حضور نیمی از وزیران کابینه در تظاهرات علیه نتانیاهو

جوان ۱۸ ساله فلسطینی به ۳۵ سال حبس محکوم شد

نقض آتش بس الحدیده توسط ائتلاف سعودی

هشدار سوریه به عربستان درباره پیش نویس قطعنامه ضدسوری

آخرین تلاش های اردوگاه توطئه گران در شمال و جنوب سوریه

تظاهرات مردم مجارستان در مخالفت با دولت

تصویب طرح قانون اخراج خانواده های مبارزان فلسطینی در کنست

هلاکت چند نظامی متجاوز سعودی در نجران

با تفکیک زباله، صاحب خودرو شوید!

تظاهرات هزاران اتریشی به سیاست‌های دولت وین

تداوم عملیات ضد تروریستی ترکیه در عراق

برگزاری رژه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین

انصارالله: زمان برقراری آتش بس در الحدیده یمن۲۷ آذر تعیین شد

عکس/ تظاهرات جلیقه زردها به اسرائیل رسید

۲۱ بار نقض توافقنامه سوئد توسط عربستان طی ۲۴ ساعت

مخالفت‌ها با اعلام انتقال سفارت استرالیا به بیت المقدس

تاکید ائتلاف آمریکایی بر ادامه عملیات در سوریه

با جداسازی پسماند در منزل، صاحب خودرو شوید!

با تفکیک زباله در منازل برنده خودرو شوید!

شرکت بازیگران سرشناس سینما در تظاهرات فرانسه

سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۲
کد مطلب: ۱۱۲۴۰
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
نظامیان صهیونیست موج گسترده‌ دستگیری اعضای حماس را آغاز کردند
نظامیان صهیونیست موج گسترده‌ دستگیری اعضای حماس را آغاز کردند
نیروهای اشغالگر صهیونیستی حملات گسترده‌ای را برای دستگیری تعداد زیادی از اعضای جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در «کرانه باختری» آغاز کردند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، چند ساعت پس از موافقت کابینه رژیم صهیونیستی با آزادی ۲۶ اسیر فلسطینی که پیش از امضای توافقنامه اوسلو دستگیر شدند، نیروهای اشغالگر حملات گسترده‌ای را برای دستگیری تعداد زیادی از اعضای جنبش حماس به اجرا گذاشتند.

این حملات بیشتر در «نابلس» صورت گرفت و در جریان آن ۱۳ دانشجوی دانشگاه ملی «النجاح» از جمله «امجد بشکار» یکی از نمایندگان فراکسیون اسلامی و «عبدالرحمن اشتیة» نماینده سابق این فراکسیون و نیز دو تن از اعضای شورای سندیکای دانشجویان به نام‌های «عونی الشخشیر» و «امیر اشتیة» دستگیر شدند.

«کمال قتلونی»، «أمیر الطنبور»، «مسعود الکونی»، «عبد الله بنی عودة»، «عبد الرحمن بشتاوی»، «معاذ أبو بکر»، «سمیر أبو شعیب»، «أنس غانم» و «أنس رداد» از دیگران دانشجویانی این دانشگاه هستند که دستگیر شدند.

در «الخلیل» نیز «نزار رمضان»، «ماهر بدر»، «عدنان ابو تبانة» از اعضای ارشد حماس به اضافه «مصعب قفیشة»، «مصعب الزغیر»، «قدری بشارات» و «باسم بنی عودة» دستگیر شدند.

به گفته فرزند ابوتبانة، نیروهای اشغالگر پدرش را دو روز پیش از جشن عروسی دو فرزندش دستگیر کردند تا شادی را به کام آنان تلخ کنند.

وی در تشریح نحوه دستگیری پدر خود گفت: حدود ۱۵۰ نظامی که صورت‌های خود را پوشانده بودند به منزل ما حمله و همه جا را بازرسی کردند و یک دستگاه رایانه را مصادره و خسارت زیادی نیز به منزل وارد کردند.

در همین ارتباط، مرکز مطالعات اسیران فلسطینی و حقوق بشر «الاحرار» حمله گسترده علیه تعداد زیادی از فرماندهان و فعالان حماس در شهرهای مختلف کرانه باختری را محکوم کرد.

«فؤاد الخفش» مدیر این مرکز گفت: این دستگیری‌ها در چارچوب حمله گسترده علیه جنبش حماس در کرانه باختری جا دارد و همزمان با تصویب آزادی ۲۶ اسیر فلسطینی آغاز شده است.

در این میان، نیروهای اشغالگر از دستگیری ۲۰ شهروند فلسطینی در نقاط مختلف کرانه باختری خبر داده و مدعی شدند افراد دستگیر شده که شامل دانشجویان و اعضای ارشد حماس هستند، تحت تعقیب بودند.
Share/Save/Bookmark