پوستر: آمریکا بدون روتوش

پوستر: ترامپ قصد دارد بار دیگر با دور زدن کنگره، به عربستان سلاح بفروشد

پوستر: اول آمریکا

گفتگو با «ایان ویلیامز» درباره جهان پس از کرونا و افول امریکا + فیلم

پوستر: ترامپ نژادپرست

پوستر: کشف بالن آتش‌زای آمریکایی در زمین‌های کشاورزی سوریه

پوستر: امام خمینی(ره): باید نهضت مستضعفین در مقابل مستکبرین در تمام عالم گسترده شود

پوستر: نژادپرستی در آمریکا ادامه دارد...

پوستر: آمریکا بدون روتوش

گفتگو با مکس پری درباره وحشیگری پلیس آمریکا

پوستر: تیتر: فرار ترامپ به زیرزمین کاخ سفید در پی اعتراضات مردم

پوستر: ولیعهد سعودی وقت و هزینه زیادی را صرف بازی‌ رایانه‌ای می‎‌کند

پوستر: ترامپ، ارتباط آمریکا را با سازمان بهداشت جهانی به طور کامل قطع کرد

پوستر: نژادپرستان بزرگ قرن 21

ویدئو کلیپ: قضاوت با شما...

ویدئو کلیپ: اقتدار دریایی از خلیج فارس تا دریای کارائیب

گفتگو با دکتر میشل جونز درباره مسئله اقدامات ضد انسانی اسرائیل+ فیلم

پوستر: آزادی فلسطین، هدف اصلی محور مقاومت

پوستر: همه دستاوردهای ترامپ در مقابله با ایران

پوستر: نژادپرست

يکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۷
کد مطلب: ۵۱۳۵۴
داخلی آرشيو گفتگو صفحه ایالات متحده امریکا
ویدئو کنفرانس بین‌المللی بررسی «حقوق بشر در آمریکا» + تیزر
با حضور کارشناسانی از آمریکا، آلمان و استرالیا برگزار شد؛
ویدئو کنفرانس بین‌المللی بررسی «حقوق بشر در آمریکا» + تیزر
به همت سایت جبهه جهانی مستضعفین، کنفرانس آنلاین بررسی «حقوق بشر در آمریکا» با حضور کارشناسانی از کشورهای آمریکا، آلمان و استرالیا برگزار شد.
هم‌زمان با سالگرد اعتراضات ضد نژادپرستی در فرگوسن، چهارمین ویدئو کنفرانس سایت جبهه جهانی مستضعفین با موضوع بررسی "حقوق بشر در آمریکا" با حضور میهمانانی از کشورهای آمریکا، آلمان و استرالیا و ایران برگزار شد.


مجموعهی "The Fact" قصد دارد به صورت منظم و از طریق ارتباطات آنلاین صوتی و تصویری با کارشناسان و فعالان در کشورهای مختلف جهان به بررسی موضوعات مهم روز با نگاهی متفاوت نسبت به آنچه جریان مسلط رسانه‌های غربی در حال ترویج و تبلیغ آن هستند بپردازد.

در این کنفرانس مسائل مرتبط با حقوق بشر در آمریکا از جمله نژادپرستی علیه سیاه‌پوستان، تبعیض علیه بومیان و سرخ‌پوستان، اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی، شکنجه و رفتار نامناسب با زندانیان، تضییع حقوق زنان و... مورد بررسی قرار گرفته است.

میهمانان این کنفرانس:
* خانم تریسا کوره‌آ(Teresa Corea)، فعال حقوق بشری و حامی فلسطین از کشور آمریکا
* آقای مایکل اوپرسکالسکی(Michael Opperskalski)، تحلیل‌گر مسائل سیاسی از کشور آلمان
* آقای تیم اندرسون(Tim Anderson)، استاد تمام دانشگاه و تحلیل‌گر مسائل سیاسی از کشور استرالیا

و با حضور کارشناسان و فعالانی از کشور ایران (فاطمه محمدی‌نژاد، علی ابراهیم‌نیا و محمد نصرتی)


در ادامه بخشی از مباحث مطرح شده در این کنفرانس آنلاین را مشاهده می‌کنید:

mwfpress: مسئله اعتراضات فرگوسن را چگونه تحلیل می‌کنید؟
تیم اندرسون: سیاهان همواره خواهان از بین رفتن تبعیضات نژادی بوده‌اند و همواره در جنبش‌های حقوق مدنی شرکت داشته‌اند؛ اما در عمل به آن نرسیده‌اند؛ چرا که قانون بردگی در طول تاریخ آمریکا یک چیز شناخته شده است.

تیم اندرسون
پراکندگی جمعیتی و نژادی در بسیاری از ایالات آمریکا، شرایط اقتصادی نابرابر، عملکرد پلیس علیه جنبش‌های غیرخشونت‌آمیز و اصولا قانونی که در پس رفتار با مسئله نژادی نهفته است به شرایط کنونی آمریکا دامن زده است.


mwfpress (فاطمه محمدی‌نژاد/ مجری و سردبیر انگلیسی سایت جبهه جهانی مستضعفین): آیا قدرت مطلق پلیس برای کنترل خصمانه معترضان، قانونی است؟
مایکل اوپرسکالسکی: به نظر من این مسئله بسیار قدیمی است و ریشه تاریخی بسیار عمیقی در آمریکای شمالی دارد. گار د ملی و پلیس همواره تا به دندان مسلح بوده‌اند؛ چرا که اصولا بر خلاف مردم خود بوده‌اند؛ بنابراین ما باید درباره امپریالیسم در ایالات متحده صحبت کنیم.

اما امپریالیسم چیست؟ امپریالیسم آمریکا یعنی در درون بسیار سرکوب‌گر است و در خارج بسیار مهاجم. ترکیب این دو مفهوم معنای امپریالیسم آمریکا است.

ما می‌توانیم روزهای متمادی درباره جنبش های مردم، قیام‌های عمومی و سازمان‌های مردم‌نهادی صحبت کنیم که توسط دولت و به کمک گارد ملی، پلیس و ارتش شدیدا سرکوب شده‌اند.

تریسا کوره‌آ:
در آمریکا افرادی مانند کاندولیزا رایس و بسیاری از افراد در کابینه بوش در صدر مقام‌های دولتی قرار داشته‌اند.، خود اباما و بسیاری از همکارانش در کابینه آفریقایی‌تبار هستند. حتی این‌ها هم درباره امپریالیسم آگاهی ندارند.

تریسا کوره‌آ
دولت آمریکا حقیقتا یک اشتباه است. حقیقتا دولت آمریکا یک دولت امپریالیستی است و می‌خواهد توده مردم آگاه نباشند؛ پس تنها گزینه برای مقابله با آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار، گزینه نظامی است. چون آنان ناآگاه هستند در نتیجه توسط پلیس و به سختی مورد حمله قرار می‌گیرند.
پس جواب من در پاسخ به این که آیا پلیس حق دارد با خشونت رفتار کند این است که مسلم است که چنین حقی ندارد و این به خاطر اطلاع محدود مردم درباره حقیقت امپریالیستی آمریکا و تأثیر آن در سطح بین‌المللی است. بسیاری از افرادی که در سراسر جهان به آتش کشیده می‌شوند برادران و خواهران ما هستند.

مایکل: ما باید کمی عمیق‌تر به این مسئله نگاه کنیم. من واقعا با این مسئله موافقم که همه کسانی که در خیابان‌ها اعتراض می‌کنند با مفهوم امپریالیسم آشنا هستند. من این‌گونه تظاهرات‌های مردمی را با حرکت‌های مردمی هدف‌داری چون انقلاب اسلامی در ایران و یا انقلاب نیکاراگوئه مقایسه نمی‌کنم. البته که این‌ها با هم قابل مقایسه نیستند؛ اما حقیقت این است که در جامعه آمریکا همه چیز به خوبی آنچه نشان داده می‌شود نیست و مردم آن را می‌فهمند.

مایکل اوپرسکالسکی

این خود سیستم است که نژادپرستی را ایجاد کرده است. مسئله این نیست که به طور مثال رئیس‌جمهور یک کشور آفریقایی‌تبار باشد؛ این اصلا مهم نیست. این خود سیستم است که مشکلات نژادی را مطرح و آن را گسترش می دهد.

ما باید حقیقت غیر انسانی و کریه سیستم ایالات متحده را که اتفاقا دموکراتیک و عادلانه نشان داده می شود بپذیریم


تریسا: من با شما موافق نیستم. من سال‌ها معلم بوه‌ام. شما نمی‌دانید مردم آمریکا چقدر چشم‌هایشان را بر روی حقایق می‌بندند و نمی‌دانند آمریکا چه طور کشوری است.

مایکل: خواهر، من نیز در کشور امپریالیستی زندگی می‌کنم. می‌دانم مردم اینجا و در اروپا چطور مردمی هستند. من می‌دانم جوانان چقدر مصرف‌گرا شده‌اند.

من می‌دانم چطور از اینجا سلاح به بسیاری از کشورهای در حال جنگ ارسال می‌شود تا قیام‌های مردمی آن‌ها را سرکوب کند. چیزی که اکنون در یمن قابل مشاهده است. این در حالی است که می‌بینیم چطور برادران و خواهرانمان در یمن تمام تلاش خود را برای هدفشان انجام می‌دهد.

به یاد بیاوریم شهید و قهرمان "چه گوارا" وقتی مردم وی را به عنوان یک قهرمان و یک رهبر انقلابی بزرگ ستایش می‌کردند وی گفت: خیر، من رهبر انقلابی و یک قهرمان نیستم؛ بلکه مردمی که در خود آمریکا علیه سیستم به پا خواسته و علیه فساد آن قیام کرده‌اند قهرمانان واقعی هستند.


تریسا: من وقتی برای سخنرانی در تظاهرات‌ها و تجمع‌ها دعوت می‌شوم، این تذکر را به من می‌دهند که درباره امپریالیسم آمریکا چیزی نگویم. شما درباره دوره زمانی صحبت می‌کنید که دیگر گذشته است؛ اکنون سازمان‌ها و نهادهای جدیدی شروع به کار کرده‌اند.

جنبش های کنونی با بحرانی با عنوان "فقدان رهبری" رو به رو هستند. اگر کسی مثل "چه گوارا" در این زمان در ایالات متحده پیدا می‌شد شاهد تغییرات بزرگی می‌شدیم؛ اما در حال حاضر نه در جنبش سیاهان، نه در جنبش چیکانوها و نه حتی در جنبش‌های کارگری چنین سمبلی در مخالفت با دولت پیدا نمی‌شود.


mwfpress: تریسا به عقیده شما بیشتر تظاهرات‌ها به دلایل اقتصادی است و مسائل اقتصادی ریشه در امپریالیسم آمریکا دارد. از طرفی شما می‌گویید کسی در آمریکا چیزی راجع به امپریالیسم نمی‌داند چگونه این دو مسئله را با هم جمع می‌کنید؟

تریسا: این مسائل تنها به همدردی تنزل یافته است و در این مورد طرفداران همه احزاب چه دموکرات و چه جمهوری‌خواه، مسلمانان، یهودیان و مسیحیان صدق می‌کند و تنها ریشه در کم بودن سطح آگاهی مردم دارد.

به من در تجمعات اعتراضی ضد نژادپرستی بارها گفته شده است زیاد درباه مسائل سیاسی صحبت نکنم چرا که این مسائل تنها یک جنگ نژادی است. ۹۹% از سیاهان و کسانی که در تجمعات نژادی شرکت می‌کنند تحصیل‌کرده نیستند و مشاغلی با سطح پایین دارند و درک درستی از امپریالیسم ندارند.

سطح اطلاعات و آگاهی در دبیرستان‌های آمریکا بسیار پایین است و بسیاری از فارغ‌التحصیلان توانایی علمی برای ورود به کالج‌های دانشگاهی را ندارند.

mwfpress: پس منظور شما این است که دولت به طور خود خواسته سطح اطلاعات مردم را پایین می‌آورد تا هر چه دوست دارد به آنان القا کند؟

تریسا: بله، دقیقا همین طور است و تنها گزینه در برخورد با آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار گزینه نظامی است و دولت نژادپرست ما فکر می‌کند از طریق کشتار و سرکوب مخالفان چیز زیادی از دست نمی‌دهد و می‌توانند مردم را کنترل کنند.

در نتیجه می بینیم که هیچ‌گونه آگاهی درباره امپریالیسم وجود ندارد. یعنی اکثر مردم اطلاعی درباره آن ندارند.

من عضو ائتلافی در حمایت از فلسطین بودم. من نمی‌توانستم آنان را متقاعد کنم که آمریکا و اسرائیل امپریالیستی هستند. این که می‌خواهند به ایران حمله کنند. یا حملات آنان به عراق و افغانستان به دلیل امپریالیستی بودن آنان است. جالب اینجا بود که هیچیک از این گروه‌های به اصطلاح چپ‌گرا این حقیقت را قبول نداشتند.


mwfpress (فاطمه محمدی‌نژاد/ مجری، کارشناس) چرا پلیس پس از قتل سیاهان مورد بازخواست عادلانه قرار نمی‌گیرد؟

فاطمه محمدی‌نژاد
تریسا: دلیل آن این است که یک جامعه نظامی و مسلح هرگز یک جامعه دموکراتیک نخواهد بود. چنین جامعه‌ای همواره جامعه کنترل‌شده محسوب می‌شود.
دغدغه اصلی کنترل است. دغدغه اصلی سرکوب حقیقت و نهادینه کردن ترس در مردم است تا بتوانند خواسته‌های دموکراتیک مردم را کنترل و سرکوب کنند.

علی ابراهیم‌نیا (فعال بین‌المللی و کارشناس ارشد حقوق): به نظر من امپریالیسم شرایط بدی را برای سیاهان و یا مسلمانان و دیگر اقلیت‌ها ایجاد می‌کند و این به خشونت و ظلم می‌نجامد. به طور مثال برای مسلمانان و سیاهان محدودیت‌های تحصیلی، مالی و موقعیت‌های کاری ایجاد می کنند. ۷۸% تحصیلکرده‌های آمریکا را سفیدپوستان و بقیه را سیاهان و دیگر نژادها تشکیل می‌دهند.


علی ابراهیم‌نیا

این به آن معنی است که شرایط برای سیاهان طوری طراحی شده است که همواره در سطح پایینی زندگی کنند و این منجر به کاهش سطح تحصیلات و سایر موقعیت‌ها برای سیاهان می‌انجامد و باعث افزایش خشونت در این قشر می‌شود.

چنان چه ما می‌بینیم بیشترین تعداد زندانیان را سیاهان تشکیل می‌دهند. در نتیجه سطح بالای خشونت‌ها از سوی سیاهان، خشونت پلیس علیه آنان را توجیه می‌کند.

این مطلب در مورد مسلمانان هم وجود دارد. رواج اسلام‌هراسی و سعی در افراط‌گرا نشان دادن مسلمانان رو به افزایش است. در آمریکا سعی می‌کنند خشونت و بدرفتاری با مسلمانان را به عنوان پاسخی در مقابل این خشونت‌ها توجیه کنند.

نظر شما در این باره چیست؟

تیم: منظور از تحصیلات در اینجا تحصیلات تکنیکی و تخصصی نیست. در غرب بیشتر به تحصیلات تخصصی اهمیت داده می‌شود در حالی که به آگاهی‌های اخلاقی چندان پرداخته نمی‌شود؛ بلکه فردگرایی بیشتر مورد تاکید و توجه قرار می‌گیرد. این امر در کشورهایی مانند استرالیا و آمریکا با پیشینه تصاحب سرزمین دیگران و سابقه برده‌داری بیشتر به چشم می‌خورد.

در نتیجه بالا بردن سطح آگاهی مردم به ویژه اقلیت‌ها اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. من با حرف علی مبنی بر تاثیر متقابل سیاست دولت در پایین نگه داشتن سطح آگاهی مردم و بروز انواع خشونت‌ها و مشکلات از سوی آنان موافقم.

به همین دلیل آنان حتی نمی‌گذارند حرفی از امپریالیسم در تجمعات گفته شود. چنین چیزی به نفع سیستم نیست؛ چرا که به طور مثال از گرویدن جوانان به ارتش جلوگیری می‌شود.

پایین بودن آگاهی مردم درباره ارزش‌ها و خود سانسوری کانال‌های تلویزیونی و رسانه‌ها به این مسئله دامن زده است. به همین دلیل است که حتی در بین اقشار تحصیل‌کرده هم نوعی کم‌سوادی مثلا راجع به جنگ‌هایی که در جهان در حال وقوع است به چشم می‌خورد.

تریسا: مسئله این است که ما در آمریکا شاهد بیشترین فاصله بین فقیر و ثروتمند هستیم و این در حالی است که سیستم برده‌داری هنوز از جامعه ما برداشته نشده است. این دقیقا مانند ادعای اسرائیلی‌ها است که اگر می‌توانستیم کل فلسطینیان را می‌کشتیم این کار را می‌کردیم؛ چرا که آنان هم به فلسطینیان به چشم برده نگاه می‌کنند.

آمریکا هم اگر می‌توانست سیاه‌پوستان و شهروندان آمریکای لاتین را از جامعه آمریکا حذف کند مطمئنا این کار را انجام می‌داد؛ اما به دلیل جمعیت بالای آنان نمی‌تواند چنین کاری انجام دهد.

من خود در کالیفرنیا زندگی می‌کنم، ایالتی که جمعیت شهروندان اهل آمریکای لاتین در آن بسیار بالا است. دولت آمریکا دقیقا با آنان مثل برده رفتار می‌کند. کمترین میزان حقوق، کمترین میزان مراقبت‌های بهداشتی و درمانی، همه نشان می‌دهد چگونه آمریکا با این اقلیت‌ها مانند برده رفتار می‌کند.

هرگاه سیاه‌پوستی و یا شهروند اهل آمریکای لاتین توسط یک سفیدپوست کشته شود هیچ‌گونه مجازات و جریمه جدی شامل وی نمی‌شود. به نظر من هرگز پاکسازی قومی مانند آن چه بر سر بومیان و سرخ‌پوستان آمریکا آمد وجود نداشته است. سفیدپوستان در کشتار بومیان حتی به کودکان و نوزادان نیز رحم نکرد تا جائی‌که تنها چند قبیله انگشت شمار از آن ها باقی ماندند.

من با علی در مورد این که این اقلیت‌ها مورد بدرفتاری قرار می‌گیرند کاملا موافقم. شرایط برای سیاهان به گونه‌ای است که آنان چاره‌ای جز روی آوردن به مواد مخدر و الکل ندارند. انسانیت آنان مورد هجوم واقع شده است. در این مورد تنها مسئله کم بودن سطح آگاهی نیست، بلکه آن چه در مورد مردم آمریکا در حال روی دادن است انحطاط کامل اخلاقی آنان است.

وقتی ملتی گرفتار الکل و مواد مخدر می‌شود، وقتی خانواده‌ها مورد تجاوز قرار می‌گیرند، من با اطمینان می‌گویم که چنین ملتی هرگز به مبارزه با امپریالیسم فکر هم نمی‌کند و این می‌شود که مردم به کشتن یکدیگر روی می آورند

دلیل این که زندان های آمریکا پرجمعیت‌ترین زندان‌های دنیا است این است که ما به سوی انحطاط پیش می‌رویم.


مایکل: در این رابطه باید به چند نکته اشاره کنم. اولا این که شرایط اخلاقی در بسیاری از کشورهای غربی از درون خود سیستم شکل می‌گیرد و چیزی نیست که از فضا آمده باشد؛ دوم این که سیستم هر جامعه‌ای از طریق فشار گروه‌های مقاومی که برای دهه‌های متمادی برای هدف خود تلاش کرده‌اند ایجاد شده و پیشرفت می‌کند.

به عنوان مثال در قرن بیستم می‌خواستند فاشیسم را در سراسر اروپا فراگیر کنند تا از طریق آن بتوانند مردم را سرکوب کنند؛ اما در جنگ جهانی فاشیسم شکست خورد و در اوائل ۱۹۴۵ مردم سعی می‌کردند تا جامعه را از نو بازسازی و سازمان‌های جدیدی تاسیس کنند تا به برابری و عدالت و دنیایی بدون نژادپرستی و جنگ برسند.

اما بسیاری از این جنبش‌ها شکست خورد؛ چرا که سیستم فهمید چگونه می‌تواند آنان را سرکوب کند. در بسیاری از کشورهایی که از لحاظ اقتصادی به آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه وابسته بودند شاهد به وجود آمدن جنبش‌هایی به ویژه در بین جوانان بودیم. این جنبش‌ها تأثیرات زیادی بر روی مراکز امپریالیستی داشتند.

بنابراین می‌توانیم بگوییم بین مردم، توده‌ها و سیستم با وجود اختلافات فراوان، روابط متقابلی وجود دارد. باید خوشبین باشیم که توده مردم بتوانند با برقراری ارتباط با یکدیگر تجربیات دهه‌های پیشین را به جوانان انتقال دهند و این منشاء حرکت‌های امروزی باشد.


mwfpress: گزارشات فراوانی مبنی بر بدرفتاری و خشونت در زندان‌های آمریکا وجود دارد. نظر شما در این‌باره دلایل این  رویداد چیست؟

تیم: سیستم زندان‌های آمریکا در دنیا یک چیز خاص و منحصر به فرد است. سیستمی نژادپرست که هنوز از زندانیان به عنوان نیروی کار استفاده می‌کند و همانطور که اشاره شد آمریکا بیشترین تعداد زندانیان را در خود جای داده است.با وجود چنین سیستمی در زندان‌های آمریکا، این ادعا که آمریکا آزادی را به جهان صادر کرده است اصلا صحیح نیست.

سیستم اصلی آموزشی در آمریکا سیستم زندان است. از طرفی با پیوستن به ارتش، سیستم آموزشی ارتشی بر روی افراد اعمال می‌شود. در چنین سیستمی است که گروه‌های خشن و گنگ‌های مهاجم شکل می‌گیرند.

چنین چیزی در فرهنگ اروپا به طور عام و در فرهنگ آمریکا به طور خاص دیده می‌شود. این سیستم در طول تاریخ با فرهنگ آمریکایی‌ها ادغام شده است. سیستمی که شاید پیشرفت‌های علمی زیادی داشته باشد؛ اما به دلیل اهمیت ندادن به ارزش‌های اخلاقی و اطلاع‌رسانی غلط رسانه‌ها به چنین وضعیتی دچار شده است.


تریسا: دلیل اصلی شکنجه‌ها و سلول‌های انفرادی، کنترل کردن مردم است. این که آنان می‌خواهند از این طریق اراده مردم برای مبارزه را نابود کنند. آنان نمی‌خواهند حرکت‌های مقاوم و انقلابی پایدار باشند.

آنان به مردم خدمات تحصیلی ارائه نمی‌دهند یا امیدی نمی‌دهند و یا آنان را به عادت‌های بد تشویق می‌کنند؛ در نتیجه مردم بیشتر و بیشتر به سمت زندان و انجام اعمال خشونت‌آمیز سوق پیدا می‌کنند و این دقیقا جایی است که با آنان مانند برده رفتار می‌شود.


علی: من شنیده‌ام که سازمان ملل علیه میزان بالای شکنجه در زندان‌های آمریکا در زمان جرج بوش شکایت کرده است. آیا فکر می‌کنید این میزان در زمان ریاست جمهوری اوباما کاهش یافته است؟

تریسا: در زمان اوباما زندان‌های خصوصی بیشتر شده است. چند دهه پیش تنها تعداد محدودی زندان خصوصی در آمریکا وجود داشت؛ اما اکنون شاهد بیشتر و بیشتر شدن این زندان‌ها و همچنین افزایش میزان شکنجه حتی در مورد کودکان ۱۵، ۱۶ ساله تا سر حد مرگ هستیم.

من اصلا فکر نمی‌کنم میزان شکنجه‌ها در زمان اوباما کمتر شده باشد. مسئله دیگر این است که آمار دقیقی دراین‌باره وجود ندارد؛ اما به طور کلی همه چیز در زمان اوباما بدتر شده است.


علی: می‌خواهم درباره میزان خشونت علیه زنان در ایالات متحده از تریسا سئوال کنم. تریسا ارقام عجیبی در مورد تجاوز به زنان در آمریکا وجود دارد که همچنان رو به افزایش است. آیا واقعا چنین چیزی صحت دارد؟

تریسا: سازمان‌های بسیاری برای تحقیق درباره آمار دقیق تجاوز در آمریکا فعالیت می‌کنند؛ اما هنوز آمار دقیقی به دست نیامده است؛ چرا که بسیاری از این موارد توسط افراد نزدیک به دولت انجام می‌شود و تنها تعداد کمی توسط افراد خارج از سیستم انجام می‌شوند...

در ادامه این کنفرانس مباحث مختلفی در رابطه با وضعیت زنان در آمریکا، اسلام‌هراسی و تبعیض علیه مسلمانان، مقایسه حقوق اقلیت‌های دینی و نژادی در ایران و آمریکا و دیگر مباحث مربوط به حقوق بشر در آمریکا بیان شد که انشاالله در فرصت‌های بعدی در سایت منتشر خواهد شد.

علاقمندان به حوزه مسائل بین‌المللی می‌توانند با ما در برگزاری و گسترش کمی و کیفی این کنفرانس‌ها و مجموعهی "The Fact" همکاری کنند. (لطفا تخصص و نوع همکاری پیشنهادی خود را به آدرس info@mwfpress.com ایمیل کرده یا با شماره ۰۲۱۸۸۷۴۳۰۴۶ تماس بگیرید.)
Share/Save/Bookmark