کمپین فعالان انگلیسی در حمایت از فلسطین

کمپین فعالان انگلیسی برای آزادی زندانیان سیاسی در میانمار

اعتراض به حذف حساب کاربری فعالان حامی فلسطین در فیس‌بوک

استقبال «ساف» از پیشنهاد حق بازگشت آوارگان فلسطینی

حمله راکتی تروریست‌های تحریر‌الشام به حماه سوریه

موفقیت ارتش یمن در سرنگونی پهپاد جاسوسی سعودی

عکس/ هدایای کودکان سوری، فلسطینی و لبنانی به کودکان ایرانی سیل‌زده

پوستر: تفاوت سفره‌های افطاری در عربستان و یمن

مقابله خیابانی دانشجویان لهستانی با نژادپرستان

مرگ 760 فعال سیاسی در زندان‌های مصر

افشای عصبانیت «بن سلمان» از عملیات پهپادی یمنی‌ها

عکس/ سفره افطاری مقامات معبدی در اندونزی برای مسلمانان

عملیات ضد تروریستی ارتش سوریه در حومه شمالی حماه

اعتراض فعالان مراکشی به اقدام پارلمان آلمان علیه جنبش تحریم اسرائیل

انفجار پایتخت سومالی را لرزاند

حامیان استیضاح ترامپ در مجلس آمریکا افزایش یافتند

درخواست امارات، عربستان و بحرین برای میزبانی جام‌جهانی!

هشدار سازمان ملل درباره جنگ داخلی در لیبی

شرکت «جرمی کوربین» در مراسم افطار مسلمانان

صحبت‌های اخیر درباره مهاجران افغانی از منظر برادری ما با مردم ایران درست نبود

پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۹
کد مطلب: ۶۳۶۲
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
فریاد مردم بحرین علیه شیخ حمد در خیابان‌ها
فریاد مردم بحرین علیه شیخ حمد در خیابان‌ها
مردم مناطق مختلف بحرین با برگزاری تظاهرات بر لزوم خروج نیروهای اشغالگر سعودی از کشورشان تاکید کرده و علیه شاه بحرین شعار دادند.
به گزارش جبهه جهاین مستضعفین، فارس به نقل از رسانه‌های بحرینی نوشت، مردم در شهر منامه با برگزاری تظاهرات تحت عنوان "نافرمانی مدنی آتی" خواستار شرکت در مراسم ضد دولتی روز ۱۴ اوت در بحرین شدند.

تظاهرات کنندگان همچنین علیه حمد بن عیسی آل خلیفه شاه بحرین شعار دادند.

تظاهرات مشابهی نیز در جزیره ستره تحت عنوان "نافرمانی علیه سرکشی" برگزار شد و تظاهرات کنندگان علیه اشغالگری رژیم سعودی در کشورشان شعار سردادند.

مردم شهر الدرزا نیز با برگزاری تظاهرات گسترده‌ای، یورش دستگاه‌های امنیتی رژیم به خانه‌های مردم را محکوم کرده و خواهان آزادی بازداشت شدگان و قصاص قاتلان شهدا شدند.

این تظاهرات مردم بحرین برای آماده شدن هرچه بیشتر به منظور برگزاری تظاهرات گسترده سراسری در روز ۱۴ اوت آینده برگزار شد.

جنبش تمرد بحرین به تاسی از جنبش تمرد مصر و تونس اخیرا اعلام موجودیت کرد و مردم را به برگزاری تظاهرات و اعتراضات مسالمت آمیز فراخوانده است.

صدها جوان بحرینی در صفحات اجتماعی اینترنتی خود از مردم بحرین دعوت کردند تا به شکلی گسترده به خیابان‌ها آمده و علیه رژیم آل خلیفه تظاهرات کنند.

این جوانان بحرینی تاکید کردند که ایده تشکیل «جنبش تمرد» بدون تردید انقلاب بحرین را وارد مرحله جدیدی از مبارزه و قیام علیه رژیم آل خلیفه می‌کند.

این فراخوان و دعوت بحرینی با استقبال گسترده در میان بحرینی‌ها مواجه شده، به ویژه آنکه جنبش تمرد مصر از زمان شکل گیری در ۳۰ ژوئن تاکنون توانسته، موفقیت‌هایی را در عرصه سیاسی مصر محقق کند.

جنبش تمرد بحرین در بیانیه خود روز چهاردهم اوت (۲۳ مرداد) را روز برگزاری تظاهرات و اعتراضات در سراسر این کشور اعلام کرده وآورده است که روز چهاردهم اوت، لحظه انفجار جدید و تغییر معادلات و ایجاد تحولات راهبردی» در بحرین خواهد بود.

رژیم بحرین که از اعلام موجودیت جنبش تمرد در این کشور به هراس افتاده وضع قوانین سختگیرانه، عملیات گسترده امنیتی و برخورد شدید با فعالان و معترضان را پیش از فرا رسیدن ۱۴ اوت (۲۳ مرداد) آغاز و به خانه‌های مردم یورش برده و افراد را بازداشت می‌کند.

مجلس ملی بحرین در پایان جلسه فوق العاده اخیر خود برای تعدیل قانون به اصطلاح مبارزه با تروریسم در خصوص شماری از توصیه ها به توافق رسید که با دستور شاه بحرین به دولت اجرایی شد.

ممنوعیت برگزاری هرگونه تظاهرات در شهر منامه، تشدید مجازات‌ها و اعمال حالت فوق العاده و سلب تابعیت و برخورد با جمعیت‌های سیاسی از جمله این توصیه‌ها است.

در راستای سرکوب بیشتر مردم بحرین، وزیر دادگستری این کشور اعتراف کرد که اختیارات بیشتری به نیروهای پلیس برای مقابله با اعتراضات داده شده است.

«خالد بن علی آل خلیفه» در گفت‌وگو با روزنامه الوطن ارگان دفتر پادشاهی بحرین گفت که اختیارات بیشتری به پلیس برای مقابله با اعتراضات داده شده است اما به ماهیت آنها اشاره ای نکرد.

وزیر دادگستری بحرین گفت: ما هرگز منتظر روز ۱۴ اوت نخواهیم ماند و چیزی را که باید انجام دهیم امروز انجام می دهیم و آنچه دوست داریم انجام دهیم همان حفظ امنیت است و امنیت منتظر نمی ماند و ارتباطی به تاریخ یا سیاست ندارد.

با نزدیک شدن موعد برگزاری تظاهرات گسترده در بحرین در ۱۴ اوت، شاه بحرین نیز فرمانی را به هدف تشدید مجازات ها صادر کرد.

در این فرمان، نشست های عمومی و برگزاری تظاهرات در منامه ممنوع شده است اما تحصن در برابر سازمانهای بین المللی با اجازه کتبی رئیس امنیت عمومی یا معاون وی قابل اجرا است.

بر اساس این فرمان، قانون کودکان نیز تعدیل شده به صورتیکه در صورت شرکت کودکان در تظاهرات یا تجمع های سیاسی، رئیس اداره ذیربط در وزارت کشور به والدین آن کودک هشدار دهند که رفتار کودکشان را در آینده کنترل کنند.

در صورت تکرار این مسئله از سوی کودک، طبق قانون کودکان تدابیر لازم اتخاذ خواهد شد و کودک به دوره آموزشی فرستاده شده و یا در یکی از مؤسسات اجتماعی نگهداری خواهد شد.

در این تعدیلات صورت گرفته، مجازات والدین نیز در صورت اهمال در مراقبت از کودک خود به زندان یا جریمه مالی و یا هردو مورد افزایش یافته است. مجازات تعیین شده حداقل یک سال زندان و یا پرداخت جریمه هزار دینار بحرین تعیین شده است.

بحرین از فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد اعتراضات مسالمت آمیز برای دستیابی به آزادی و روی کار آمدن نظامی منتخب است که با سرکوبگری مواجه شده است.
Share/Save/Bookmark