های مردمی فعال زیادی را معرفی کرده ایم. معرفی این سازمان ها به معنای تأیید عملکرد آنها نیست بلکه گزارشی است از تأثیر فعالیت های مردمی و شبه مردمی در شکل گیری و تغییر نهادهای اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی. آنچه مهم است پی بردن به قدرت فعالیت های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد در جهان است که متأسفانه بیش از آن که جبهه مستضعفین از این قدرت بهره ببرند، جهان استکبار از آنها سوء استفاده می کند.
Share/Save/Bookmark