ویدئوکلیپ: پرنده‌ای که مانع بیعت با داعش شد!

ویدئوکلیپ: کشمیر عشق بدون مرز

ویدئوکلیپ: انقلاب بحرین؛ این مسیر ادامه دارد...

ویدئوکلیپ: دلایل امارات برای خروج تدریجی از جنگ یمن

انتقاد IMPACT از کاهش کمک‌رسانی سازمان ملل به مردم یمن

انتقاد از قتل سیستماتیک زندانیان سیاسی در مصر

حمله دوباره پهپادهای ارتش یمن به پایگاه هوایی «ملک خالد» عربستان

خیانت جدید فرانسه به مردم لیبی

ترامپ: باورم نمی‌شود کسی از قطع کمک مالی به اسرائیل صحبت کند

تلاش عربستان برای فراری دادن داعشی‌های در بند کردها

نگرانی از بازگرداندن اجباری مسلمانان روهینگیایی به میانمار

قتل ۹۳ زن در فرانسه طی درگیری‌های خانوادگی

تظاهرات در اندونزی در حمایت از مسجد الاقصی

ورود ارتش سوریه پس از ۵ سال به خان شیخون

ترامپ: ایرانی ها به خاطر غرورشان به ما زنگ نمی زنند

شمال پاریس، بهشت معتادان

بررسی بحران کشمیر در گفتگو با کارشناسان + فیلم

شرکت بلژیکی، میانمار را به دلیل کشتار مسلمانان روهینگیایی تحریم کرد

افزایش حملات تروریستی به مساجد در پاکستان

فلسطین؛ ۷ شهید و ۱۵۵ مجروح طی ۷ روز گذشته

جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۱
کد مطلب: ۵۹۸۱۵
داخلی آرشيو گفتگو صفحه نیجریه
گفتگو با فعال انگلیسی درباره کشتار مسلمانان نیجریه
گفتگو با فعال انگلیسی درباره کشتار مسلمانان نیجریه
شیخ زکزاکی یک عالم و متفکر بزرگ شیعی و به معنای واقعی صلح‌طلب است؛ وی به دلیل اعتقادات پاک و سالم خود همواره با دشمنی صهیونیست‌ها مواجه بوده است.
«حسن علی محسن»، فعال مسلمان شیعه انگلیسی و تکنیسین کامپیوتر با خبرنگار ما درباره فاجعه کشتار مسلمانان در نیجریه به گفتگو پرداخت. در ادامه بخش‌هایی از این مصاحبه را مشاهده می‌کنید:

mwfpress: شیخ زکزاکی از حامیان مقاومت فلسطین بوده و همواره عقاید ضد صهیونیستی داشته است؛ نظر شما درباره علل بازداشت ایشان چیست؟
شیخ زکزاکی یک عالم و متفکر بزرگ شیعی و به معنای واقعی صلح‌طلب است. وی به دلیل اعتقادات پاک و سالم خود همواره با دشمنی صهیونیست‌ها مواجه بوده است؛ البته این دشمنی تنها در مورد وی نبوده است و صهیونیست‌ها از زمان ایجاد اسرائیل یعنی همان سال‌های دهه ۱۹۴۰ همواره سعی در تخریب اسلام و مسلمانان داشته‌اند. آنان همواره از شیعیان و تفکرات مهدوی آنان در هراس هستند.

mwfpress: یعنی شما عامل اصلی بازداشت شیخ زکزاکی و کشتار مسلمانان نیجریه را صهیونیست‌ها می‌دانید؟
اسلامهراسی در دنیای کنونی از سوی صهیونیست‌ها ترویج می‌شود و آنان می‌خواهند مسلمانان و به ویژه شیعیان را در هر جای دنیا و با هر ملیتی را هدف قرار هند.
آنان عامدانه می‌خواهند مسلمانان را تحریک کنند و به اقدامات تلافی‌جویانه وادار کنند. بعد با قدرت سیاسی و رسانه‌ای خود مسلمانان را مقصر جلوه دهند.


mwfpress: در حالی که حملات تروریستی پاریس تحت پوشش خبری وسیعی از سوی رسانه‌های جهان قرار گرفت، چرا کشتار صدها مسلمان در نیجریه بازتابی در این رسانه‌ها نداشته است؟
این سیاست همیشگی آنان بوده است. رسانه‌ها توسط کشورهای جنگ‌طلب غربی و سیاست‌های صهیونیستی اداره می‌شود تا حقیقت را قربانی دروغ‌های کثیف خود کنند و مردم جهان را به باور آن وادار کنند.


mwfpress: به نظر شما چرا مجامع بین‌المللی و کشورهای صاحب نفوذ هیچ‌گونه عکس‌العمل قابل توجهی در محکوم کردن این جنایات از خود نشان نداده‌اند؟
حقوق بشر مدت‌هاست مرده است؛ جان مسلمانان و شیعیان برای آنان اهمیتی ندارد. حقوق بشر تنها دستاویزی برای قدرت‌های بزرگ شده تا به وسیله آن به اهداف خود برسند. تعریف آنان از حقوق بشر با واقعیت فاصله دارد.


mwfpress: به نظر شما گروه‌های مردمی چگونه می‌توانند اعتراض خود را به مسلمان‌کشی و کشتار حامیان مقاومت در مناطق مختلف دنیا نشان دهند؟
من خیلی به این سازمان‌های مردم‌نهاد (آنچه در حال حاضر موجود است) برای حمایت از مسلمانان و شیعیان امید ندارم. به نظر من آنها نمی‌توانند و یا نمی‌خواهند برای مسلمانان اقدامی کنند.
Share/Save/Bookmark