نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » اخبار سایر رسانه‌ها

استاد سابق دانشگاه هاروارد: آمریکا دموکراسی همسو با منافع خود را می‌پذیرد

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲

دکتر علی اسکات؛ استاد سابق دانشگاه هاروارد دموکراسی آمریکا را دموکراسی همسو با منافع‌ خودش دانست.

به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از روابط عمومی موسسه رسانه های صوتی و تصویری آستان قدس رضوی، دکتر علی اسکات؛ استاد سابق دانشگاه هاروارد و اهل جمهوری چک با اشاره به اینکه به مدت ۷ سال به جرم مسلمانی در آمریکا زندانی شده است، گفت: دموکراسی که آمریکا همواره از آن دم می زند، آن دموکراسی است که همسو با منافع خودش باشد و هر کسی خلاف آن حرکت کند مورد آزار و اذیت قرار می گیرد و یا زندانی می شود.
وی با اشاره به اینکه ۱۳ سال پیش خداوند قلب من را برای پذیرش اسلام باز کرد، گفت: با خواندن قرآن تصمیم گرفتم خودم انتخاب کنم و آزار و اذیت مردم در آمریکا نیز من را به سمت مسلمان شدن سوق داد با مطالعاتی که داشتم به این نتیجه رسیدم که هر کسی در آخرت باید دنباله رو کسی باشد و تصمیم گرفتم با انتخاب اسلام پشت سر اهل بیت(ع) حرکت کنم.
وی با اشاره به اهمیت تبلیغ دین اسلام گفت: چون زمانی که در هاروارد درس می خواندم توسط دولت آمریکا دستگیر و زندانی شدم در واقع نتوانستم چیزی که بلدم را به دیگران یادبدهم اما وقتی در زندان بودم در بین زندانیان مجموعه ای را تشکیل داده بودیم و به آن ها یاد می دادم که چطور قرآن بخوانند.
دکتر اسکات در پاسخ به بهترین ابزار ترویج دین اسلام در کشورهای غربی گفت: بهترین چیزی که می تواند تعلیم دهنده باشد عمل به اسلام است نه اینکه فقط در ظاهر بیان شود یعنی فرد خودش عمل کننده به دستورات الهی باشد و اگر ما قصد تبلیغ دین را داریم باید خودمان عامل باشیم.
وی با اشاره به نقش شبکه های چون شبکه امام رضا(ع) در ترویج دین اسلام و معارف رضوی گفت: صادقانه بگویم که آن ها هیچ گاه اجازه نمی دهند چنین برنامه هایی در آنجا پخش شود یا به صورت گسترده مردم مطلع شوند که چنین برنامه هایی وجود دارد. این برنامه ها زود بلاک می شود و به هر نحوی مانع اطلاع رسانی آن می شوند و کسانی را که می خواهند در دسترسشان باشد دستگیر و زندانی می کنند و در واقع همواره در حال خراب کردن این کانال ها و کارشکنی هستند.
البته مردمی هم که دنبال این برنامه ها باشند غالبا عربی و فارسی نمی دانند و خیلی سخت است چرا که حوصله ترجمه ندارند و معمولا گاهی انگلیسی هم خیلی خوب یاد ندارند ولی باز هم بهتر است که انگلیسی ارائه بشود چرا که نه تنها برای مسلمان هایی که زبان شان انگلیسی هست نیاز است بلکه خیلی از مردم دنیا انگلیسی بلدند و بعد از آن هم چینی هست که فراگیر است و انشاء الله که امام رضا این شرایط را ایجاد بکند که این معارف و این آموزش ها هر چه بهتر و بیشتر به سمع آن ها برسد چرا که این لازم است چون خیلی ها الان منتظر شنیدن این مسائل هستند و گیرایی دارند و فضا آماده این مسئله است.