خاکسپاری ۸۶ مسلمان کشتار سربرنیتسا در بوسنی

پوستر/ ترامپ: مطمئنم پهپاد ایران را زدیم

سفر محرمانه لیبرمن به کردستان عراق

لغو لقب ملکه زیبایی از دختر نژادپرست آمریکایی

معاون رئیس پارلمان بلژیک خواستار مجازات اسرائیل شد

درخواست محاکمه امارات به دلیل جنایت در لیبی

تجاوز ۱۲ گردشگر اسرائیلی به دختر قبرسی

تحریم کالاهای ژاپنی در کره جنوبی

عملیات جدید پاکسازی داعش با حضور حشد الشعبی

حمله پهپادی یمن به پایگاه هوایی عربستان

پوستر: نفتکش انگلیسی در دستان پر توان مردان ایرانی

وزیر عربستانی، عامل بزرگ‌ترین اختلاس خاورمیانه

۷۰ درصد مراکشی‌ها در فکر مهاجرت

مصر در مسیر تحکیم استبداد

شکایت ائتلاف جهانی وکلا علیه اردوغان

برکناری امام جماعت سعودی به دلیل درخواست کاهش مالیات مردم

پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۸
کد مطلب: ۱۸۹۴۷
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستضعفین
هشدار سازمان ملل درباره بحران غذایی در جمهوری آفریقای مرکزی
هشدار سازمان ملل درباره بحران غذایی در جمهوری آفریقای مرکزی
سازمان ملل درباره وقوع بحران غذایی در جمهوری آفریقای مرکزی که ماه‌هاست درگیر خشونت‌های قومی است، هشدار داد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، پرس تی وی به نقل ازخبرگزاری فرانسه نوشت، عبدو دینگ هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در جمهوری فقر زده آفریقای مرکزی روز یکشنبه  درباره اوضاع در این کشور هشدار داد .

دینگ پس از بازدید از شهر بوار واقع در غرب جمهوری آفریقای مرکزی گفت : «اگر توجه نکنیم به زودی شاهد تلف شدن مردم از گرسنگی خواهیم بود.»

این مقام سازمان ملل خاطر نشان کرد:« اکنون زمانی است که باید وارد عمل شویم. بذرها اکنون و پیش از شروع فصل بارندگی باید کاشته شود. علاوه براین، باران‌ها ارتباط در برخی از مناطق را قطع خواهد کرد.»

دینگ گفت : « شدت فقر بیش از اندازه است .مردم از رفتن به خانه و کاشانه خود بسیار هراس دارند ، کشاورزان مزارع خود را رها کرده‌اند .آن دسته از افرادی که به آن‌ها بذر داده شده بود مجبور به خوردن آن‌ها شده‌اند چرا که چاره‌ای غیر از این ندارند .»

سازمان «پزشکان بدون مرز» در ۹ اسفند ( ۲۸ فوریه) اعلام کرد هزاران پناهجوی اهل جمهوری آفریقای مرکزی که به کامرون گریخته‌اند در شرایط اسفناکی زندگی می‌کنند.

این سازمان امدادرسان حقوق بشر افزود این پناهجویان برای تغذیه و تامین لباس مورد نیاز خود به همبستگی جامعه محلی متکی هستند.

این سازمان از تمامی گروه‌های حقوق بشر خواست فورا کمک‌های مورد نیاز را برای کسانی که از جمهوری آفریقای مرکزی به کامرون وارد شده‌اند فراهم کنند.

جمهوری آفریقای مرکزی از دسامبر ۲۰۱۳ و پس از آن‌ که شبه‌نظامیان مسیحی حملات هماهنگی را عمدتا بر ضد گروه مسلمان سلکا آغاز کردند با ناآرامی‌های مرگباری مواجه بوده است. گروه سلکا در مارس ۲۰۱۳ دولت جمهوری آفریقای مرکزی را سرنگون کرده بود.

گفته می‌شود در درگیری‌های ماه گذشته در این کشور آفریقایی بیش از هزار نفر کشته بر جای گذاشته و حدود یک میلیون نفر مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند.

فرانسه دسامبر ۲۰۱۳ میلادی، بعد از تصویب قطعنامه‌ی شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر موافقت با استقرار نیروهای نظامی اتحادیه‌ی افریقا و فرانسه در جمهوری افریقای مرکزی، ۱۶۰۰ نیروی نظامی به مستعمره‌ی سابق خود اعزام کرد. تعداد نیروهای فرانسوی در جمهوری آفریقای مرکزی اکنون به حدود ۲۰۰۰ نفر رسیده است.

پاریس مدعی است این حضور نظامی به منظور برقراری ثبات در جمهوری آفریقای مرکزی و تسهیل روند امدادرسانی و دسترسی امدادرسانان به مناطق خشونت‌زده است.

این درحالی است که استقرار و مداخله‌ی نیروهای نظامی فرانسه و اتحادیه‌ی آفریقا در پایان دادن به روند خشونت و ناآرامی‌های قومی در جمهوری آفریقای مرکزی، تاثیر چندانی نداشته است.

جمهوري افريقاي مرکزي با وجود برخورداري از منابع معدني غنی از جمله طلا و الماس، کشوري بسيار فقير به شمار مي‌آيد و بعد از استقلال در سال ۱۹۶۰، صحنه‌ی کودتا و يا شورش‌هاي مختلف بوده است.
Share/Save/Bookmark