عکس/ هدایای کودکان سوری، فلسطینی و لبنانی به کودکان ایرانی سیل‌زده

پوستر: تفاوت سفره‌های افطاری در عربستان و یمن

مقابله خیابانی دانشجویان لهستانی با نژادپرستان

مرگ 760 فعال سیاسی در زندان‌های مصر

افشای عصبانیت «بن سلمان» از عملیات پهپادی یمنی‌ها

عکس/ سفره افطاری مقامات معبدی در اندونزی برای مسلمانان

عملیات ضد تروریستی ارتش سوریه در حومه شمالی حماه

اعتراض فعالان مراکشی به اقدام پارلمان آلمان علیه جنبش تحریم اسرائیل

انفجار پایتخت سومالی را لرزاند

حامیان استیضاح ترامپ در مجلس آمریکا افزایش یافتند

درخواست امارات، عربستان و بحرین برای میزبانی جام‌جهانی!

هشدار سازمان ملل درباره جنگ داخلی در لیبی

شرکت «جرمی کوربین» در مراسم افطار مسلمانان

صحبت‌های اخیر درباره مهاجران افغانی از منظر برادری ما با مردم ایران درست نبود

طومار فعالان آمریکایی برای توقف جنگ علیه ایران

تحصن فعالان انگلیسی در اعتراض به وضعیت زندانیان سیاسی در امارات + عکس

عکس/ سفره افطار مسلمانان سارایوو

کشف و ضبط تسلیحات ساخت آمریکا و ترکیه در مواضع تروریستها در سوریه

تلاش رژیم آل‌سعود برای آتش افروزی در خاورمیانه

تظاهرات گسترده مردم «صنعا» علیه رژیم سعودی

چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
کد مطلب: ۸۱۷۰۲
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
کشف ۳ گورستان جدید در اطراف اردوگاه «الرکبان»
کشف ۳ گورستان جدید در اطراف اردوگاه «الرکبان»
آمریکا و عناصر تروریستی وابسته به این گروه که در اطراف اردوگاه الرکبان حضور دارند، اجازه نمی‌دهند آوارگان سوری حاضر در این اردوگاه خارج شوند و به منازل خود بازگردند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، نیروهای آمریکایی حاضر در منطقه «التنف» اجازه خروج آوارگان سوری حاضر در اردوگاه «الرکبان» (در مرز سوریه و اردن) را نمی‌دهند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که ارتش سوریه مناطق بسیاری را پاکسازی کرده تا این آوارگان بتوانند بازگردند، ولی ممانعت آمریکا از خروج آنان، باعث شده است که وضعیت این اردوگاه خصوصا برای زنان و کودکان دشوارتر شود.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که سه گورستان در منطقه مجاور این اردوگاه کشف کرده است که به گورستانی اضافه می‌شود که اخیرا پیدا شد و در آن ۳۰۰ جنازه کشف گردید.

به گزارش سانا، آمریکا در راستای نقشه‌های خود در منطقه در تلاش است که وضعیت اردوگاه الرکبان را وخیم‌تر کند و به همین دلیل تضمین نمی‌دهد که امنیت مسیری را تأمین کند که کاروانها از منطقه التنف عبور می‌کنند و نیروهای آمریکایی و مزدوران وابسته به آنان در این منطقه حضور دارند.

هیئتهای هماهنگی سوریه و روسیه که وظیفه بازگشت آوارگان سوری را بر عهده دارند، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که «اقدامات غیر سازنده آمریکا می‌تواند باعث تعداد جدیدی از قربانیان شده و بر رنج و درد سوریهایی که به زور در منطقه اشغالی التنف، بازداشت هستند، بیافزاید».

این هیئتها نسبت به «وخامت اوضاع داخل اردوگاه با توجه به کمبود شدید مواد گرمایشی، دارو، آب، شیوع وبا به خاطر کمبود شدید آب شرب سالم» هشدار داده و تأکید کردند که از این آبها، «تروریستهای تحت حمایت واشنگتن به عنوان وسیله‌ای برای باجخواهی از ساکنان و تجارت با آنان استفاده می‌کنند».

در این بیانیه از سازمان ملل و آمریکا خواسته شده است که «به سرعت مواضع خود را در خصوص نیاز به وجود اردوگاه الرکبان بازبینی کنند» و اعلام شد که وضعیت فاجعه‌بار آوارگان در این اردوگاه، اتخاذ تدابیر لازم برای نجات آنان را ضروری می‌سازد تا بتوان آنان را به محل سکونت اصلی خود بازگرداند.

بنا بر این گزارش، در اردوگاه الرکبان به خاطر تروریسم، هزاران آواره سوری در وضعیت دشوار انسانی زندگی میکنند و با وضعیت وخیم بهداشتی، غذایی و آب دست به گریبان هستند. کما اینکه نیروهای آمریکایی و شبه‌نظامیان وابسته به آن، اجازه خروج این آوارگان را نمی‌دهند.
Share/Save/Bookmark