پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

هشتگ «اوباما، بهتر بود» آمریکایی‌ها علیه ترامب

آوارگی ۲۷۵ هزار یمنی طی ۶ ماه اخیر

پویش مردم امارات علیه بازداشت‌های خودسرانه حکومت

اقدام ضدایرانی فدریکا موگرینی

خروج بدون بازگشت ۷۲۰ هزار نفر از اسرائیل

تداوم اعتراضات به جنایات ترکیه در عفرین سوریه

اعتصاب غذای زنان مصری علیه بازداشت دختر قرضاوی

تظاهرات گسترده مردم انگلیس در حمایت از محیط زیست

شهرک‌نشین صهیونیست کودک ۶ ساله فلسطینی را زیر گرفت و کشت

نامزد پیشتاز نخست‌وزیری انگلیس اسلام را مانع پیشرفت دانست

ویدئو کلیپ: شیخ زکزاکی را آزاد کنید

پوستر: سکوت جهانی مقابل جنایات دولت نیجریه علیه شیخ زاکزاکی

بازداشت ۱۵۰ معترض در روز ملی فرانسه

آمریکا دو جنگنده اف ۳۵ به اسرائیل هدیه داد

وزیر تونسی پرچم کشور خود را تشخیص نداد!

حمایت ۷ سازمان اسرائیلی از جنبش تحریم اسرائیل

سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۳
کد مطلب: ۱۵۵۴۳
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
اقدامات توهین‌آمیز و نقض حقوق و هتک حرمت زندانیان بحرین در زندان‌های آل خلیفه
اقدامات توهین‌آمیز و نقض حقوق و هتک حرمت زندانیان بحرین در زندان‌های آل خلیفه
«حسین جواد» دبیرکل سازمان اروپایی-بحرینی حقوق بشر و از زندانیان آزادی‌خواه بحرین، از اقدامات توهین‌‌آمیز و نقض حقوق و هتک حرمت زندانیان بحرینی در زندان‌های رژیم آل‌خلیفه سخن گفت.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از فارس، سازمان اروپایی – بحرینی حقوق بشر در مورد حملات انتقام جویانه علیه زندانیان اندیشه و بیان در بحرین به ویژه بازداشت شدگان در زندان «الحوض الجاف» که در شمال شرق این کشور می‌باشد، بیانیه‌ای مطبوعاتی صادر کرد.

در این بیانیه شکایت‌ها درباره وخامت اوضاع زندانیان، درد و رنج‌هایی که با آن مواجه هستند، شرایط ناگوار سلول‌های و بخش‌هایی که فعالان بحرینی در آن حبس هستند، تداوم بازرسی‌های غافلگیر کننده و توهین‌آمیز در ساعت‌های پایان شب و زمانی که اکثر زندانیان در حال استراحت و خواب هستند و یورش نیروهای ویژه به سلول‌ها به بهانه بازرسی ناگهانی افزایش یافته است.

آخرین این شکوائیه‌ها از «حسین جواد» دبیرکل سازمان اروپایی - بحرینی حقوق بشر و از زندانیان آزادی خواه بحرین است که روز ۵ ژانویه ۲۰۱۴ در تماس با خانواده‌اش به صورت مدرک و سندی زنده از اقدامات و توهین‌ها علیه زندانیان سخن گفته است.

وی در این‌باره تصریح کرده است: در سلولی در بخش ۲ زندان الحوض الجاف زندانی هستم که مرکز احتیاطی و ذخیره برای بازرسی‌های ناگهانی توسط نیروهای ویژه است که اکثر آنها اردنی هستند و رئیس آنها یک افسر اردنی به نام «احمد العمادی» به شمار می‌آید.

حسین جواد ادامه می‌دهد که مسئولان مرکز به صورت توهین آمیز دستور دادند تا به بهانه بازرسی زندانیان در حالی که دستان خود را پشت سر قرار داده بودیم، رو به دیوار بایستیم و در طول این مدت به صورت تحریک آمیز اقدام به تصویر برداری از ما می‌کردند و زمانی که اقدام موسوم به بازرسی به اتمام رسید، بعد از بازگشت به سلول دیدیم که همه چیز زیر و رو شده و گویی که طوفان شدیدی رخ داده است، لباس‌های ما کثیف و سلول تبدیل به سطل زباله شده بود، تمام دفترچه یادداشت‌های ما که در آن خاطرات خود را می‌نوشتیم و همچنین تمام لوازم ما به سرقت رفته بود، یک روز کامل را صرف تمیز کردن سلول و شستشوی لباس‌هایی که غیر آن چیزی برای پوشیدن نداشتیم، کردیم.

وی افزوده که مدیریت زندان به درد و رنج‌های ما به عنوان زندانی توجه نمی‌کند، بسیاری از زندانیان بیمار هستند و هیچ اقدامی برای مداوای آنها صورت نمی‌گیرد، پدر شهید «محمد ابو تاکی» از دردهای شدید در ناحیه شکم رنج می‌برد، ولی مدیریت زندان موضوع را نادیده گرفته و بعد از چند روز وی را به کلینیک زندان و از آنجا به بیمارستان وزارت کشور و سپس برای انجام عمل جراحی به بیمارستان السلمانیه منتقل کردند و همه این اتفاقات بدون اطلاع خانواده وی صورت گرفت و ۴ تن از عناصر پلیس اطراف تخت وی را در بیمارستان محاصره کردند، زندان الحوض الجاف حقوق حقه زندانیانی که خواهان دموکراسی هستند، را نقض و به آنها ظلم می‌کند و با نادیده گرفتن حقوق اولیه آنها تنها شاهد درد و رنج‌هایشان است.

در همین راستا سازمان مذکور اقدام به مستند سازی شماری از شکوائیه‌های خانواده‌های زندانیان کرده است، آنها از وجود مانع پلاستیکی در کنار میله‌های فلزی که مانع از ارتباط مستقیم با خانواده‌هایشان می‌شود و همچنین بازرسی‌های توهین آمیز در اماکن نامناسب رنج می‌برند، مدیریت زندان هیچ توجهی به مشکلات خانواده‌های زندانیان ندارد که تازه‌ترین مورد نقض حقوق آنها زمانی بود که خانم اسماء درویش از فعالان بحرینی به خاطر وجود عکس همسر زندانی‌اش بر روی لباس از ملاقات با وی محروم شد!!

حسین جواد همچنین در مورد آزار و اذیت جنسی به هنگام بازرسی بدنی گلایه کرد و اظهار داشته که مدیریت زندان الحوض الجاف صدها مورد نقض حقوق زندانیان را نادیده می‌گیرد و اینکه آنها برای گرفتن اعترفات دورغ یا انتقام به خاطر مطالبات دموکراتیک و دفاع از حقوق بشر، اقدام به شکنجه زندانیان می‌کنند.

سازمان اروپایی – بحرینی حقوق بشر در ادامه از وخامت اوضاع زندانیان زندان الحوض الجاف و شکنجه ظالمانه و وحشیانه آنها به شدت ابراز نگرانی کرد که تازه‌ترین نمونه این دست اقدامات، یورش‌ نیروهای ویژه به بخش ۶ زندان - در این زندان افراد بازداشت هستند که سن آنها از ۱۷ سال تجاوز نمی‌کند و تراشیدن اجباری موی سر آنها با اعمال زور و خشونت که منجر به زخمی شدن سر آنها شد.

این سازمان افزوده است که شرایط زندان بحرانی است و اکثر اوقات آب قطع است و لوله‌های فاضلاب نشت می‌کند و زندانیان از دریافت لباس‌های زمستانی و دیگر لوازم مورد نیاز محروم هستند.

این سازمان اعلام کرده که زندانیان اجازه تماس منظم ندارند و اکثر اوقات تماس آنها با یکدیگر به صورت محدود و بسیار کوتاه صورت می‌گیرد و آنها هر ۱۲ روز یا دو هفته یک بار تنها به مدت ۳۰ دقیقه حق ملاقات دارند که این زمان کوتاه نیز به خاطر بازرسی‌های طولانی از دست می‌رود. آنها حق اعتراض نسبت به شرایط یا سوء رفتار زندانبانان ندارند و تنها ابزار فشار آنها برای بهبود شرایط ناگوارشان اعتصاب غذا است که این حرکت اعتراضی نیز نادیده گرفته شده یا به صورت خشونت آمیز با آن برخورد می‌شود.

در زندان الحوض الجاف هزاران بحرینی به خاطر مسائل سیاسی زندانی هستند و این زندانیان بیش از یک سال است که بدون محاکمه در این زندان به سر می‌برند و هرگاه به دادستانی کل ارجاع داده می‌شوند، دوره بازداشت آنها تمدید می‌شود.

سازمان‌های حقوقی بعد از صدور شکوائیه‌ها اقدام به بازدید از این زندان کرده‌اند، به ویژه بازدیدهای سازمان صلیب سرخ جهانی در دهه نود باعث بهبود شرایط زندان شد، ولی طولی نکشید که در سال‌های اخیر با ظهور سرویس‌های امنیت ملی و بازگشت شکنجه‌های سازمان یافته علی الخصوص بعد از اعتراضات گسترده مردمی که در ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ شرایط بحرانی‌تر شد.

سازمان مذکور بر اصول و موازین بین المللی مربوط به حمایت از زندانیان و بازداشت شدگان به ویژه رفتار انسانی و احترام به منزلت و کرامت افرادی که تحت هر شرایطی زندانی یا بازداشت هستند، تاکید کرد.

سازمان اروپایی – بحرینی حقوق بشر از مسئولان بحرین خواستار احترام و رعایت حقوق زندانیان در تمام بازداشتگاه‌ها و زندان‌ها شد.

سازمان اروپایی – بحرینی حقوق بشر همچنین خواستار مداخله فوری کمیته صلیب سرخ جهانی و سازمان‌های بین المللی ذی ربط برای توقف نقض حقوق بشر توسط مسئولان بحرین در سایه نبود نظارت بین‌المللی شد.

همچنین این سازمان در چارچوب تلاش‌های و درخواست‌های بی‌وقفه خود از سازمان ملل و کشورهای اروپایی و سازمان‌های بین المللی خواستار مداخله فوری و اعمال فشار به دولت بحرین برای توقف سرکوب و شکنجه فعالان و شهروندان خواهان دمکراسی شد.

سازمان مذکور مسئولان بحرین را به آزادی تمام زندانیان اندیشه و بیان و بازداشت شدگان به خاطر دموکراسی، آزادی و عدالت و توقف سرکوب‌ها و تسریع در ایجاد راه حل سیاسی شد که تضمین کننده حقوق تمام شهروندان باشد، شهروندانی که حقوق مسلم آنها در برابر سازمان‌های حقوقی ذیربط و افکار عمومی نقض می‌شود.
Share/Save/Bookmark