زندگی مرفه «عمر البشیر» در زندان!

پویش تحریم کالاهای اسرائیلی در اندونزی در اعتراض به معامله قرن

طومار فعالان لبنان در اعتراض به نژادپرستی علیه آوارگان سوری

طرح استیضاح نخست‌وزیر اردن به دلیل شرکت در نشست منامه

پیام ستاره تیم ملی فوتبال مصر به داماد ترامپ

عکس/ به آتش کشیدن عکس ترامپ و پادشاه بحرین در فلسطین

اعتصاب سراسری در غزه علیه «نشست منامه» و «معامله قرن» + تصاویر

کمپین سازمان عفو بین‌الملل برای آزادی فعالان زن در عربستان

پوستر: انهدام پهپاد آمریکایی به‌دست ایران

فروش اینترنتی کودکان در مصر!

طومار ۷۰ سازمان اروپایی علیه معامله قرن و نشست منامه

افزایش بی دینی در بین جوانان عرب

عکس/ تظاهرات مردم مراکش در اعتراض به کنفرانس منامه و معامله قرن

ویدئو کلیپ: رؤیای کودکان یمنی

تظاهرات گسترده مردم نیجریه برای آزادی فوری شیخ زکزاکی + فیلم

مجوعه پوستر: رؤیای کودکان یمنی

شهر کالیته

بررسی ابعاد و پیامدهای حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان + فیلم

تظاهرات صدها هزار نفری مردم جمهوری چک برای استعفای نخست‌وزیر + عکس

دولت میانمار اینترنت مسلمانان را قطع کرد!

يکشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
کد مطلب: ۷۵۸۵۳
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
آل‌خلیفه از توهین به شیعیان دفاع کرد
آل‌خلیفه از توهین به شیعیان دفاع کرد
نایب رئیس سازمان اطلاعات کل بحرین و عضو خاندان حاکم این کشور، پس از آنکه توهین‌های او به شهروندان شیعه در این کشور رسوایی به بار آورد، مجبور شد صفحه اینستاگرامش را ببندد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از سایت "مرآة البحرين" نوشت، خلیفه بن احمد آل خلیفه، در صفحه اینستاگرام خود با کلماتی همچون "مشرک"، "حرام زاده" و "قبرپرست" و بسیاری دشنام ها و ناسزاهای زشتی که قابل ذکر نیستند، به شیعیان ناسزا گفته است.
در واقع این اولین بار نیست که یکی از اعضای خاندان حاکم اینگونه بی شرمانه به شهروندان این کشور توهین می کند؛ در سال ۲۰۱۴ نیز یک نویسنده منسوب به خاندان آل خلیفه به نام "لولوه آل خلیفه"، در یک روزنامه محلی، به قبایل سنی بحرینی که به قطر مهاجرت کرده اند، اهانت کرده و آنها را "مشتی وطن فروش که بحرین را به دینار و درهم فروخته اند" توصیف کرد.
خالد بن احمد آل خلیفه، برادر نایب رئیس سازمان اطلاعات کل بحرین، نیز در اظهار نظری درباره رسوایی اینستاگرامی برادرش در اهانت به شیعیان بحرین گفته بود: "ناسزا گفتن به شیعیان در بحرین، عادی است و هیچ عیبی ندارد آنها صرفا یک عده خوک هستند."!!
این دو برادر، نماینده واقعی تفکر سنتی حاکم بر خاندان آل خلیفه درباره شیعیان هستند که می توانند پس از اهانت به شیعیان از مجازات قانون فرار کنند.

آنها می دانند که در این کشور هیچ کس جرأت بازخواست آنها را ندارد. لذا اینگونه رفتار می کنند.
یکی از وکیلان دادگستری بحرین به نام فاطمه الحواج پیش از این گفته بود: "دادگاه های بحرین بیش از ۴۰۰ حکم علیه خاندان حاکم صادر کرده اند اما همگی این حکم ها حتی با وجود مراجعه شاکیان به شورای خاندان حاکم، معلق مانده است."
در مورد این دو برادر یعنی خلیفه و خالد، شدیدترین برخوردی که ممکن است با آنها شود، این است که مجبورشان کنند صفحه هایشان را در شبکه های اجتماعی ببندند. لذا خلیفه (نایب رئیس سازمان اطلاعات کل بحرین) اولین صفحه خود را با وجود ۴۵ هزار دنبال کننده بست اما برادرش خالد همچنان در حال جولان دادن است.
در سال ۲۰۱۵ ناصر بن خالد آل خلیفه، فرزند وزیر دیوان سلطنتی و افسر ارتش بحرین نیز مجبور شد صفحه تویتر خود را ببندد. وی از سال ۲۰۱۱ این صفحه را به ناسزا گفتن به شیعیان و اهانت به آنها اختصاص داده بود. البته دلیل اصلی بسته شدن صفحه تویتر وی، یک رسوایی دیگر یعنی حمایت علنی او از طرح "اعزام جنگجو" برای جذب و ارسال عناصر افراطی به سوریه بود.
در سال ۲۰۱۴ صفحه تویتری "منرفزهم" که توسط محمد بن صقر ال خلیفه اداره می شد پس از چهارسال اهانت به اهل تشیع و ناسزا گفتن به آنها، بلاخره بسته شد.
"محمد بن صقر"، وابسته به عناصر رده دوم خاندان حاکم بحرین است که در مقایسه با خاندان آل خلیفه، سهم کمتری از قدرت برده اند. وی نیز با خیال راحت و بی هیچ بازخواستی، در زمینه توهین به شیعیان جولان می دهد.
Share/Save/Bookmark