کلیپ: نسل کشی مسلمانان در میانمار را متوقف کنید

پوستر: مقایسه محمد مرسی و بشار اسد

اعلام آمادگی ۵۰ شهر آلمان برای استقبال از آوارگان

اعتراض به تعلیق ارسال کمک‌های غذایی به مناطق تحت سیطره حوثی‌ها در یمن

برگزاری کنفرانس «قتل عامدانه محمد مرسی» در استانبول ترکیه

تحصن در الجزایر علیه تعطیلی رسانه‌های منتقد

برگزاری نمایشگاه پناهندگان در لندن

تظاهرات فعالان آمریکایی علیه تعطیلی اردوگاه پناهندگان + تصاویر

لغو کنسرت خواننده زن حامی اسرائیل در اردن

عدم شایستگی عربستان برای ریاست بر كنفرانس گروه 20

درخواست تشكیل كمیته حقیقت‌یاب برای مرگ محمد مرسی

انتشار گزارش شکنجه زندانیان سیاسی در ترکیه

فیلم/ گدایی به اسم آوارگان سوری در فرانسه

«معامله قرن» از نگاه تحلیل‌گران خارجی + فیلم

یک مسئول صهیونیست: بن‌سلمان و بن‌زاید بیشتر از یهودیان از اسرائیل حمایت می‌کنند

پوستر: گرسنگی و مرگ، هدیه سعودی‌ها به کودکان یمنی

نمونه کارهایی از کالیته و سرکالیته

تولید جدیدترین کالیته و سرکالیته در شهر کالیته

کلیپ: قدرت پوشالی آمریکا

تظاهرات محیط زیستی در لبنان

يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
کد مطلب: ۸۳۷۷۴
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
تلاش عربستان برای سکونت مزدوران سعودی در استان‌های جنوبی
تلاش عربستان برای سکونت مزدوران سعودی در استان‌های جنوبی
عربستان مزدوران جنگ یمن را جایگزین ساکنان استان‌های جنوبی می کند
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، ایرنا  به نقل از پایگاه خبری 'مرآت الجزیره' گزارش داد: مقامات سعودی در تلاش هستند تا با مهاجرت اجباری ساکنان استان های جنوبی، مزدوران جنگ یمن را در این مناطق سکنی دهند.

بر اساس گزارش این پایگاه خبری، با گذشت ۴ سال از آغاز تجاوز ائتلاف عربی - آمریکایی به یمن، جبهه های نبرد در استان های مرزی مانند «نجران و جیزان» در عربستان اهمیت خود را نشان داد، به ویژه اینکه اهالی این مناطق حاضر نشدند از عملیات ائتلاف در یمن حمایت کنند و وارد این نبرد شوند.
بر پایه این گزارش، سعودی ها به دنبال آن بودند که مزدوران جنگ یمن را در منازل و خانه های اهالی استان نجران ساکن کنند، اما این اقدام از سوی اهالی این استان با مخالفت و مواجه شد.
همین موضوع سبب شد که مقامات آل سعود به هر راهی برای مهاجرت اجباری اهالی نجران متوسل شوند تا بتوانند برای جلوگیری از تلفات بیشتر در جبهه های نبرد در مرزها، مزدوران خود را در این مناطق سکنی دهند.
به نوشته مرآت الجزیره، هم اکنون طرحی برای مهاجرت اجباری اهالی مناطق استان های مرزی ریخته شده که ابتدا از استان نجران و اهالی آن آغاز می شود، بر این اساس مقامات آل سعود با خرید ملکیت منازل و خانه اهالی این مناطق، به مرور زمان مالکیت را از چنگ آنان درآورده و به مزدوران خود می دهند.
مرآت الجزیره نوشت: به گفته برخی منابع در وزارت کشور عربستان، هر متر مربع زمین در این مناطق ۲۰۰ ریال (هر دلار معادل ۳ ممیز ۷ ریال است) قیمت گذاری شده که به گفته اهالی این مناطق، این قیمت بسیار ناچیز است و نرخ هر متر مربع زمین در این مناطق بسیار بالاتر از این ارقام است.
به گفته همین منبع، انتشار شایعه این قیمت برای بررسی واکنش مردم این اهالی است تا پس از آن با خرید همه منازل در این مناطق برخی طور کامل تخلیه و برخی دیگر نیز تخلیه شود.
بر پایه این گزارش، ادامه سیاست مهاجرت اجباری در این مناطق و تخلیه این استان ها از ساکنان اصلی خود و جایگزینی مزدوران سودانی و داعشی در نهایت به ضرر آل سعود تمام خواهد شد، چرا که کینه مردم مناطق جنوبی عربستان که تا سه دهه پیش یمنی بودند، از این رژیم بیشتر می شود.
از سوی دیگر این موضوع به نفع نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن هم خواهد بود، زیرا یمنی ها در عملیات های خود برای حفظ جان غیرنظامیان و شهروندان عربستان در استان های نجران و جیزان وارد مناطق مسکونی نمی شوند، اما با ساکن شدن مزودران در این مناطق، نفوذ نیروهای یمنی به این مناطق راحت تر صورت می گیرد.
سه استان جنوبی عربستان یعنی نجران، جیزان و عسیر تا بیش از سه دهه پیش جزو یمن به شمار می رفتند ولی در همان زمان علی عبدالله صالح رییس جمهور سابق و معدوم این کشور این سه استان را به آل سعود فروخت.
Share/Save/Bookmark