پویش مجازی وحدت علیه مزدوران آمریکا در منطقه

طومار مردم مصر برای آزادی زندانیان سیاسی

خاکسپاری ۸۶ مسلمان کشتار سربرنیتسا در بوسنی

پوستر/ ترامپ: مطمئنم پهپاد ایران را زدیم

سفر محرمانه لیبرمن به کردستان عراق

لغو لقب ملکه زیبایی از دختر نژادپرست آمریکایی

معاون رئیس پارلمان بلژیک خواستار مجازات اسرائیل شد

درخواست محاکمه امارات به دلیل جنایت در لیبی

تجاوز ۱۲ گردشگر اسرائیلی به دختر قبرسی

تحریم کالاهای ژاپنی در کره جنوبی

عملیات جدید پاکسازی داعش با حضور حشد الشعبی

حمله پهپادی یمن به پایگاه هوایی عربستان

پوستر: نفتکش انگلیسی در دستان پر توان مردان ایرانی

وزیر عربستانی، عامل بزرگ‌ترین اختلاس خاورمیانه

۷۰ درصد مراکشی‌ها در فکر مهاجرت

مصر در مسیر تحکیم استبداد

شکایت ائتلاف جهانی وکلا علیه اردوغان

برکناری امام جماعت سعودی به دلیل درخواست کاهش مالیات مردم

پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
کد مطلب: ۸۱۹۰۱
داخلی آرشيو خبر صفحه سوریه
واکنش دمشق به ادعای ترامپ درباره جولان اشغالی
واکنش دمشق به ادعای ترامپ درباره جولان اشغالی
دمشق اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره جولان اشغالی سوریه را به شدت محکوم و تأکید کرد که چنین اظهاراتی، هرگز این حقیقت را تغییر نخواهد داد که جولان، خاک سوریه بوده و خواهد ماند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، خبرگزاری تسنیم به نقل از سانا نوشت، یک منبع در وزارت خارجه سوریه، امروز- جمعه- اعلام کرد: جمهوری عربی سوریه با شدیدترین عبارات، اظهارات «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا درباره جولان اشغالی سوریه را محکوم می‌کند؛ اظهاراتی که بار دیگر طرفداری کورکورانه ایالات متحده از رژیم اشغالگر صهیونیستی و حمایت نامحدود آن از رفتار خصمانه این رژیم را مورد تأکید قرار می‌دهد.

این منبع افزود، این موضع آمریکا در قبال جولان اشغالی سوریه، با تمام وضوح، بی‌توجهی ایالات متحده به قوانین بین‌المللی و نقض آشکار قطعنامه‌های آن به‌ویژه قطعنامه شماره ۴۹۷ شورای امنیت، که در سال ۱۹۸۱ با اجماع آرا تصویب شد را نشان می‌دهد. به موجب قطعنامه مذکور، که آمریکا نیز به آن رای مثبت داد، تصمیم رژیم اشغالگر اسرائیل و اقدامات خودسرانه آن درخصوص جولان کاملا مردود، باطل و غیرقانونی شمرده می‎‌شود.

منبع مذکور در ادامه گفت: «این امر برای جامعه جهانی نیز آشکار شده است که ایالات متحده با سیاست‌های بی‌پروای خود، که ذهنیت سلطه‌طلبی و استکباری بر آن حاکم است، به عاملی اساسی در متشنج کردن اوضاع بین‌المللی و در معرض تهدید قرار دادن صلح و ثبات بین‌المللی تبدیل شده است. این وضعیت ایجاب می‌کند که کشورهای جهان موضعی جدی برای پایان دادن به استکبار آمریکا و بازگرداندن مشروعیت بین‌المللی و حفظ صلح، امنیت و ثبات در جهان، اتخاذ کنند.

این دیپلمات سوری در پایان تأکید کرد که اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا و دیگر ارکان دولت آمریکا درباره جولان اشغالی سوریه هرگز این حقیقت را نمی‌تواند تغییر دهد که جولان خاک سوریه بود و خواهد ماند و ملت سوریه برای آزادسازی این بخش از خاک سوریه و بازگرداندن آن به آغوش وطن مصمم‌تر و متعهدتر هستند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز گذشته اعلام کرد که زمان آن فرا رسیده است که واشنگتن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان سوریه را به رسمیت بشناسند.


طبق اعلام مسئولان رژیم صهیونیستی و مقامات آمریکایی، دولت ترامپ هفته آینده حاکمیت اسرائیل بر جولان اشغالی را به رسمیت می‌شناسد.

این منابع تاکید کردند که به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان اشغالی توسط آمریکا قریب‌الوقوع و در زمان سفر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به آمریکا صورت خواهد گرفت.
Share/Save/Bookmark