نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » اخبار سایر رسانه‌ها

سازمان ملل درباره خطرات فروپاشی آتش‌بس غزه هشدار داد

۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۱

فرستاده سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه در سخنانی نسبت به خطرات فروپاشی توافق آتش‌بس میان گروه‌های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی هشدار داد.

به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، ایسنا به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی نوشت، نیکولای ملادینوف، فرستاده سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه در کنفرانس مطبوعاتی در غزه عنوان داشت: تمامی طرف‌ها باید برای تثبیت آتش‌بس و بهبود اوضاع زندگی ملت فلسطین همکاری کنند تا این افراد امید به آینده‌ای بهتر داشته باشند.

وی پس از افتتاح یک طرح برق در یک بیمارستان محلی گفت: امیدواریم که تمامی طرف‌ها به نقش و وظایف خود عمل کنند تا آتش‌بس در غزه فرو نپاشد و به سمت اجرای طرح‌های انسانی پیش برویم.

ملادینوف، پیشتر نیز نسبت به وقوع جنگ چهارم در غزه هشدار داده و اوضاع غزه را "بحرانی" توصیف کرده بود.

فرستاده سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه ادامه داد: سازمان ملل از طریق طرح‌های انسانی و تمرکز بر ایجاد فرصت‌های شغلی موقت با همکاری بانک جهانی برای ایجاد ایجاد جهشی در پرونده محاصره غزه تلاش می‌کند.

قرار است که ملادینوف امروز با مقامات جنبش حماس دیدار و با آنها درباره اجرای توافق آتش‌بس با رژیم صهیونیستی در نوار غزه رایزنی کند.

از سوی دیگر، کمیته قطری بازسازی غزه به ریاست محمد العمادی امروز (دوشنبه) تقسیم کمک‌های مالی این کشور میان ۱۰۸ خانواده فقیر فلسطینی در نوار غزه را آغاز کرد.

طبق این گزارش، این کمیته به هر کدام از خانواده‌های مذکور ۱۰۰ دلار آمریکایی اختصاص داده است.