بازدید گسترده مردم نیوزلند از مساجد بعد از حادثه ترویستی

حملات انتقام‌جویانه داعش در اروپا و سوریه

عکس/ تظاهرات مخالفان «آیپک» در واشنگتن

وقوع تیراندازی و انفجار در پایتخت سومالی

"راهپیمایی بازگشت" تا تحقق کامل اهداف فلسطینی ها ادامه خواهد داشت

صدور مجوز بازدید از دو مسجد قربانی تروریسم در نیوزیلند

برگزاری جشن نوروز در دانشگاه دولتی بلاروس

نخست‌وزیر نیوزیلند به مرگ تهدید شد

بازداشت رئیس جمهوری سابق برزیل

تظاهرات الجزایری‌ها علیه بوتفلیقه برای پنجمین جمعه متوالی

دستگیری دو مظنون در ارتباط با حمله به پنج مسجد در بیرمنگام انگلیس

شهادت 2 فلسطینی در دور جدید تظاهرات بزرگ بازگشت در غزه

برگزاری مراسم عزاداری در حرم حضرت زینب (س) در سوریه

سرنگونی یک پهپاد آمریکایی بر فراز صنعا توسط ارتش یمن

جشن نوروز در دانشگاه شهر کوتایسی گرجستان برگزار شد

برگزاری مراسم بزرگداشت «روز ملی پاکستان» در اسلام آباد

وقوع دو انفجار پیاپی در جنوب افغانستان

مرگ 23 مزدور ائتلاف متجاوز سعودی توسط تک‌تیراندازان یمنی

ابراز نگرانی روسیه از افزایش وخامت اوضاع انسانی اردوگاه "الرکبان" سوریه

اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ونزوئلا

چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۳:۴۱
کد مطلب: ۲۷۲۰۷
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
بیش از 700 نفر در صربستان قربانی قاچاق انسان شده‌اند
بیش از 700 نفر در صربستان قربانی قاچاق انسان شده‌اند
داده های رسمی در صربستان نشان می دهد که از سال 2000 تا 2013 میلادی در این کشور 739 نفر قربانی قاچاق انسان ها شده اند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایرنا، ˈسانیا کلیاییچˈ مدیر مرکز حمایت از قربانیان قاچاق انسان ها در روز جهانی مبارزه با قاچاق انسان ها در جمع خبرنگاران در بلگراد با اشاره به اینکه در شش ماه نخست سال جاری میلادی در صربستان ۸۶ نفر قربانی قاچاق انسان ها شده اند، تأکید کرد: ۷۵ نفر از این تعداد برای اقدام های سود جویی مورد سوء استفاده قرار گرفته اند.

وی همچنین با اشاره به تحقیقاتی که انجام شده، گفت: در سال ۲۰۱۳ میلادی در صربستان ۹۲ نفر قربانی قاچاق انسان ها شده اند که اکثر این افراد، قربانی سوء استفاده های جنسی و یا برای تکدی گری در اماکن مختلف مورد بهره برداری قرار گرفته اند.

بنا به اظهارات رییس مرکز حمایت از قربانیان قاچاق انسان ها، تا سال جاری بیشتر قربانیان قاچاق انسان ها زنان و یا دختران جوان بوده اند اما اکنون این روند تغییر یافته و هر دو جنسیت برای کارهای مختلف برای سوء استفاده های مالی هدف قرار گرفته اند.

کلیاییچ همچنین اشاره کرد: بنا به اطلاعاتی که به مرکز حمایت از قربانیان قاچاق انسان ها رسیده، شماری از اتباع صربستانی در خارج از کشور نیز به طرق مختلف از جمله کار کردن در مزارع، کارهای راه و ساختمانی و یا صنایع بافندگی مورد استفاده قرار گرفته اند.

وی در این باره، یکی از راه های پیشگیری از مبتلا شدن در دام این گروهها به ویژه کسانی که برای اشتغال در خارج از کشور قصد ترک کشور را دارند، کسب اطلاع از مرکز حمایت از قربانیان قاچاق انسان ها در صربستان برشمرد.

بنا به موارد پیشنهادی، گسترش ایجاد خانه های موقت و پناهگاه که مسکن امن را برای قربانیان قاچاق انسان ها در صربستان فراهم کند، یک اقدام مهم در این راستا به شمار می رود که مبادرت به چنین کاری به تداوم تأمین ابزار مالی توسط افراد خیرخواه و یا مؤسسه های غیر دولتی و بشردوستانه نیاز دارد.

در رسانه های خبری صربستان در ارتباط با روز جهانی قاچاق انسان ها گزارش شده که میلیون ها نفر در جهان اکنون قربانی برده داری مدرن شده اند؛ مواردی ازجمله برده داری جنسی، برده داری کار اجباری و بدترین شکل آن کار اجباری از بچه ها.

ˈاگر چه برخی کشورها ادعا دارند که حقوق بشر و آزادی های انسانی به طور کامل در نزد آنها رعایت می شود، اما بنا به آمارهای موثق جهانی، پدیده برده داری در قرن بیست و یکم هنوز ریشه کن نشده است؛ زیرا میلیون ها نفر از زنان، کودکان و مردان در نقاط مختلف جهان به خدمات فحشا، کار در خانه ها، مزارع و یا گدایی مجبور می شوند.

بنا به این گزارش ها، افزایش تعداد پناهندگان و مهاجران و جنگزدگان که در جست وجوی صلح، آرامش و خوشبختی از کشور خود فرار می کنند در شرایط بسیار دشواری در خارج زندگی می کنند و علاوه بر دست و پنجه نرم کردن با فقر، مورد تبعیض و بسیاری نیز مورد خشونت قرار می گیرند که هنوز برای جلوگیری از این اقدامات راه حل مناسبی یافت نشده است.
Share/Save/Bookmark