نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » اخبار سایر رسانه‌ها

آوارگی 400 هزار یمنی طی حمله به بندر «الحدیدة»

۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱

یکی از سازمانهای زیرمجموعه سازمان ملل هشدار داد که در صورت حمله ائتلاف عربی به سرکردگی ریاض به بندر «الحدیدة»، دست‌کم 400 هزار یمنی آواره خواهند شد.

به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان بین‌المللی مهاجرت از سازمانهای زیرمجموعه سازمان ملل، اعلام کرد که هرگونه حمله به بندر «الحدیدة» به آوارگی بیش از ۴۰۰ هزار نفر منجر خواهد شد.

«محمد عبدی کیر» مدیر بخش عملیات وضعیت فوق‌العاده در این سازمان طی بیانیه‌ای اعلام کرد: به محض هرگونه تعرض به بندر الحدیده، دست‌کم ۴۰۰ هزار شهروند یمنی آواره خواهند شد.

پیش از این نیز، سازمان ملل هشدار داده بود که در صورت حمله عربستان به بندر الحدیده که شریان حیاتی میلیون‌ها نفر در یمن به شمار می‌رود، بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر آواره خواهند شد.

در سایه تهدید‌های مستمر عربستان و همپیمانان آمریکایی و غربی‌اش در حمله به الحدیدة، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیز اعلام کرده است که آماده دفاع از این بندر است و با موشک‌هایی که در اختیار دارد، ناوها و ناوچه‌های نظامی آمریکایی را هدف قرار خواهد داد و ریاض و همپیمانانش تاوان سنگینی پرداخت خواهند کرد.

انجام رزمایش‌های پیاپی در سواحلی غربی یمن از سوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و وجود گزارش‌های متعدد از موشک‌های تحت اختیار این نیروها، عامل بازدارنده اصلی از حمله به بندر الحدیده است. هرچند که رسانه‌ها اعلام می‌کنند که سفر قریب‌الوقوع «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به عربستان و سپس تل‌آویو به منظور مشخص کردن سرنوشت هرگونه حمله به سواحل غربی یمن است.