ویدئو کلیپ: شیخ زکزاکی را آزاد کنید

پوستر: سکوت جهانی مقابل جنایات دولت نیجریه علیه شیخ زاکزاکی

بازداشت ۱۵۰ معترض در روز ملی فرانسه

آمریکا دو جنگنده اف ۳۵ به اسرائیل هدیه داد

وزیر تونسی پرچم کشور خود را تشخیص نداد!

حمایت ۷ سازمان اسرائیلی از جنبش تحریم اسرائیل

اسرائیل حامی اصلی شبه نظامیان لیبی

قتل ۶ غیرنظامی سوری در حمله تروریست‌ها به حلب

همکاری بحرین با القاعده برای ترور معارضان و عملیات در ایران

تظاهرات گسترده طرفداران مادورو در ونزوئلا

ایران در بین ۱۰ قدرت سایبری جهان

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ترکیه

نامه دختربچه مسلمان میانماری به سازمان ملل

درخواست برای تعطیلی مراکز بازداشت آوارگان در لیبی

شلیک صهیونیست‌ها به قلب و سر معترضان فلسطینی

بررسی نتایج سیاست‌ خارجه آمریکا طی سال‌های اخیر + فیلم

امارات یک جوان فلسطینی را کشت!

پوستر: شیخ زاکزاکی پرچم دار مبارز با صهیونیسم در قاره آفریقا

افزایش کودکان سر راهی در سوریه

زندانیان سیاسی در امارات را آزاد کنید

سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
کد مطلب: ۷۹۹۹۴
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
آغاز دومین کنفرانس سوریه در بروکسل
آغاز دومین کنفرانس سوریه در بروکسل
دومین کنفرانس بروکسل با عنوان 'حمایت از آینده سوریه و منطقه' با تمرکز بر حمایتهای انسانی و تقویت فرایند سیاسی تحت رهبری سازمان ملل برای حل و فصل مناقشه دراین کشور، بامداد امروز (سه شنبه) در مقر اتحادیه اروپا در بروکسل آغاز به کار کرد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی، 'یوهانس هان' کمیسیونر سیاست مناطق پیرامونی و 'کریستوس استایلیانیدس' کمیسیونر کمک های انسانی و مدیریت بحران اتحادیه اروپا در اولین روز از این کنفرانس دو روزه در سخنانی بر اهمیت تقویت اقدامات کمک رسانی انسانی در سوریه تاکید کردند. در ادامه این جلسه 'مارک لوکوک' معاون امور کمکهای انسانی دبیر کل سازمان ملل متحد و 'فیلیپو گراندی' کمیسیونر عالی امور آوارگان سازمان ملل سخنرانی می کنند و سپس قرار است جلساتی با موضوع کمکهای انسانی به مردم سوریه برگزار شود.
بعد از ظهر امروز نیز فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه طبق برنامه اعلامی با عنوان 'دیدار با نمایندگان جامعه مدنی سوریه ' در یک کنفرانس خبری شرکت می کنند.
دومین روز کنفرانس بروکسل فردا چهارشنبه، با جلسه ای با حضور موگرینی و نمایندگان لبنان، ترکیه و اردن به عنوان سه کشور اصلی پذیرای آوارگان سوری برگزار می شود و کنفرانس حدود ساعت ۱۸ فردا به وقت محلی پس از برگزاری چندین جلسه کاری با اعلام نهایی تعهدات مالی به کار خود پایان خواهد داد.
اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرده که دومین کنفرانس بروکسل نیز همانند کنفرانس پارسال فرصتی برای گرد هم آمدن جامعه بین المللی و بررسی تمام جنبه های بحران سوریه شامل جنبه های انسانی، اقتصادی (ارائه تعهدات کمک های مالی) و سیاسی است.
'فدریکا موگرینی' مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سه شنبه هفته گذشته در سخنانی در پارلمان اروپا گفت: اکنون بیش از هر زمان دیگری روشن شده است که تنها راه حل پایدار، عملی و امکان پذیر برای جنگ سوریه یک راه حل سیاسی است. پس از هفت سال الان دیگر هیچ شکی وجود ندارد که جنگ در سوریه هیچ راه حل نظامی ندارد و تنها راه پایان دادن به این مناقشه از طریق مذاکرات سوری-سوری در ژنو با هدایت سازمان ملل متحد است.
وی اضافه کرد: کاری که ما به عنوان اروپا و به عنوان جامعه بین المللی میتوانیم انجام دهیم این است که تمام منابع خود را سرمایه گذاری کنیم تا بتوانیم از فضای تنش افزایی های بدون انتها در صحنه میدانی ، به سمت فضای مذاکرات سیاسی حقیقی حرکت کنیم. این کار آسانی نیست اما در کنفرانس بروکسل در این زمینه کار می کنیم و ضمن تجدید تعهدات انسانی ، تلاش می کنیم که مذاکرات ژنو را از حالت قفل خارج کنیم زیرا این تنها راه پایدار شدن اقدامات انسانی در سوریه است.
اولین کنفرانس حمایت از آینده سوریه و منطقه در بروکسل در ماه آوریل ۲۰۱۷ (اردیبهشت ۱۳۹۶) با اعلام جمع آوری شش میلیارد دلار اعتبار برای حمایت از فعالیتهای انسانی و توسعه ای در سوریه برگزار شد. در آن کنفرانس مبلغ ۳.۷ میلیارد دلار کمک نیز برای سالهای ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ اعلام شد.
Share/Save/Bookmark