نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » اخبار سایر رسانه‌ها

پاسخ حمله جنگنده‌های صهیونیستی به غزه توسط مقاومت

۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۴

مقاومت فلسطین در پاسخ به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به برخی مواضع در نوار غزه، 27 خمپاره به سمت اراضی اشغالی شلیک کرد و پس از آن جنگنده‌های رژیم صهیونیستی، به چندین موضع مقاومت در نوار غزه حمله کردند.

به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از العالم، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی صبح امروز (سه شنبه) به چندین نقطه در نوار غزه حمله کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «معا»، این جنگنده‌ها بیش از ۱۰ موشک به سمت مواضع مقاومت در «حی الزیتون و الشجاعیه» در نوار غزه شلیک کردند و صدای انفجارهای بزرگ، غزه را لرزاند.

رژیم صهیونیستی اعلام کرده ۲۵ خمپاره به سمت شهرک‌های مجاور با نوار غزه شلیک شده و بهانه تل‌آویو برای حمله به نوار غزه همین موضوع بوده است.

واحد توپخانه صهیونیست‌ها نیز چندین گلوله به سمت نوار غزه شلیک کرد.

رژیم صهیونیستی در شهرک‌های مجاور نوار غزه حالت آماده‌باش اعلام کرد و مدعی شد جهاد اسلامی در پشت پرده شلیک خمپاره‌ها به سمت این شهرک‌ها بوده است؛ آژیرهای هشدار نیز در شهرک‌های مذکور به صدا در آمد.

دو روز پیش، یگان توپخانه رژیم صهیونیستی چندین گلوله به سمت دو نقطه دیدبانی متعلق به جهاد اسلامی در شمال شرق رفح شلیک کرد و ۲ نفر از اعضای نظامی این جنبش فلسطینی را به شهادت رساند.

دیروز نیز رژیم صهیونیستی یکی از برج‌های دیدبانی گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس را هدف قرار داد و یکی از اعضای این گردان‌ها را به شهادت رساند.

رژیم صهیونیستی مدعی شده با برخی از خمپاره‌های شلیک شده با گنبد آهنین مقابله کرده اما صدای انفجارهایی در شهرک‌های مجاور غزه شنیده شده است.

«الون بن دافید» تحلیلگر نظامی رژیم صهیونیستی اعلام کرد، این حمله خمپاره‌ای مقاومت به شهرک‌های صهیونیستی از زمان جنگ ۵۱ روزه در سال ۲۰۱۴ تا کنون، در نوع خود بزرگترین بوده است؛ وی افزود گنبد آهنین ۱۳ موشک برای هدف‌گیری خمپاره‌ها شلیک کرده اما با این حال برخی از خمپاره‌ها به شهرک‌های مذکور برخورد کرده و خسارات مالی بسیاری به جا گذاشته است.

رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۴ به بهانه‌های واهی ۵۱ روز به مردم بی‌پناه غزه حمله بی‌ امان کرد؛ در این جنگ بیش از ۲۲۰۰ نفر شهید و نزدیک به ۱۱ هزار نفر مجروح شدند.

تل‌آویو از شلیک دو خمپاره دیگر به سمت اراضی اشغالی خبر داد و اعلام کرد تعداد خمپاره‌های شلیک شده به ۲۷ عدد رسیده است.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواستار برگزاری نشست امنیتی ویژه پس از تحولات امروز غزه شد. ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده به سختی به حمله خمپاره‌ای امروز مقاومت پاسخ خواهد داد.