پوستر: کدامیک خطرناک‌تر است؟

پوستر: کادر درمان، فرشتگان نجات در جدال با کرونا

پوستر: یمن، جنگنده‌های سعودی و کرونا

گفتگو با دکتر رندی شرت درباره زوال آمریکا و چالش انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰

پوستر: تحریم دارویی ایران

گفتگو با دکتر رندی شرت درباره زوال آمریکا و سوء مدیریت دولت ترامپ

ویدئو کلیپ: مراحل قرنطینه کردن شهرها

پوستر: سرقت ماسک کشورها، جنایت جدید آمریکا

پوستر: کرونا، سلاح بیولوژیک آمریکا علیه مردم جهان

پوستر: جنگ افروزی در عراق

پوستر: خطرناک‌تر از کرونا

پوستر: خطرناک‌تر از کرونا

پوستر: آمریکا رتبه اول جهان در شمار مبتلایان به کرونا

ویدئوکلیپ: اینجا دیوونه خونه است

ویدئوکلیپ: همدلی مردم جهان برای شکست کرونا

ویدئو کلیپ: ترامپ: ما {در رابطه با کرونا} باورنکردنی عمل کرده‌ایم

ویدئو کلیپ: ترامپ دیکتاتور

کلیپ: همکاری مشترک ترامپ و کرونا

پوستر: دوران قرنطینه

گفتگو با دکتر کوین بارت درباره انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا + فیلم

دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
کد مطلب: ۸۵۱۸۷
داخلی آرشيو خبر صفحه آلمان
گفتگو با فعال آلمانی درباره نقش جریان‌های راست افراطی در اروپا
The Fact, S2 Ep36
گفتگو با فعال آلمانی درباره نقش جریان‌های راست افراطی در اروپا
در ۳۶مین قسمت از مجموعه وب‌کنفرانس The Fact به گفتگو با مانوئل اوکسنرایتر (Mannuel Ochsenreiter) تحلیلگر آلمانی درباره گسترش جریان‌های راست‌گرای افراطی در اروپا و فعالیت‌های ضد امپریالیستی وی پرداختیم.
جبهه جهانی مستضعفین، در ۳۶مین قسمت از مجموعه وب‌کنفرانس The Fact به گفتگو با مانوئل اوکسنرایتر (Mannuel Ochsenreiter) تحلیلگر آلمانی درباره گسترش جریان‌های راست‌گرای افراطی در اروپا و فعالیت‌های ضد امپریالیستی وی پرداختیم.

مهمان:
مانوئل اوکسنرایتر (Mannuel Ochsenreiter)، فعال و تحلیل‌گر آلمانی

سوالات:
۱. وضعیت امروز جریان‌های راست‌گرای افراطی در اروپا و میزان حمایت اجتماعی آنان به چه صورت است؟
۲. لطفا درباره تجربه فعالیت‌های ضد امپریالیستی خود در اروپا و فشارها و برخوردهای سیاسی که با شما از سوی دولت‌ها انجام شده توضیح بدهید؟

در ادامه فیلم کامل این مصاحبه را در یوتیوب مشاهده می‌‌کنید.

در ادامه خلاصه‌ای از پرسش و پاسخ‌های مطرح شده در این وبینار را مشاهده می‌کنید.

۱. وضعیت امروز جریان‌های راست‌گرای افراطی در اروپا و میزان حمایت اجتماعی آنان به چه صورت است؟
از سال ۲۰۱۳ کشور آلمان درگیر جریان‌های راست‌گرای افراطی بوده است. امروزه این جریانها تحت عنوان حزب محافظه‌کار یا آلترناتیو (AfD) با این منظور که "هیچ گزینه‌ی دیگری برای آلمان وجود ندارد" فعالیت می‌کنند. این اسم از یک جمله‌ی بسیار احمقانه که روزی توسط آنگلا مرکل عنوان شد به وجود آمد. بعد از هجوم ناگهانی مهاجران در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، این حزب به یک حزب مخالف سیاست‌های مهاجرتی تبدیل شد. یکی از نکات مهم در مورد احزاب ائتلافی در اروپا این است که همگی عنصر اسلام‌ستیزی را درون خود دارند به گونه‌ای که مهاجرت را به اسلام مرتبط می‌دانند که تا حدی درست است اما در شیوه‌ی تحلیل غلط است و این اشتباهِ تمام احزاب بزرگ راست‌گرا است.

۲. لطفا درباره تجربه فعالیت‌های ضد امپریالیستی خود در اروپا و فشارها و برخوردهای سیاسی که با شما از سوی دولت‌ها انجام شده توضیح بدهید؟
نخست اینکه بگویم من شخصا هیچ زمان عضوی از هیچ‌گونه حزبی نبوده‌ام. به عنوان یک روزنامه‌نگار در جایی که فکر می‌کردم حق با آنهاست از آنها حمایت کرده‌ام و در جاییکه به نظر اشتباه عمل کرده‌اند آنها را مورد انتقاد قرار داده‌ام. گذشته‌ی شخصی من این بوده است که همواره به عنوان یک روزنامه‌نگار بر درگیری های ژئوپلیتیکی در حاشیه اروپا متمرکز بوده‌ام چرا که قویا معتقدم اگر اتفاقی خارج از مرزهای اروپا رخ دهد، ناخودآگاه بر کل اروپا تاثیر می‌گذارد. به عقیده‌ی من این کافی نیست که بگویم من مخالف مهاجرت دسته‌جمعی هستم درحالیکه دلیل این مهاجرت‌ها را نادیده بگیرم. ما اغلب می‌توانیم دلیل آن را در سیاست‌های خودمان بجوییم. به نظرم خیلی مهم است که در وهله‌ی نخست خودمان را تغییر دهیم تا بتوانیم شرایط را بطور کلی تغییر دهیم. ما رسما در کشوری زندگی می‌کنیم که طبق قانون آن سانسور نباید وجود داشته باشد ولی در عمل سانسور وجود دارد. این سانسور شاید بطور مخفیانه و گونه‌ای رخ دهد که از یک نظام دیکتاتوری انتظار می‌رود. برای مثال، اگر بخواهیم گردهمایی برگزار کنیم، هتل یا رستورانی که برای برگزاری این گردهمایی انتخاب شده است به شدت تحت فشار قرار می‌گیرد. این فشار به گونه‌ای فشار اقتصادی نیز هست زیرا که دولت عملا هشدار می‌دهد که در صورت برگزاری چنین گردهمایی، دیگر اجازه‌ی میزبانی و برگزاری همایش¬ها و گردهمایی-های دیگری را به آنها نخواهد داد. در کشور آلمان سانسور به این شکل اتفاق می‌افتد.

گفتنی است این وب‌کنفرانس‌ها به شکل منظم و با موضوعات روز بین‌المللی با حضور فعالان، کارشناسان و تحلیل‌گران از کشورهای مختلف برگزار می‌شود. (مشاهده آرشیو وب‌کنفرانس‌های The Fact)
Share/Save/Bookmark