تحریم کالاهای ژاپنی در کره جنوبی

عملیات جدید پاکسازی داعش با حضور حشد الشعبی

حمله پهپادی یمن به پایگاه هوایی عربستان

پوستر: نفتکش انگلیسی در دستان پر توان مردان ایرانی

وزیر عربستانی، عامل بزرگ‌ترین اختلاس خاورمیانه

۷۰ درصد مراکشی‌ها در فکر مهاجرت

مصر در مسیر تحکیم استبداد

شکایت ائتلاف جهانی وکلا علیه اردوغان

برکناری امام جماعت سعودی به دلیل درخواست کاهش مالیات مردم

پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

هشتگ «اوباما، بهتر بود» آمریکایی‌ها علیه ترامب

آوارگی ۲۷۵ هزار یمنی طی ۶ ماه اخیر

پویش مردم امارات علیه بازداشت‌های خودسرانه حکومت

اقدام ضدایرانی فدریکا موگرینی

خروج بدون بازگشت ۷۲۰ هزار نفر از اسرائیل

تداوم اعتراضات به جنایات ترکیه در عفرین سوریه

اعتصاب غذای زنان مصری علیه بازداشت دختر قرضاوی

سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۳
کد مطلب: ۵۶۱۹۷
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
واکنش‌ مردم بحرین به صدور حکم اعدام شیخ نمر
واکنش‌ مردم بحرین به صدور حکم اعدام شیخ نمر
انقلابیون بحرینی و علمای جبل عامل لبنان در یبانیه‌ای با دعوت از مردم برای شرکت گسترده در تظاهرات خشم طی روزهای پنجشنبه و جمعه به رژیم آل سعود درباره عواقب اجرای حکم اعدام روحانی برجسته شیعه عربستانی هشدار دادند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری تسنیم، ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین در بیانیه ای با هشدار به رژیم عربستان خواستار برگزاری تظاهرات گسترده در همبستگی با شیخ نمر شد.

این ائتلاف تاکید کرد تایید حکم اعدام شیخ نمر، بیانگر سردرگمی و آشفتگی سیاسی و امنیتی رژیم عربستان در سطح داخلی و منطقه ای است.

جریان الوفاءالاسلامی بحرین خواستار همبستگی گسترده با شیخ نمرالنمر پس از تایید حکم اعدام وی از سوی دادگاه‌های آل سعود شده است.

این جریان با درخواست از مردم بحرین برای شرکت در تظاهرات خشم طی روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته به رژیم آل سعود درباره عواقب اجرای حکم اعدام شیخ نمر هشدار داد.

این جریان تاکید کرد دستان آل سعود به خون مردم عراق، سوریه، لبنان، بحرین و یمن آغشته و آلوده است و فاجعه منا در مکه مکرمه هم به این جنایات اضافه می‌شود.

در بیانیه این جریان انقلابی بحرین آمده است باند آل سعود گمان می‌کنند که با تایید حکم اعدام شیخ مجاهد النمر از انتقام الهی و خشم طرفداران شیخ مجاهد در منطقه در امان خواهند بود که سخت در اشتباه هستند.

بر اساس گزارش المسله، ائتلاف جوانان انقلاب ۲۴ فوریه هم با بیان اینکه تایید حکم اعدام شیخ نمر عمق سرخوردگی و آشفتگی سیاسی و امنیتی رژیم سعودی در سطح داخلی و منطقه ای را بر ملا می کند، در جامعه بین المللی و تمام هیئت ها و سازمان های حقوق بشر و وجدان های بیدار جهان خواست فورا برای توقف احکام ظالمانه از جمله حکم اعدام شیخ نمر دخالت کنند.

همچنین تجمع علمای جبل عامل لبنان با محکوم کردن حکم اعدام شیخ نمر در بیانیه ای شیوه های آل سعود در سرکوب اعتراضات را رد کرد و هشدار داد اجرای این حکم، سبب خیزش و خشم آزادگان جهان در تمام مناطق علیه سیاست های این رژیم خواهد شد.

دادگاه عالی و دادگاه تجدیدنظر عربستان روز یکشنبه سوم آبان با حکم اعدام علیه آیت‌الله الشیخ باقر نمر باقر النمر بعد از سه سال دستگیری و محاکمه موافقت کرد.

دادگاه عربستان سال گذشته شیخ نمر را به اتهام خروج از اطاعت از پادشاه به اعدام محکوم کرد و این حکم موجی از خشم و محکومیت در سراسر جهان را به دنبال داشت.
Share/Save/Bookmark