پوستر: ترامپ نژادپرست

پوستر: کشف بالن آتش‌زای آمریکایی در زمین‌های کشاورزی سوریه

پوستر: امام خمینی(ره): باید نهضت مستضعفین در مقابل مستکبرین در تمام عالم گسترده شود

پوستر: نژادپرستی در آمریکا ادامه دارد...

پوستر: آمریکا بدون روتوش

گفتگو با مکس پری درباره وحشیگری پلیس آمریکا

پوستر: تیتر: فرار ترامپ به زیرزمین کاخ سفید در پی اعتراضات مردم

پوستر: ولیعهد سعودی وقت و هزینه زیادی را صرف بازی‌ رایانه‌ای می‎‌کند

پوستر: ترامپ، ارتباط آمریکا را با سازمان بهداشت جهانی به طور کامل قطع کرد

پوستر: نژادپرستان بزرگ قرن 21

ویدئو کلیپ: قضاوت با شما...

ویدئو کلیپ: اقتدار دریایی از خلیج فارس تا دریای کارائیب

گفتگو با دکتر میشل جونز درباره مسئله اقدامات ضد انسانی اسرائیل+ فیلم

پوستر: آزادی فلسطین، هدف اصلی محور مقاومت

پوستر: همه دستاوردهای ترامپ در مقابله با ایران

پوستر: نژادپرست

نظرسنجی: کدامیک نژادپرست‌تر هست؟

پوستر: رژیم‌های نژادپرست

نظرسنجی: آیا با حذف اسرائیل موافقید؟

پوستر: اخطار توئیتر به ترامپ به‌خاطر طرح ادعاهای نادرست

دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۶:۵۸
کد مطلب: ۳۰۱۱۳
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
مخالفت مردم ایتالیا با برگزاری رزمایش مشترک این کشور و رژیم صهیونیستی
مخالفت مردم ایتالیا با برگزاری رزمایش مشترک این کشور و رژیم صهیونیستی
صلح طلبان، طرفداران محیط زیست، نمایندگان احزاب چپ گرا و هزاران نفر از مردم عادی در آستانه تمرینات مشترک نظامی میان ایتالیا و رژیم صهیونیستی در جزیره ساردنیا در غرب ایتالیا، با شعار ˈنوکری نظامی، نه! ˈ تظاهرات کردند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری ایرنا، در آستانه تمرینات نظامی مشترک میان ایتالیا و رژیم صهیونیستی(۳۰ شهریور ماه)، جزیره ساردنیا تبدیل به صحنه اعتراض اهالی این استان علیه 'نوکری نظامی' و 'سوء استفاده از این جزیره ' شد.

هزاران نفر از مردم جزیره ساردنیا در منطقه 'کاپو فرسکا ' روز گذشته علیه اشغال نظامی این استان ایتالیایی و پایگاه های فعال برای تمرینات نظامی، تظاهرات کردند که به تنش با نیروهای پلیس نیز منجر شد.

معترضین، اشغال نظامی ساردنیا را یک سوء استفاده خواندند که از ۶۰ سال پیش ادامه دارد.

در بیانیه ای که از سوی برگزار کنندگان این اعتراض منتشر شد، آمده است: ما دیگر تحمل این اوضاع را نداریم، سرزمین ما تبدیل به میدان تمرینات نظامی و هر نوع آزمایش جنگی برای کشتار مردم شده است .

در ادامه بیانیه آمده است: با گذشت زمان، دولت ایتالیا نیز ریتم تمرینات نظامی را تقویت کرده است. اشغال نظامی معرف نقض آشکار حاکمیت ملی و ارضی است که مانع توسعه اجتماعی اقتصادی مستقل ملت می شود و ساردنیا را محکوم به ایفای نقش بدنام 'خدمت به جنگ' می کند.

'ما می خواهیم که ساردنیا تبدیل به یک جزیره صلح شود که اراضی آن برای تمرینات جنگی ارتش ها (ایتالیایی و غیر ایتالیایی) استفاده نشوند و هرگونه فعالیت و حضور مربوط به آنهایی که (رژیم صهیونیستی) از جنگ برای تجاوز به سایر ملت ها و جرایم علیه مردم، بیمارستان ها، مدارس، پناهگاه آوارگان و منازل استفاده می کنند، جلوگیری شود .'

هدف از این اعتراض، متوقف کردن فوری تمام تمرینات نظامی و پایان نوکری نظامی و بستن میدان تمرینات نظامی و احیای آنها است.

بر اساس این گزارش، با وجود مخالفت های مردمی، اغلب تمرینات نظامی مشترک میان ایتالیا و رژیم صهیونیستی، نیروهای ناتو و آمریکا در جزیره ساردنیا انجام می شود.

معترضین که از سراسر ساردنیا برای شرکت در این تظاهرات خود را به این شهر رساندند، خواستار تعطیلی پایگاه های نظامی که شامل ۳۰ هزار هکتار از اراضی این استان می شود، شدند.

پس از پایان تظاهرات و سخنرانی ها، تنش میان برخی معترضین و پلیس شدت گرفت تا جاییکه به پرتاب سنگ و گازهای اشک آور کشیده شد اما به درگیری مستقیم منجر نشد.

برخی از معترضین موفق به عبور از شبکه آهنی و سیم های خاردار در مقابل پایگاه نظامی شده و با یک صف متشکل از نیروهای ضد شورش پلیس و خودروهای زرهی روبه رو شدند. عده زیادی نیز تا دیروقت به نشان اعتراض بر روی زمین نشستند.

وزارت دفاع ایتالیا به تازگی اعلام کرد که نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی (Tsa­hal) و ارتش ایتالیا از روز ۲۱ سپتامبر آینده (۳۰ شهریور) در آسمان های جزیره ساردنیا ، به تمرینات مشترک نظامی می پردازند.

وزارت دفاع ایتالیا در چارچوب فعالیت های برنامه ریزی شده در جزیره ساردنیا، برنامه ۶ ماه دوم سال ۲۰۱۴ را که شامل تمرینات مشترک نظامی با رژیم صهیونیستی می شود، اعلام کرد که با واکنش تند کمیته ها و سازمان های صلح طلب روبه رو شد.

تمرینات مشترک نظامی میان ایتالیا و رژیم صهیونیستی طی قانونی که در سال ۲۰۰۵ تصویب شد، پیش بینی شده است که خود با ادعاهای وزارت دفاع ایتالیا که می گوید پیمان دوجانبه میان اسراییل و ایتالیا چنین عملیاتی را پیش بینی نمی کند، در تناقض است.

روزنامه 'ایل مانیفستو' در این باره نوشت: در این تمرینات نظامی اسراییلی ها با جنگنده های اف ۱۵ و اف ۱۶ به همراه سایر هواپیماها از میراژ تا Amx بر فراز آسمان ساردنیا پرواز و به تمرینات هوایی می پردازند.

علاوه بر همکاری نظامی میان ایتالیا و ارتش رژیم صهیونیستی، شرکت هواپیماسازی ایتالیا اخیرا نخستین هواپیماهای آموزشی ام ۳۴۶ را تحویل این رژیم داده که قرار است جایگزین هواپیماهای Ta- ۴ شوند و گفته می شود تا سال ۲۰۱۶ میلادی مجموعا ۳۰ فروند از این نوع جنگنده های آموزشی را به اسراییل تحویل خواهد داد.

این روزنامه نوشت: بیش از ۶۰ درصد همکاری نظامی ایتالیا در جزیره ساردنیا و در منطقه ای به وسعت ۳۵ هزار هکتار انجام می شود، جاییکه مراکز متعدد نظامی و بزرگترین میادین تیراندازی در اروپا وجود دارد.

بر اساس این گزارش، همکاری های نظامی میان ایتالیا و اسراییل از روز دوم ماه دسامبر سال ۲۰۰۸ میلادی، یعنی سه هفته قبل از عملیات 'سرب داغ ' تقویت شد و ناتو نیز برنامه همکاری های خصوصی با اسراییل را تصویب کرد. این برنامه شامل تبادل اطلاعات میان سرویس های اطلاعاتی، ارتباط اسراییل با سیستم الکترونیک ناتو، همکاری در بخش تسلیحاتی و افزایش تمرین های مشترک نظامی می شود.
Share/Save/Bookmark