نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » اخبار سایر رسانه‌ها

دیدار و گفتگوی دبیرکل سازمان ملل با بازماندگان حملات مساجد نیوزیلند

۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵

دبیرکل سازمان ملل امروز، سه‌شنبه از دو مسجد در نیوزیلند که در ماه مارس ۵۱ تن در آن کشته شدند، دیدار کرد.

به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایسنا، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل حدود ۳۰ دقیقه در مسجد "النور" کرایست‌چرچ حضور داشت و با رهبران جامعه مسلمان و بازماندگان این حمله مسلحانه گفتگو کرد.

او خارج از این مسجد به خبرنگاران گفت، این حادثه او را نیز مانند بسیاری دیگر در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دبیرکل سازمان ملل اظهار کرد: می‌دانم هیچ حرفی نمی‌تواند این رنج و اندوه و درد را التیام بخشد اما می‌خواستم شخصاً به اینجا بیایم تا عشق، حمایت و تحسین کامل خود را (نسبت به شما) نشان دهم.

گوترش سپس به مسجد "لینوود" رفت و در آنجا با اهدای تاج گلی به کشته شدگان این حادثه تیراندازی ادای احترام کرد و با بازماندگان آنان از جمله عبدالعزیز که فرد مسلح را دنبال کرد و به سمت او یک کارت‌خوان و یک اسلحه پرتاب کرد، دیدار کرد.

عزیز اظهار کرد که از دیدار با دبیرکل سازمان ملل مفتخر است و افزود: اینکه به اینجا آمده‌اید تا با ما همدردی کنید، برای ما اهمیت و معنای زیادی دارد.

گوترش همچنین طی سفر خود به چندین کشور در منطقه جنوبی اقیانوس آرام در یک رویداد که از سوی یک اتحاد آب‌وهوایی برگزار شده بود، شرکت کرد تا در درجه اول به مشکلات تغییرات اقلیمی تاکید کند. سفر او در آستانه نشست اقدام آب‌وهوایی صورت می‌گیرد که قرار است در ماه سپتامبر در نیویورک برگزار شود.