واکنش آمریکا به تحریم اندیشکده صهیونیستی توسط ایران

پویش مردم عربستان علیه بازداشت سالمندان

درخواست بلوکه کردن اموال حاکم امارات در انگلیس

شهادت ۱۱ فلسطینی طی دو هفته گذشته

ویدئوکلیپ: پرنده‌ای که مانع بیعت با داعش شد!

ویدئوکلیپ: کشمیر عشق بدون مرز

ویدئوکلیپ: انقلاب بحرین؛ این مسیر ادامه دارد...

ویدئوکلیپ: دلایل امارات برای خروج تدریجی از جنگ یمن

انتقاد IMPACT از کاهش کمک‌رسانی سازمان ملل به مردم یمن

انتقاد از قتل سیستماتیک زندانیان سیاسی در مصر

حمله دوباره پهپادهای ارتش یمن به پایگاه هوایی «ملک خالد» عربستان

خیانت جدید فرانسه به مردم لیبی

ترامپ: باورم نمی‌شود کسی از قطع کمک مالی به اسرائیل صحبت کند

تلاش عربستان برای فراری دادن داعشی‌های در بند کردها

نگرانی از بازگرداندن اجباری مسلمانان روهینگیایی به میانمار

قتل ۹۳ زن در فرانسه طی درگیری‌های خانوادگی

تظاهرات در اندونزی در حمایت از مسجد الاقصی

ورود ارتش سوریه پس از ۵ سال به خان شیخون

ترامپ: ایرانی ها به خاطر غرورشان به ما زنگ نمی زنند

شمال پاریس، بهشت معتادان

چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
کد مطلب: ۸۲۹۰۹
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
درخواست روسیه برای تشکیل جبهه جهانی ضد تروریسم
درخواست روسیه برای تشکیل جبهه جهانی ضد تروریسم
وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که کشورش خواستار تلاش کشورها برای تشکیل جبهه جهانی برای مبارزه با تروریسم تحت حمایت سازمان ملل متحد است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایرنا، سرگئی لاوروف در هشتمین کنفرانس امنیتی مسکو با بیان این مطلب افزود: ما خواهان ایجاد یک کار واقعی، هدفمند و هماهنگ علیه تروریست ها هستیم که پیشتر به ابتکار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه مطرح شد و هدف آن تشکیل یک جبهه جهانی ضد تروریسم تحت حمایت سازمان ملل متحد است.
لاوروف تاکید کرد که امروز مراکز پیشرو در دنیا به جای رقابت با یکدیگر باید با هم برای مبارزه موثر علیه تهدیدات مشترک علیه انسان ها بویژه تروریسم بین المللی متحد شوند.
وزیر دفاع روسیه در ادامه هشدار داد که عدم وجود ارتباط نظامی بین روسیه و ناتو می تواند پیامدهای فراوانی در پی داشته باشد و روسیه از شرکای غربی می خواهد ضمن پرهیز از افزایش رودرویی ها، به تعهداتی که در نشست های سازمان امنیت و همکاری اروپا و جلسات شورای همکاری روسیه و ناتو گرفته شده به منظور تقویت امنیت جهانی عمل کنند.
وی امنیت جهانی و منطقه ای را گروگان اهداف ژئوپلیتیکی برخی کشورها دانست که به دنبال دستیابی به سلطه به هر قیمتی بر دیگر کشورها به جای به رسمیت شناختن واقعیت های نظام چند قطبی در حال ظهور بر اساس منشور سازمان ملل متحد هستند.

** اقدامات آمریکا ان.پی.تی را هم درمعرض خطر قرار داده است
وزیر امور خارجه روسیه در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات غیر مسئولانه واشنگتن از قبیل خروج از برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام، پیمان منع موشک های هسته ای کوتاه و میان برد همزمان با استقرار سیستم دفاع موشکی با هدف برتری نظامی درجهان اشاره کرد و گفت: اقدامات غیرمسئولانه واشنگتن در مورد تعدادی از توافق های بین المللی، آینده پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ (NPT) را به خطر انداخته است.

** به تنهایی نمی توان مناقشه فلسطین را حل کرد
وی در بخش دیگری از سخنرانی خود به مناقشه فلسطین اشاره کرد و گفت که ثبات پایدار در خاورمیانه و شمال آفریقا بدون غلبه بر درگیری های طولانی مدت اعراب و اسرائیل ممکن نمی شود.
لاوروف افزود: بدون ایجاد یک دولت مستقل فلسطینی در مرزهای شناخته شده ۱۹۶۷ در شرق بیت المقدس (قدس اشغالی) رسیدن به ثبات پایدار در این منطقه ممکن نیست.
وی هشدار داد: ارایه طرحی خلاف قطعنامه سازمان ملل متحد و ابتکار عمل صلح عربی نمی تواند راه حلی درازمدت و منصفانه برای پایان دادن به مناقشه باشد و تنها موجب ایجاد مراکز جدید رویارویی در منطقه می شود.
Share/Save/Bookmark