برگزاری تظاهرات گسترده در «حیفا» در همبستگی با ساکنان نوارغزه

ابراز همبستگی فوتبالیست بازنشسته آرژانتینی در دیدار با محمود عباس

پروازهای فرودگاه نجف از سر گرفته شد

حملات گسترده جنگنده‌های سعودی به «الحدیده» و «الجوف» یمن

حمله موشکی رژیم صهیونیستی به پایگاه ارتش سوریه

اتخاذ تدابیر امنیتی شدید در بغداد

تظاهرات اسرائیلی‌ها در اعتراض به لایحه نژادپرستانه دولت نتانیاهو

آتش بس در غزه نقض شد

اخرین تحولات یمن

پیروزی استراتژیک جدید سوریه پس از حلب و دمشق

عکس/ تظاهرات مردم لندن در اعتراض به سفر ترامپ به انگلیس

حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به غزه

عکس/ فرودگاه نجف در تصرف معترضان

مواضع مزدوران سعودی در عسیر هدف نیروهای ارتش یمن قرار گرفت

واکنش روسیه به درخواست‌ها برای خروج حزب‌الله از سوریه

مخالفان ترامپ با تظاهرات به استقبال او درانگلیس می روند

مسجدالاقصی در خطر است

بحران برق و موج گرما در عراق

بیش از 500 نفر، قربانیان حملات متجاوزان سعودی به صعده یمن در نیمه نخست امسال

اهتزاز پرچم سوریه بر فراز ساختمان شورای شهر طفس سوریه

شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۸
کد مطلب: ۷۸۸۰۶
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
تظاهرات گسترده در «سنت لوئیس» آمریکا به خشونت کشیده شد
تظاهرات گسترده در «سنت لوئیس» آمریکا به خشونت کشیده شد
تظاهرات گسترده در «سنت لوئیس» ایالت میسوری آمریکا در اعتراض به تبرئه شدن یک افسر پلیس سفیدپوست آمریکایی که در سال 2011 یک مرد سیاهپوست را کشته بود، به خشونت کشیده شد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از اسلام تایمز، شبکه «ای بی سی نیوز» آمریکا گزارش کرد که معترضان آمریکایی جمعه شب به وقت محلی (اوایل روز شنبه) در «سنت لوئیس» ایالت «میسوری» آمریکا در اعتراض به تبرئه شدن افسر پلیس سفیدپوست آمریکایی که در سال ۲۰۱۱ یک فرد سیاهپوست را کشته بود، تظاهرات برپا کردند که این اعتراضات با ورود مأموران پلیس به خشونت کشیده شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که معترضان سنت لوئیس جمعه شب در اعتراض به تبرئه شدن این پلیس سفیدپوست، بزرگراهها را مسدود کردند و خساراتی را به اموال عمومی وارد آورند، شیشه‌ها را شکستند و به سمت خانه شهردار، سنگ پرتاب کردند و همچنین تکه سنگ‌هایی را به سمت مأموران پلیس پرتاب کردند و نیروهای پلیس نیز به سمت معترضان گاز اشک آور پرتاب کردند.

تمامی این اعتراضات بعد از آن آغاز شد که اوایل روز جمعه به وقت محلی یک افسر پلیس سفید پوست در ارتباط با تیراندازی مرگبار سال ۲۰۱۱ به سمت یک فرد سیاهپوست، تبرئه شد.ای بی سی نیوز گزارش کرد، ۱۳ نفر در جریان اعتراضات دستگیر شدند و هشت نفر زخمی شدند که دو نفر از آنها برای درمان جراحات، به بیمارستان منتقل شدند.

بر اساس این گزارش، «تیموتی ویلسون» قاضی حوزه «سنت لوئیس» اوایل روز جمعه طی حکمی اعلام کرد کرد «جیسون استاکلی» افسر ۳۶ ساله سفیدپوست متهم به قتل عمد و اقدامات جنایی مسلحانه نیست.

در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۱، استاکلی، پنج بار به سمت «لامار اسمیت» جوان ۲۴ ساله سیاهپوست تیراندازی کرد و او را به ضرب گلوله کشت.

حدود صدها نفر در اعتراضات سنت لوئیس شرکت کردند و در حدود ساعت ۲۲:۰۸ جمعه شب به وقت محلی بود که پلیس، اجتماع معترضان را غیرقانونی اعلام کرد و در یک پیام توییتری اعلام کرد، آنهایی که حاضر به ترک محل نشوند، دستگیر خواهند شد.

حدود کمتر از ۲۰ دقیقه بعد از توییت این پیام، مأموران پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کردند.بنا به گزارش شبکه ای بی سی، علیرغم هشدارهای پلیس، اعتراضات بعد از ساعت ۲۳:۰۰ به وقت محلی نیز ادامه داشت و پلیس مجدداً در ساعت ۲۳:۳۰ در پیامی توییتری به معترضان هشدار داد، در صورتیکه متفرق نشوند، دستگیر می‌شوند.

کلیپ‌های ویدئویی منتشر شده از این اعتراضات، معترضان را در حالی نشان می‌دهد که در حین راهپیمای شعار می‌دهند: «بدون عدالت، هیچ صلحی محقق نمی‌شود» و اینکه «اگر فرزندان ما را بکشید، اقتصاد شما را نابود می‌کنیم».

این اولین بار نیست که رفتارهای تبعیض‌آمیز در قبال خشونت‌های سفیدپوستان علیه سیاهپوستان آمریکا، موجب برانگیخته شدن خشم عمومی در این کشور شده است.

بارها در موارد مختلف افسران پلیس سفیدپوست آمریکا با ضربات گلوله، سیاهپوستان غیرمسلح را از پای درآوردند و سپس در دادگاه تبرئه شدند که موجب برانگیخته شدن خشم معترضان آمریکایی شد و در برخی موارد تظاهرات گسترده ای در شهرهای مختلف آمریکا برگزار شد.
Share/Save/Bookmark