پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

هشتگ «اوباما، بهتر بود» آمریکایی‌ها علیه ترامب

آوارگی ۲۷۵ هزار یمنی طی ۶ ماه اخیر

پویش مردم امارات علیه بازداشت‌های خودسرانه حکومت

اقدام ضدایرانی فدریکا موگرینی

خروج بدون بازگشت ۷۲۰ هزار نفر از اسرائیل

تداوم اعتراضات به جنایات ترکیه در عفرین سوریه

اعتصاب غذای زنان مصری علیه بازداشت دختر قرضاوی

تظاهرات گسترده مردم انگلیس در حمایت از محیط زیست

شهرک‌نشین صهیونیست کودک ۶ ساله فلسطینی را زیر گرفت و کشت

نامزد پیشتاز نخست‌وزیری انگلیس اسلام را مانع پیشرفت دانست

ویدئو کلیپ: شیخ زکزاکی را آزاد کنید

پوستر: سکوت جهانی مقابل جنایات دولت نیجریه علیه شیخ زاکزاکی

بازداشت ۱۵۰ معترض در روز ملی فرانسه

آمریکا دو جنگنده اف ۳۵ به اسرائیل هدیه داد

وزیر تونسی پرچم کشور خود را تشخیص نداد!

حمایت ۷ سازمان اسرائیلی از جنبش تحریم اسرائیل

شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
کد مطلب: ۸۳۷۱۰
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار سایر رسانه‌ها
افشای تلاش آمریکا و اسرائیل برای توطئه چینی علیه شیعیان نیجریه
افشای تلاش آمریکا و اسرائیل برای توطئه چینی علیه شیعیان نیجریه
وقتی شیخ زکزاکی، روحانی در نیجریه شروع به فعالیت کرد، عربستان به کمک آمریکا و اسرائیل توطئه چینی و برای محدود کردن شیعیان نیجریه اقدام کردند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از ایکنا، عبدالله زانگو، روحانی شیعه نیجریه ای در نشست تخصصی بین‌المللی وبیناری کشور نیجریه که شب گذشته، ۲۶ اردیبهشت ماه در محل نمایشگاه بین المللی قرآن برگزار شد؛ درباره شیخ ابراهیم یعقوب زکزاکی گفت: وقتی چند سال قبل خبرنگاری از شیخ زکزاکی پرسید که شما چه کسی هستی، گفت: من مسلمان و به آداب و رسوم اسلام معتقد هستم و اسلام همه زندگی و فعالیتم را تشکیل می دهد. اگر شما اسم دیگری می خواهید، حرف دیگری است.

عبدالله زانگو در ادامه گفت: شیخ هادی العلوی، استاد حوزه علمیه و مدرس شیخ زکزاکی می گوید که باید همه فعالیت های شما مثل شیخ زکزاکی باشد. میلیون‌ها نفر توسط او هدایت شده‌اند.

وی گفت: شیخ زکزاکی در یکی از سخنرانی هایش بیان کرد که من کار خیلی عجیبی انجام نمی دهم، مطابق قرآن عمل می کنم و از مردم نیجریه نیز می خواهم که دستورات قرآن را انجام دهند. وقتی شیخ زکزاکی در نیجریه شروع به فعالیت کرد، عربستان به کمک آمریکا و اسرائیل توطئه چینی کردند و برای محدود کردن شیعیان نیجریه اقدام کردند. آنها در سال ۲۰۱۵ تنها حسینیه ای که در شهر «زاریا» داشتیم از بین بردند و شیخ زکزاکی را به زندان انداختند که بعد از آن یکی از قاضیان مشهور نیجریه حکم به بی گناهی وی داد، اما دولت به این امر قانع نشد.

زانگو با توجه به اینکه نزدیک ۶۰ سال است که نیجریه استقلال یافته بیان کرد: جنبش اسلامی چند سالی است که در نیجریه آغاز شده و با این وجود شرایط شیعیان این کشور خوب نیست و فقر، بیکاری و آوارگی در این کشور ادامه دارد.

قابل ذکر است که در حادثه سال ۲۰۱۵ میلادی در شهر شیعه‌نشین «زاریا» در نیجریه، شماری از شیعیان و طرفداران علامه زکزاکی به شهادت رسیدند و شیخ زکزاکی و همسرش نیز بازداشت شدند که بر اثر این حادثه، علامه زکزاکی یکی از چشمانش را دست داد.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار«قرآن معنای زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان از ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد در مصلای حضرت امام خمینی (ره) در حال برپایی است.
Share/Save/Bookmark