پوستر: به زانو در آمدن دزدان دریایی انگلیس به دست نیروهای انقلابی ایران

یک شهید در تظاهرات حامیان شیخ زکزاکی

افشای بودجه ۴۰ میلیون دلاری ترامپ برای مخالفان مادورو

ایتالیا، رتبه آخر آموزش در اروپا

هشتگ «اوباما، بهتر بود» آمریکایی‌ها علیه ترامب

آوارگی ۲۷۵ هزار یمنی طی ۶ ماه اخیر

پویش مردم امارات علیه بازداشت‌های خودسرانه حکومت

اقدام ضدایرانی فدریکا موگرینی

خروج بدون بازگشت ۷۲۰ هزار نفر از اسرائیل

تداوم اعتراضات به جنایات ترکیه در عفرین سوریه

اعتصاب غذای زنان مصری علیه بازداشت دختر قرضاوی

تظاهرات گسترده مردم انگلیس در حمایت از محیط زیست

شهرک‌نشین صهیونیست کودک ۶ ساله فلسطینی را زیر گرفت و کشت

نامزد پیشتاز نخست‌وزیری انگلیس اسلام را مانع پیشرفت دانست

ویدئو کلیپ: شیخ زکزاکی را آزاد کنید

پوستر: سکوت جهانی مقابل جنایات دولت نیجریه علیه شیخ زاکزاکی

بازداشت ۱۵۰ معترض در روز ملی فرانسه

آمریکا دو جنگنده اف ۳۵ به اسرائیل هدیه داد

وزیر تونسی پرچم کشور خود را تشخیص نداد!

حمایت ۷ سازمان اسرائیلی از جنبش تحریم اسرائیل

دوشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۴
کد مطلب: ۴۳۶۲۵
داخلی آرشيو خبر صفحه اخبار جبهه مستکبرین
علت وحشت آمریکا از نیروهای مردمی عراق
علت وحشت آمریکا از نیروهای مردمی عراق
یک رسانه عرب زبان به دلایل نگرانی آمریکا از نیروهای مردمی عراق به ویژه پس از پیروزی‌های درخشان این نیروها پرداخته است.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری تسنیم، پایگاه کتابات عراق در مطلبی به قلم حمزه الجناحی آورده است: آمریکا دشمن ملتهاست و جز در راستای منافع خود حرکت نمی کند در هیچ منطقه ای مداخله نمی کند مگر اینکه برایش سودی داشته باشد و همه تحرکاتش با رعایت حساب و زیان است.واشنگتن برای تحت فشار دادن کشور و گروهی که از نفرت داشته باشد از به کار گرفتن هیچ ابزاری ابایی ندارد.آمریکا ورود به هر منطقه ای را حق خود می داند.

آمریکا از شورای امنیت برای تحقق اهداف خود استفاده می کند و هر ندای مخالفی را ساکت می کند.آمریکا به فساد در روی زمین و همه مناطق آن مشغول است.

در عراق آمریکا همزمان با شکل گیری نیروهای مردمی و از هشت ماه قبل بنای ناسازگاری و مخالفت با آن را گذاشت و از این رزمندگانی که از توده های فقیر ملت عراق هستند و به ندای مرجعیت لبیک گفته اند هراس دارد.این نیروها برای مقابله با داعشی تشکیل شدند که بخش های زیادی از عراق عرصه تاخت و تاز خود قرار داده بود و در حال حرکت به سوی بغداد بود و این نیروها تحرکات داعش را سد کردند و صحنه های بی نظیری را خلق کردند.

آمریکا به صراحت اعلام کرده که ضد این نیروهای مردمی است و گویا آمریکا قیم عراق است.پس از شکل گیری ائتلاف به ظاهر علیه داعش برای حمله به گروهک تکفیری شرط گذاشت و آن کنار کشیدن نیروهای مردمی از عرصه های نبرد بود.

واشنگتن قبل از تحرک خود در قالب ائتلاف بین المللی آزادی مناطق اشغال شده از لوث داعش را نیازمند سه سال دانست و این از زبان فرماندهان ارتش آمریکا مطرح شد.به نظر می رسید که هدف آمریکا از سه سال مدت زمانی بود که برای تحقق اهداف آمریکا در عراق نیاز است.آمریکا به دنبال ایجاد جامعه از هم پاشیده که هر یک در بخش هایی وجود داشته باشند و کراهت و بغض و دشمنی میان آنها باشد بوده است اما این هدف با تحرک نیروهای مردمی در آزاد سازی دیالی و تکریت و کمربند بغداد و جرف الصخر با ناکامی روبرو شد.

داعش ساخته آمریکاست و این برکسی پوشیده نیست و همه از آن سخن می گویند.هدف آمریکا از ایجاد داعش ترساندن ملت و کشورها و استفاده از آن به عنوان چماقی بر سر مخالفان با سیاست های آمریکاست.اما این غول به وجود آمده از سوی آمریکا در عرصه تحولات میدانی در برابر نیروهای مردمی حرفی برای گفتن نداشت و به زانو درآمد و آمریکا را در موضع سختی گرفتار کرد.داعش با حرکت نیروهای مردمی رو به زوال گذاشت.

با حضور نیروهای مردمی طرح و خواب های جدید آمریکا برای ایجاد سه اقلیم جداگانه در عراق واز بین بردن وحدت عراق نقش بر آب شد.
آمریکا برای مقابله با نیروهای مردمی کوشیده است که آنها را وابسته به ایران معرفی کند و از دخالت ایران دم بزند و گویا آمریکا با همه مزدوران و نظامیان و ناوها و جنگنده های خود در امور عراق در زمین و آسمان دخالت نمی کند.

اظهارات مارتن دمپسی رئیس ستاد ارتش آمریکا درباره نگرانی از نیروهای مردمی جای شگفتی ندارد.آمریکا از پیشروی های نیروهای مردمی در تکریت ودیالی نگران است و از خنثی سازی طرح های آمریکا در عراق از سوی این نیروها نگران است.آمریکا برای عراق برنامه دارد و با این برنامه با خروج داعشی ها از عراق به پایان نمی رسد اما آمریکا نیروهای مردمی را مانع تحقق برنامه های خود می داند.

در رسانه مطرح می شود که آمریکا برای آزاد سازی عراق از داعش آمده است و قاعدتا باید از هر نیرویی که با داعش مقابله می کند استقبال کند و برایش تفاوتی نداشته باشد که این نیروها از کجا می آیند حتی اگر از خارج عراق بیایند.آمریکا با حضور فرانسوی ها، کانادایی ها، استرالیایی ها، قطری ها و اردنی ها برای دخالت درعراق ضد داعش موافق است اما با نیروهای خود عراقی مخالف است و برای آنها شرط میگذارد که جنگنده های این کشور در صورتی که نیروهای مردمی دخالت داشته باشند اقدامی انجام نمی دهند.

آمریکا به عراقی سلاح نمی دهد تا مبادا این سلاح به دست نیروهای مردمی نیافتد.چرا همه غربی ها باید دخالت کنند اما نیروهای مردمی از خود کشور عراق و بطن آن نتوانند مشارکت داشته باشند؟

علت این است که نیروهای مردمی در تضاد با آمریکایی ها هستند و به این دلیل آمریکایی ها تمایلی به حضور نیروهای مردمی ندارند زیرا آنها همه را تحت فرمان و فرمانبردار می خواهند.آمریکا می داند که این نیروهای مردمی ضد تحقق اهداف منطقه ای آن هستند.
Share/Save/Bookmark